Mary, Mary

Tłumaczenie: Zygmunt Halka
Cykl: Alex Cross (tom 11)
Wydawnictwo: Albatros
Mary, Mary
thriller, powieść, sensacja

Agent FBI Alex Cross jedzie do Kalifornii na zaplanowany urlop w Disneylandzie. Ale nie będzie mu dane wypocząć - po przyjeździe dostaje nowe zadanie. W Beverly Hills zastrzelono znaną aktorkę i jej kierowcę. Twarz kobiety została pocięta ostrym narzędziem. Zbrodnia w afekcie, czy morderstwo z premedytacją? Redaktor "Los Angeles Timesa" otrzymuje serię e-maili, w których ktoś podpisujący się...

Redaktor "Los Angeles Timesa" otrzymuje serię e-maili, w których ktoś podpisujący się jako Mary Smith opisuje zbrodnię z największymi detalami. W jakim celu? Czy faktycznie sprawcą makabrycznych mordów jest kobieta, niejaka Mary Wagner, na którą wskazują dowody?

Zabójstwo aktorki nie jest pierwszym i (jak się okazuje) nie ostatnim. Kolejne to tylko kwestia czasu. Na elitę Hollywood pada blady strach - kto będzie następny? Lista ofiar rośnie w zastraszającym tempie.

źródło opisu: [Albatros, 2007]

jw23 | 2016-09-15
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Jeśli ktoś chce się zrelaksować, to tra seria gwarantuje miło spędzony czas. Jest ciekawie, szybko i zakończenie zaskakuje. Polecam

charu | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Od czasu filmowego "Kolekcjonera" darzę postać agenta FBI dużą sympatią. Nawet niezbyt udany film pt. "Alex Cross" niczego nie zmienił.
Książkę pochłonęłam błyskawicznie i to nie tylko za sprawą krótkich rozdziałów a przede wszystkim świetnej fabuły i nieustannie towarzyszącego napięcia. Na ogromny plus zasługuje genialne mylenie tropów, wielotorowe śledztwo oraz fakt, że udało mi się odgadnąć tylko jedną myśl zabójcy związaną z głównym bohaterem. Wszystkie nici zgrabnie się ze sobą łączą a samo zakończenie naprawdę zaskakuje.
Na pewno sięgnę po inne książki Pattersona a on sam ma szansę stać się moim ulubionym autorem.

Koval | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Zgodnie z opisem na okładce, Jamesa Pattersona uważa się – zaraz obok Dana Browna, Johna Grishama czy Stephena Kinga – za jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, a jego thrillery i powieści kryminalne święcą triumfy na światowych listach bestsellerów. Cóż, pierwsze spotkanie z jego twórczością nie wywołało u mnie jakiegoś nadzwyczajnego entuzjazmu: kryminały różnej maści są obecnie bardzo lubianym gatunkiem, więc „Mary, Mary” nieco korzysta z tego faktu i płynie z główną linią.
Właściwie jest tu wszystko czego można by oczekiwać od solidnej opowieści detektywistycznej, występują sprawdzone w przeszłości elementy. Mamy głównego bohatera-policjanta, jest zawikłana intryga, są przedstawione kolejne fragmenty śledztwa, a do tego wartka akcja i dosyć zaskakujący finał. Teoretycznie więc wystarczyło umiejętnie zszyć ze sobą poszczególne kawałki aby otrzymać przepis na sukces. Okazuje się jednak, że właśnie szwy nie wytrzymują.

Motyw policjanta/agenta rozwiązującego zagadki...

Madi | 2013-07-02
Przeczytana: marzec 2012

Kolejna przeczytana książka Pattersona-powiem szczerze ,że polubiłam jego styl pisania,rozdziały są krótkie , dzięki temu szybko i lekko się czyta.
Powieść ta -zresztą jak pozostałe tego autora -zawiera w sobie to wszystko, co dobry thriller powinien posiadać-szybką akcję,wzrastające i trzymające do końca napięcie ,błyskotliwego bohatera Alexa Cross i trudnego do uchwycenia mordercę.

Joanna | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

ISTNY MAJSTERSZTYK!!! Kolejna powieść Pattersona, od której nie mogłam się oderwać. Rewelacyjny wątek, jeden główny motyw morderstw, ale tak wciągający, tak dobrze poprowadzony i tak zaskakująco rozwiązany, że stawiam Mary,Mary w czołówce ulubionych książek J.P.
W tym tomie ukazuje się kilka istotnych problemów, z których przewodnim jest zazdrość, zemsta i wynaturzenie emocjonalne. Niezwykle dobrze stopniowane dochodzenie do sedna powoduje, że nie można przestać - znowu :) No i wplecione jak zwykle życie osobiste głównego bohatera jest pokazane spójnie, interesująco ale przede wszystkim tak, jak lubię - ZASKAKUJĄCO :)
Oj wrócę do tej książki jeszcze nie raz...

dzazzminka | 2015-07-18
Przeczytana: 16 lipca 2015

Alex Cross to agent FBI, którego znamy już z poprzednich powieści Pattersona. Tym razem Alex z Naną i dzieciakami jedzie na urlop do Disneylandu. Jednak zamiast spędzać czas z rodziną, dostaje kolejną sprawę do rozwiązania. W Beverly Hills dochodzi do zabójstwa znanej aktorki - kobieta i jej kierowca zostali zastrzeleni, dodatkowo sprawca pociął twarz aktorki nożem. Kolejne morderstwa są tylko kwestią czasu. Alex ma pełne ręce roboty, a na dodatek Alex Junior wraca do matki wcześniej niż było zaplanowane.. Jak Cross poradzi sobie ze wszystkim? Tego dowiecie się tylko z lektury "Mary, Mary" ;)
To już 11. część przygód Alexa Crossa, a ja wciąż z ciekawością sięgam po kolejne części i nigdy się nie zawodzę. Patterson trzyma styl od początku do końca, a ja, mimo że czytałam już wiele różnych kryminałów, nigdy się z nim nie nudzę.

zabulak | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Super książka. Patterson udowodnił, że jest mistrzem. Nieprawdopodobne zakończenie. Rewelacja. Naprawdę polecam.

Nie moge sobie przypomniec tresci ale jestem pewna, ze ja czytalam...

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 05 lipca 2012

Thriller pełen napięcia, przemocy i niespodziewanych zwrotów akcji. Autor świetnie przedstawił sylwetkę mordercy, stopniowo ukazując czytelnikowi nowe fakty. Do samego końca nie byłam pewna zakończenia. Uwielbiam Alexa Crossa i zarówno jego prywatne jak i zawodowe przeżycia. Książkę czyta się jednym tchem, i może to właśnie jest największy jej minus, bo gdy zaczęłam się angażować w tę historię, to powieść dobiegła końca. Ale na szczęście zostało mi jeszcze dużo książek z cyklu o Alexie Crossie.

Karolina | 2014-06-14

Mary, Mary.. Książkę oczywiście bardzo szybko się czyta ze względu na krótkie rozdziały. Jednakże, w porównaniu do innych książek tegoż autora muszę stwierdzić, że tym razem Patterson nie popisał się w pełni swoim bogatym warsztatem literackim. Oczywiście, zrehabilitował się nieco pod koniec książki, co idzie na plus. ;) Niestety ta pozycja nie należy do najlepszych, stąd też tylko 6 gwiazdek.