Ravage

Okładka książki Ravage Tillie Cole
Okładka książki Ravage
Tillie Cole Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Poranione dusze (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Poranione dusze (tom 3)
Ravage
Self Publishing
2016-08-16
2016-08-16

Kocham cala serie alen tom po prostu UBUSTWIAM!!!!

Kocham cala serie alen tom po prostu UBUSTWIAM!!!!

bosz jak ja kocham tą serie!!!! A ten tom jest moim ulubionym. Kocham Valentina.

"Gdy przetrwasz burzę, to dzięki perspektywie rozumiesz rozpacz człowieka zlanego do suchej nitki pod tymi samymi ołowianymi chmurami. Zdesperowani ludzie dopuszczają się desperackich czynów".
"Ravage" @authortilliecole to trzeci tom serii Poranione Dusze.
Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę serię w całości i każdą książkę jedna po drugiej. Trzeci tom zaczął się bardzo tajemniczo, ale też byłam w ogromnym szoku, kto będzie jej główną bohaterką. Takiego obrotu sprawy się kompletnie nie spodziewałam i tutaj wielkie brawa dla autorki, za niespodziewany obrót sprawy.
"Ravage" to kolejny tom, który spowija ciemność, brutalność i ból, którego nawet nie byłam w stanie sobie wyobrazić. Ponownie zostajemy wrzuceni w świat, w którym rządzą tortury, a jedynym miejscem jakie zna główny bohater, to więzienie. Posłuszeństwo to ich drugie imię, tak samo jak cierpienie.
Ta książka zdecydowanie różni się od poprzednich tomów, chociaż nadal czuć w niej równie wielkie emocje, co w poprzednich. Chociaż moim zdaniem autorka skoczyła na jeszcze wyższy level.
Valentin i Zoya to postacie wykreowane świetnie. Od dziecka mieli ciężko, a życie kopało ich w tyłek. Oboje nie znają innego życia, niż to przepełnione mrokiem.
Nie ukrywam, że były momenty, iż miałam ochotę udusić Valentino, a Zoye przytulić, chociaż przeczuwałam jak to się wszystko zakończy.
Będę tę serię polecać każdemu! Więc wiecie co macie robić!

"Ravage" @authortilliecole to trzeci tom serii Poranione Dusze.

recenzja♥︎
"RAVAGE"TILLIE COLE
MOJA OCENA9/10☆
Ta część opowiada o więźniu 194 ,czyli Walentinie oraz o Zoi. Jest to pełna cierpienia i przemocy historia ,bardzo podobna do poprzednich, bardzo brutalna o zniszczeniu człowieczeństwa w człowieku. Nasz bohater Walentin został stworzony jako maszyna do zabijania, posłuszny tym razem swojej Pani ,która podporządkowała sobie młodego wykonawcę swoich rozkazów, poddawała go torturom i on spełniał jej życzenia.
Nasza bohaterka Zoya jako mała dziewczynka straciła rodziców i od czasów dzieciństwa żyje w ciągłym strachu bojąc się ,że któregoś dnia oprawcy przyjdą także i po nią .Pewnego dnia kobieta odkrywa, że jej brat żyje i postanawia się z nim jak najszybciej spotkać, jej dalsze kroki zaważą na całym jej życiu. Zostaje praktycznie uprowadzona sprzed domu swojego brata i trafia w ręce Walentina ,który również ma ciężkie przeżycia z młodości, ponieważ jako dziecko został porwany razem z siostrą z sierocińca i która tak jak On zyje w niewoli.Porwanie kobiety ma mu posłużyć jako dojście do Zaala którego jego Pani chce odzyskać do więzienia. Dzięki temu Walentine ma okazję odzyskać siostrę. szczerze, ta część podobała mi się najmniej z wszystkich trzech, owszem była brutalna, była zaskakująca była chwilami bardzo chaotyczna z niecierpliwością oczekiwałam co się dalej wydarzy ,ale nie miała w sobie takiego zaciekawienia jak czułam w pierwszej i drugiej części . 194 dlatego spełnia wszystkie rozkazy swojej Pani aby odzyskać SIOSTRĘ, zakończenie tej części daje nam nadzieję na to co się będzie działo w CZWARTEJ.
Autorka znowu zrobiła zamieszanie w mojej głowie, ponieważ po przeczytaniu tej książki nie byłam w stanie do siebie dojść przez kilka dni. Owszem Te powieści kradną serce już od pierwszego tomu, ale są też ciężkie i dające do myślenia, człowiek się naprawdę zastanawia czy takie miejsce gdzieś istnieje i oby TAK NIE BYŁO.
Tutaj już mało mamy bohaterów z poprzednich części, ale jest spore zaskoczenie ponieważ Autorka wprowadziła kilka rozdziałów gdzie narratorem jest Luka ,co jest jak najbardziej na plus spodziewałabym się że będzie to brat Zoi ,a jednak nie.
Podsumowując historia mi się bardzo podobała

