Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Mary, Mary

Tłumaczenie: Zygmunt Halka
Cykl: Alex Cross (tom 11)
Wydawnictwo: Albatros
Mary, Mary
thriller, powieść, sensacja

Agent FBI Alex Cross jedzie do Kalifornii na zaplanowany urlop w Disneylandzie. Ale nie będzie mu dane wypocząć - po przyjeździe dostaje nowe zadanie. W Beverly Hills zastrzelono znaną aktorkę i jej kierowcę. Twarz kobiety została pocięta ostrym narzędziem. Zbrodnia w afekcie, czy morderstwo z premedytacją? Redaktor "Los Angeles Timesa" otrzymuje serię e-maili, w których ktoś podpisujący się...

Redaktor "Los Angeles Timesa" otrzymuje serię e-maili, w których ktoś podpisujący się jako Mary Smith opisuje zbrodnię z największymi detalami. W jakim celu? Czy faktycznie sprawcą makabrycznych mordów jest kobieta, niejaka Mary Wagner, na którą wskazują dowody?

Zabójstwo aktorki nie jest pierwszym i (jak się okazuje) nie ostatnim. Kolejne to tylko kwestia czasu. Na elitę Hollywood pada blady strach - kto będzie następny? Lista ofiar rośnie w zastraszającym tempie.

źródło opisu: [Albatros, 2007]

jw23 | 2016-09-15
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Jeśli ktoś chce się zrelaksować, to tra seria gwarantuje miło spędzony czas. Jest ciekawie, szybko i zakończenie zaskakuje. Polecam

Agent FBI Alex Cross jedzie do Kalifornii na zaplanowany urlop w Disneylandzie. Ale nie będzie mu dane wypocząć - po przyjeździe dostaje nowe zadanie. W Beverly Hills zostaje zastrzelona znana aktorka i jej kierowca, cała twarz kobiety zostaje pocięta ostrym narzędziem.
Zbrodnia w afekcie, czy morderstwo z premedytacją? Redaktor "Los Angeles Timesa" otrzymuje serię e-maili,który ktoś podpisuje się imieniem i nazwiskiem Mary Smith opisuje tam zbrodnię szczegółowo ze wszystkimi detalami. I w jakim to celu?
Czy to jest niejaka Mary Wagner, która jest sprawczynią makabrycznych mordów, a wszystko wskazuje, że to ona i dowody przeciwko niej.
Jednak zabójstwo aktorki nie jest pierwszym i nie ostatnim,rozpoczyna się w Hollywood siać panika, straszny, paniczny strach, a lista ofiar zabójczyni wydłuża się, rośnie szybko.
Polubiłam Agenta FBI Alexa Crossa i jego dalsze przygody, umie rozwiązywać swoje śledztwa wychodzi mu to doskonale, jest znakomity w swoim fachu. Jak dla mnie najlepszy...

charu | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Od czasu filmowego "Kolekcjonera" darzę postać agenta FBI dużą sympatią. Nawet niezbyt udany film pt. "Alex Cross" niczego nie zmienił.
Książkę pochłonęłam błyskawicznie i to nie tylko za sprawą krótkich rozdziałów a przede wszystkim świetnej fabuły i nieustannie towarzyszącego napięcia. Na ogromny plus zasługuje genialne mylenie tropów, wielotorowe śledztwo oraz fakt, że udało mi się odgadnąć tylko jedną myśl zabójcy związaną z głównym bohaterem. Wszystkie nici zgrabnie się ze sobą łączą a samo zakończenie naprawdę zaskakuje.
Na pewno sięgnę po inne książki Pattersona a on sam ma szansę stać się moim ulubionym autorem.

