angielski
Nikita24

Gdy obserwuję cię przez swój obiektyw, jesteś moja, dopóki nie przekażę cię nabywcy. Jak większość ludzi, mam obsesję na punkcie ładnych rzeczy, a w mojej pracy zdarza mi się być wokół wielu pięknych rzeczy. Płacą mi, żebym je obserwował i uchwycił ich życie w ramki dla wielu celów. Czasami lubię swój zawód trochę bardziej niż powinienem. Przyjąłem pracę, żeby ją schwytać… chciałem ją...

Przyjąłem pracę, żeby ją schwytać… chciałem ją uchwycić i zatrzymać w inny sposób, niż tylko na zdjęciu. Tym razem, nie będę stał za obiektywem, a zostanę klientem, ponieważ nie mogę się jej oprzeć. Za bardzo przypomina mi moją pierwszą miłość, muszę ją mieć.

Mając traumę po brutalnym ataku, Nina Drake zostaje odizolowana od świata, dopóki jej sąsiad nie wyciąga jej z czegoś więcej niż tylko koszmarów. Nawet po przeprowadzce i zmianie nazwiska, wciąż nie może otrząsnąć się z poczucia bycia obserwowaną. Wspomnienia są tak blisko.

Tak samo jak cień ich twórcy.

I watch you, I see you in ways no one else can, and through my lens I create a life of you for someone to dissect. I capture you in your vulnerability; that smile, your laugh, those tears. I document you and sell your secrets.

When I watch you through my lens you’re mine until I pass you to the buyer. I, like most people, have a fetish for pretty things and in my job I get to be around a lot of pretty things. They pay me to watch them and capture them in a frame for many purposes, and sometimes I like my profession a little more than I should.

I took a job to capture her… I wanted to capture and keep her in more than just the image. This time I will take myself away from the lens and become the client because I cannot resist her, she reminds me too much of my first, I need to have her.

Traumatised from a vicious attack, Nina Drake finds herself shut off from the world until her neighbour brings her out of more than just her nightmares. Even after moving and changing her name, she still can’t shake the feeling of being watched. The memories are so close.

And so is the shadow of the creator of them all.

źródło opisu: https://www.amazon.com/I-see-you-Ker-Dukey/dp/1515...(?)

źródło okładki: https://www.amazon.com/I-see-you-Ker-Dukey/dp/1515...»

Adriana | 2018-12-03

Dyszka! Wczoraj skończyłam i nadal jestem pod wrażeniem, do tego stopnia, że zamierzam sięgnąć po inne podobne tematycznie książki. Czuje niedosyt. Książka zaskakuje, ale najlepsze zostawia na koniec. Tak, zakończenie zdecydowanie sprawiło, że siedziałam kilka minut z otwartą buzią i nie dowierzałam... Główna bohaterka, Nina, przeszła przed czterogodzinne piekło, kiedy to została brutalnie zgwałcona, na zlecenie, przez nieznanego jej sprawcę. Po tych traumatycznych przeżyciach całkowicie wycofuje się z życia, zmienia mieszkanie, rzuca pracę, zamyka się na rok w domu. Do czasu... Pewnego dnia do pustego obok niej domu wprowadza się przystojny, miły i pomocny Devon. Jej świat znowu się zmienia, skorupa pęka, zaczyna ufać i kochać. Kusi mnie aby wam zdradzić zakończenie, ale nie chce być znienawidzona, nie mogę zepsuć tak wspaniałej książki. Przeczytajcie, warto!

ppaula195 | 2018-10-04
Przeczytana: 04 października 2018

Po przeczytaniu książki mam mętlik w głowie. Zupełnie mnie zaskoczyła. Po prostu WOW. Davon wraz z ojcem i bratem Noahem wiedli nietypowe życie. Jego brat miał skłonności do przemocy i mordu, wraz z ojcem byli nieustępliwi i bez serca, za to Davon był ich przeciwieństwem. Z książki wynika że w ich domu wybuchł pożar w skutek czego Bracia zostali sami. Ich dalsze losy są powiązane z przestępczością jakiej dokonywał Noah a Davon wszystko dokumentował za pomocą zdjęć i nagrań. Wszystko się zmieniło gdy dostali nowy cel. Nina byłą wesołą, pełną życia dziewczyną, której wszystko odebrał Noah gwałcąc ją i odbierając jej światło. Davon znienawidził za to brata, gdyż zakochał się w dziewczynie. Po jej załamaniu i przeprowadzce po roku Davon ją odnajduje i zamierza uleczyć jej zranioną dusze jednak tego co odkryje dziewczyna zmieni ją na zawsze. Cóż nawet i ja nie dowierzam do tej pory, bo książka jest naprawdę szokująca. Pod koniec autorka wyjawia wszystkie tajemnice i zagadki. Przyznam że...

Pandora | 2018-08-14
Przeczytana: sierpień 2018

Zdecydowanie dziwna i pokręcona. Fabuła przemyślana, pomysły zaskakujące. Krwawa, obrzydliwa, przesycona złem i szaleństwem. Chyba najlepsza i najbardziej spójna pozycja Ker Dukey. Nie przepadam za stylem autorki i jej tendencją do klonowania bohaterów. Ale ogólnie książka niezła.