recenzja♥︎
"RAVAGE"TILLIE COLE
MOJA OCENA9/10☆

Ten tom podobał mi się mniej od poprzednich. Myślę, że winą nie jest sam schemat, czytałam dłuższe schematyczne serie, więc nie mam z tym problemu. Mam wrażenie, że chodzi tu o tok myślenia Zoi. Często nie rozumiałam jej zachowania. Tego przełącznika od strachu do odwagi, od nienawiści do miłości, od niezrozumienia do pełnej akceptacji. Trochę mnie to uwierało. Nie zmienia to faktu, że po kolejną część również sięgnę.

Oo całkiem fajna. 7/10
Następna mocna seria Tillie Cole. Nie wiem skąd ta kobieta bierze inspirację, ani co ona ma w głowie, ale jej książki są okrutnie mocne i nie dla wszystkich. Niejednokrotnie podczas czytania zauważyłam trzęsące się ręce, niejednokrotnie odchodziłam od książki w połowie zdania a przeczytałam Kaci Hadesa. Tak więc to autorka nie dla wszystkich!

Oo całkiem fajna. 7/10

▪️Premiera: 27.04.2023 r.
▪️▪️▪️
Współpraca barterowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

Wszyscy fani mocnych wrażeń zapewne znają autorkę jaką jest Tillie Cole. Jej książki to majstersztyk wśród znajdujących się na rynku książkowym dark romance'ów. Ale nie mówimy tu o pseudo darkach w których jest kilka mocniejszych scen i to wszystko. Mówimy tu o książkach w których czytelnik całym sobą odczuwa przez absolutnie całą historię panujący w niej klimat mroku, grozy oraz wszechobecnego zła i czyhającego niebezpieczeństwa.

Autorka bez najmniejszych skrupułów pokazuje jak bardzo ludzki umysł potrafi być pokręcony a ludzie zdegenerowani. W książce znajdziemy sceny okrutne, bezlitosne, w których nie sposób doszukać się za grosz ludzkiej empatii.

W powieści jaką jest Ravage nie było inaczej. Będąc świadkami szczególnie niektórych wydarzeń miałyśmy ochotę płakać nad losem bohaterów i tulić ich aby w choć jednej setnej zabrać od nich ich ból i cierpienie.

I tak, jest to bardzo mroczna, bardzo mocna i trudna historia w której odczuwać będziecie wiele negatywnych emocji. Jednak jest ona momentami również piękna a to piękno potrafi ukoić ból wywołany wspomnianymi negatywnymi emocjami. Tillie Cole wie jak czytelnika dosłownie przeorać emocjonalnie i zrobić to jeszcze w taki spokój abyśmy pragnęli więcej.

