Zagrożeniologia. Jak unikać zagrożeń

Okładka książki Zagrożeniologia. Jak unikać zagrożeń
David O’Doherty Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zagrożeniologia literatura dziecięca
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Zagrożeniologia
Tytuł oryginału:
Danger Is Everywhere
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2016-06-15
Data 1. wyd. pol.:
2016-06-15
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310129413
Tłumacz:
Joanna Wajs
Tagi:
Joanna Wajs Chris Judge poradnik przetrwanie zagrożenia
Średnia ocen

                6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1124
577

Na półkach: ,

Ludzkość na przestrzeni dziejów miała do czynienia z wieloma poradnikami dotyczącymi przetrwania (jestem pewna, że przed wynalezieniem druku istniało dostatecznie dużo przekazywanych sobie ustnie porad, które miały na celu ochronę ludzkiego życia). W tym momencie jednak nastąpiła rewolucja. Mogliście ją przeoczyć, mogła Wam ona umknąć, ale właśnie macie okazję, aby się o niej dowiedzieć. Otóż do tej pory człowiek w swoich działaniach koncentrował się na wyborze i unikaniu najbardziej niebezpiecznych miejsc – to był wielki, wielki błąd. Dlaczego? Otóż (jak wykazuje wybitny badacz, Doktorr Noel Strefa) ZAGROŻENIA CZAJĄ SIĘ WSZĘDZIE. Dobrze zrozumieliście: wszędzie. Tam, gdzie w tej chwili jesteście, też.

Weźmy na przykład temat zwierząt – niby mówi się, że najniebezpieczniejsze są te dzikie, które mają kły i pazury oraz żądzę mordu w oczach, a tych udomowionych zupełnie nie musimy się obawiać. Ale powiedzmy sobie szczerze: jaką mamy gwarancję, że z naszego słodkiego póki co koteczka nie wyrośnie tygrys? Albo że nasz rozbiegany chomik nie jest w rzeczywistości hipopotamem? Absolutnie żadnej, moi drodzy. Dlatego też (jak wykazuje wybitny badacz, Doktorr Noel Strefa) najbardziej pewnym, wdzięcznym i przede wszystkim BEZPIECZNYM zwierzęciem domowym jest… główka kapusty. Względnie kamień, przynajmniej dopóki ktoś nim w nas nie rzuci.

„Zagrożeniologia” to książka przeznaczona dla dzieci i młodszej młodzieży, zawierająca w sobie pełen kurs unikania wszelkich niebezpieczeństw. Dzięki temu podręcznikowi czytelnik zdobywa podstawową wiedzę, jaka jest niezbędna do funkcjonowania. Znajdziemy tutaj wiele elementów specyficznych dla wymyślonej przez autora dziedziny – całą masę ważnych skrótów, szczegółowe scenariusze postępowania w trudnych sytuacjach oraz zasady, którymi należy się kierować, aby zminimalizować liczbę zagrożeń wokół siebie. Całość jest spójna, zabawna i dopełniona perfekcyjnymi grafikami Chrisa Judge’a. Czytana z perspektywy dorosłego może po jakimś czasie wydać się monotonna i zdecydowanie przesadzona, jednak dla dziecka zabawa w zagrożeniologa może okazać się ciekawa i kreatywna, zwłaszcza że na końcu znajdziemy test, a po jego zdaniu również dyplom, który honoruje pracę włożoną w zagrożeniową edukację. Na pewno jest to ciekawa pozycja, choć osobiście spodziewałam się po niej czegoś innego – miałam nadzieję na małą encyklopedię realnych zagrożeń podaną w jakiś przystępny sposób, a nie opowieść o dość szalonym naukowcu ogarniętym wszechobecnymi lękami.

-----------------------------------------
http://czworgiem-oczu.blogspot.com/2016/07/david-odoherty-doktorr-noel-strefa.html

Ludzkość na przestrzeni dziejów miała do czynienia z wieloma poradnikami dotyczącymi przetrwania (jestem pewna, że przed wynalezieniem druku istniało dostatecznie dużo przekazywanych sobie ustnie porad, które miały na celu ochronę ludzkiego życia). W tym momencie jednak nastąpiła rewolucja. Mogliście ją przeoczyć, mogła Wam ona umknąć, ale właśnie macie okazję, aby się o...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    24
  • Chcę przeczytać
    4
  • Posiadam
    3
  • Egzemplarz recenzencki
    1
  • 2017
    1
  • Survival
    1
  • Z biblioteki
    1
  • 2016
    1
  • Rok 2018
    1
  • 5/10 - przeciętna
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zagrożeniologia. Jak unikać zagrożeń


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,6
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,0
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także