Uwielbiam Ker Dukey. Nigdy jeszcze nie zawiodła mnie żadna książką.
To było to! To były te emocje.
Niezwykła historia, trzymająca w napięciu praktycznie od pierwszych stron. I choć w pewnym momencie mogło wydawać się, ze już znamy winnego, to prawda powodowała, że szczęka opadła. Dawno nie czytałam czegoś tak mocnego i tak dobrego. POLECAM!

mclena | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

"Evil is real. It's an entity living under the surface, waiting for the moment when you're weak, where you're beaten down by life to a point that realism blurs and everything we think we know, think we are, differs from reality. That's when you know the monster wears your face, lives your life, and sees through your eyes. "

Ufff.... to była naprawdę mocna i pokręcona książka. Czasami nie mogę uwierzyć w wyobraźnię pisarzy, którzy opisują brutalność drugiego człowieka. Połowa z tego nawet nie jest w stanie mi przyjść do głowy!
"I see you" to bardzo mroczna powieść, ciarki przechodziły mi po plecach wielokrotnie. Czułam cała sobą ten sam strach, który czuła Nina, choć osobiście nie doświadczyłam tego co ona. Niestety w drugiej połowie domyśliłam się w którym kierunku to zmierza i nie było elementu zaskoczenia. Choć samo zjawisko jest dla mnie przerażające, to jednak także fascynujące. Trudno uwierzyć do czego człowiek jest zdolny po takiej traumie jaką przeszedł Devon. O dziwo...

Joaśka | 2016-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 listopada 2016

Tak wyjątkowa w swej inności !!!

Czytając...zagubiona w jej bezduszności, serce mi podskakiwało  ze strachu,bólu,  obawy, niedowierzania  i ...podniecenia, ale umysł...umysł mój  wzdychał ze zmęczenia.

W tej książce nie istnieją żadne granice, żadne więzi, i żadne limity...

Książka ta nie jest miejscem, gdzie potwory nie istnieją.
Nienormalność jednego człowieka  odciska pietno na drugim.
Nie tylko jest ona zapisana w  DNA...tutaj jest wbita w duszę i odpowiada za czyny.

Czy "on" był potworem??

Z całą pewnością narodził się z jednego i został wychowany przez drugiego.

Z całą pewnością "oni" obaj zostali stworzeni przez bestię i nauczeni by korzystać z brutalności jej natury.

I z całą pewnością to nienormalność odcisnęła swoje piętno w szczególny sposób właśnie na nim...to piętno ma nazwę...zaburzenie dysocjacyjne tożsamości.

Zdecydowanie inna... w swej wyjątkowości !

Do zaczytania 😙

TINA | 2016-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2016

WHOAAAA!!! Mega Dark! Jestem zniesmaczona do granic możliwości... a za razem zafascynowana sposobem działania bohaterów - konkretnie dwóch - Noah i Devona.
Historia jest bardzo brutalna, okrutna i obrzydliwa... ale coś w niej Cię fascynuje od początku. Szczerze? Polecam tylko czytelnikom o mocnych nerwach.

Edyta | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Takiej historii to ja się nie spodziewałam!!!! Szok !!!! dwie tak rożne osobowości w jednym człowieku. Dobro i zło w jednej postaci. Nic nie podejrzewałam do samego końca, tak bardzo byłam skupiona na tragedii Niny. Pocieszające w całej tej historii jest fakt że pojawił się na horyzoncie Lukea, chociaż jak dla mnie zabrakło narratora jego postaci.

magpie101 | 2016-11-20
Na półkach: Przeczytane, Dark
Przeczytana: 20 listopada 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ksiazka jest rewelacyjna, momentami obrzydliwa ale autorka tak idealnie opisala to co robili glowni bohaterowie, ze czytajac ksiazke w glowie mialam obraz wszystkich opisywanych detali.
Od poczatku do konca ksiazka trzyma w napieciu, nie spodziewamy sie tego co mialo miejsce, bylo zaskoczenie, zdziwienie i niedowierzenie, ze tacy chorzy ludzie moga zyc na tym swiecie.
Jest dwoch braci, jeden z nich juz od nastolatka byl zmuszany przez ojca do gwaltow i zabojstw w piwnicy ich domu, drugi Devon wszystko dokumentowal robiac zdjecia. Jako dorosli dzialaja na zlecenie i robia to co sobie klient zyczy. I tak otrzymuja zlecenie na Nine, maja ja brutalnie zgwalcic i okaleczyc jej dusze ale nie zabijac, problem pojawia sie w momencie, gdy jeden z nich Devon zaczyna w niej widzec kobiete, ktora chcialby poznac blizej, jednak drugi z braci wykonuje zadanie zlecone przez klienta, a potem pozwala Devonowi ja sobie zarzymac zlamana i naruszona.
Od tego momentu jest slodko i romantycznie, autorka...

Ewitka | 2016-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2016

Bardzo lubię darki, dlatego też sięgnęłam po tę książkę. No i było ostro i brutalnie, aż w pewnym momencie poczułam się zniesmaczona, zdecydowanie to było za dużo dla mnie. Ale fabuła była tak pokręcona, że wciągnęła mnie, a zakończenie było zaskakujące i nietuzinkowe.
Młoda dziewczyna została brutalnie zgwałcona na czyjeś zlecenie. Devon, facet z bardzo mroczną i szokującą przeszłością przygotowywał dokumentację fotograficzną, a jego brat był wykonawcą. Po 12 miesiącach Devon odnalazł swoją ofiarę, która już wtedy go zafascynowała, że chciał odwołać to zlecenie, i stał się jej sąsiadem. Zbliżyli się do siebie bardzo, jednak w pewnym momencie na horyzoncie pojawił się znowu jego okrutny brat... i podziało się... Polecam fankom darków, ale ostrzegam, opis gwałtu i późniejszych uszkodzeń Niny, i nie tylko, potrafią zmrozić krew z żyłach.