Dodatkowo bohaterowie są wykreowani w niesamowity sposób pokazując z jednej strony siłę swoich charakterów a także drzemiącą w nich determinację a z drugiej zaś odkrywając te wrażliwe strony gdy są zagubieni i złaknieni ciepła oraz bliskości. "Ravage" to powieść dla czytelników o mocnych nerwach, ukazująca ludzkie żądze i najbardziej prymitywne uczucia. Bardzo się cieszymy, że było nam dane poznać historię Zoyi i Walentina za co dziękujemy @wydawnictwoniezwykle 😊

Książka dostępna na stronie: https://wydawnictwoniezwykle.pl/ravage

▪️Tytuł: Ravage. Tom 3
▪️Seria: Poranione dusze
▪️Autor: Tillie Cole @authortilliecole
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
@niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 27.04.2023...

Są książki, które można tylko nienawidzić lub tylko pokochać. Moim wyborem jest zakochanie się w tej serii i w tych książkach. Jestem pewna, że znajdzie się wiele osób, które powiedzą - mroczna miłość, mroczny świat to nie dla mnie... ALE zapewniam każdego czytelnika - jeśli ten mroczny romans wychodzi spod rąk tej autorki, to można się tylko w nim zakochać... Tillie Cole doskonale wie, jak sprawić, by jej czytelnicy poczuli każde muśnięcie skrzydła motyla przelatującego gdzieś pomiędzy wydarzeniami. Najbardziej mroczną historię potrafi ukazać w bardzo piękny sposób, pokazując jak silna jest miłość.

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam tą serię wiedziałam, że ta przygoda będzie bardzo intensywna, uzależniająca i że będę chciała więcej z każdą kolejną stroną. I tak właśnie się stało.

Scarred Souls przetestowało moje wszystko… dosłownie i w przenośni. Wszystkie wydarzenia pozostawią trwały ślad w moim sercu i duszy. Płakałam. Śmiałam się. Byłam wściekła. Historie są mroczne i pokręcone, ale mimo to w Scarred Souls to to również CUDOWNA opowieść o miłości... Miłości, która może sprawić, że człowiek czuje się niezwyciężony. Miłości, która może zmienić świat. Miłości, która daje siłę, by przetrwać. Miłości... która sprawia, że poczujesz, że jesteśmy ludźmi, którzy też czasami błądzą.

Przygoda z Riot i Ravage i całą serią było nie tylko czytanie książek - każda z części to nic innego jak podróż także w głąb siebie. O tym jak o jak walczyć ze swoimi demonami, niepewnością, jak pozostać silnym w najcięższych chwilach i jak się nie poddawać.
Scarred Souls to tytuły obowiązkowe dla każdego kto lubi mrok i łamanie konwenansów. Polecam i jeszcze raz polecam!

cała seria super, opowiadajaca o kregu "mafi" i "tresowaniu" ludzi na morderców a w tle miłość i ludzie odruchu;

Minęło już 6 lat, kiedy to czytałam dwie poprzednie części i musiałam je sobie "przekartkować" dla przypomnienia. Jeśli poprzednie były mroczne i wstrząsające, to dla tej części brak mi słów, autorka weszła na kolejny poziom okrucieństwa i "doświadczania" bohaterów. Ty nie tylko bohater cierpi, narkotyzowany regularnie igłami z obroży (innowacyjność w stosunku do numeru 221, Zaal Kostavy). Numer 194 ma za zadanie zabić Kostavę, a żeby osiągnąć swój cel, porywa jego siostrę, która własnie wybiera się na spotkanie z odnalezionym bratem. Ona sama cudem ocalała z rzezi i latami się ukrywała. Teraz wpadła w ogromne tarapaty, bo Walentin napędzany narkotykami nie ma halmulców w swoim okrucieństwie, zwłaszcza że obroża cały czas dawkuje mu serum, które zamienia go w bestię.
Dorze się czytało, ale nie rozumiem intencji tłumacza, który czasem stosuje polską transkrypcję cyrylicy, a czasem nie. I tak mamy ubujca, słonyszko, pażałsta, ale pakhan, a nie pachan - czyżby ignorancja tłumacza?

• Mafia

Dodaj cytat z książki Ravage