Joanna | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

ISTNY MAJSTERSZTYK!!! Kolejna powieść Pattersona, od której nie mogłam się oderwać. Rewelacyjny wątek, jeden główny motyw morderstw, ale tak wciągający, tak dobrze poprowadzony i tak zaskakująco rozwiązany, że stawiam Mary,Mary w czołówce ulubionych książek J.P.
W tym tomie ukazuje się kilka istotnych problemów, z których przewodnim jest zazdrość, zemsta i wynaturzenie emocjonalne. Niezwykle dobrze stopniowane dochodzenie do sedna powoduje, że nie można przestać - znowu :) No i wplecione jak zwykle życie osobiste głównego bohatera jest pokazane spójnie, interesująco ale przede wszystkim tak, jak lubię - ZASKAKUJĄCO :)
Oj wrócę do tej książki jeszcze nie raz...

Madi | 2013-07-02
Przeczytana: marzec 2012

Kolejna przeczytana książka Pattersona-powiem szczerze ,że polubiłam jego styl pisania,rozdziały są krótkie , dzięki temu szybko i lekko się czyta.
Powieść ta -zresztą jak pozostałe tego autora -zawiera w sobie to wszystko, co dobry thriller powinien posiadać-szybką akcję,wzrastające i trzymające do końca napięcie ,błyskotliwego bohatera Alexa Cross i trudnego do uchwycenia mordercę.

Koval | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Zgodnie z opisem na okładce, Jamesa Pattersona uważa się – zaraz obok Dana Browna, Johna Grishama czy Stephena Kinga – za jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, a jego thrillery i powieści kryminalne święcą triumfy na światowych listach bestsellerów. Cóż, pierwsze spotkanie z jego twórczością nie wywołało u mnie jakiegoś nadzwyczajnego entuzjazmu: kryminały różnej maści są obecnie bardzo lubianym gatunkiem, więc „Mary, Mary” nieco korzysta z tego faktu i płynie z główną linią.
Właściwie jest tu wszystko czego można by oczekiwać od solidnej opowieści detektywistycznej, występują sprawdzone w przeszłości elementy. Mamy głównego bohatera-policjanta, jest zawikłana intryga, są przedstawione kolejne fragmenty śledztwa, a do tego wartka akcja i dosyć zaskakujący finał. Teoretycznie więc wystarczyło umiejętnie zszyć ze sobą poszczególne kawałki aby otrzymać przepis na sukces. Okazuje się jednak, że właśnie szwy nie wytrzymują.

Motyw policjanta/agenta rozwiązującego zagadki...

dzazz | 2015-07-18
Przeczytana: 16 lipca 2015

Alex Cross to agent FBI, którego znamy już z poprzednich powieści Pattersona. Tym razem Alex z Naną i dzieciakami jedzie na urlop do Disneylandu. Jednak zamiast spędzać czas z rodziną, dostaje kolejną sprawę do rozwiązania. W Beverly Hills dochodzi do zabójstwa znanej aktorki - kobieta i jej kierowca zostali zastrzeleni, dodatkowo sprawca pociął twarz aktorki nożem. Kolejne morderstwa są tylko kwestią czasu. Alex ma pełne ręce roboty, a na dodatek Alex Junior wraca do matki wcześniej niż było zaplanowane.. Jak Cross poradzi sobie ze wszystkim? Tego dowiecie się tylko z lektury "Mary, Mary" ;)
To już 11. część przygód Alexa Crossa, a ja wciąż z ciekawością sięgam po kolejne części i nigdy się nie zawodzę. Patterson trzyma styl od początku do końca, a ja, mimo że czytałam już wiele różnych kryminałów, nigdy się z nim nie nudzę.

Nie moge sobie przypomniec tresci ale jestem pewna, ze ja czytalam...

Paula Bry | 2018-04-11
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Uwielbiam Crossa, dla mnie ta seria jest wyjątkowa. Jeszcze nie spotkałam się z tym aby książka o nim była nudna. Zdecydowanie wybiorę inne książki z tej serii, bo są dużo lepsze niż o Boxer. Tak trzymać!

zabulak | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Super książka. Patterson udowodnił, że jest mistrzem. Nieprawdopodobne zakończenie. Rewelacja. Naprawdę polecam.