Kim był Isaac Newton?

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Who Was Isaac Newton?
Jan Hensel, Tim Foley
Ag2S

Czy to prawda, że spadające jabłko podsunęło Newtonowi myśl o prawie powszechnego ciążenia? Czy to prawda, że właśnie on wyjaśnił, skąd się bierze tęcza? Jaką gałąź matematyki mu zawdzięczamy? Czy to prawda, że zajmował się alchemią z równym zapałem, co i nauką? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce „Kim był Isaac Newton?”. Seria Wielcy i sławni przedstawia pasjonujące...

Seria Wielcy i sławni przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

Ilustracje:

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Magdalena | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Ciekawa odsłona Isaac'a Newton'a, który wynalazł dużo więcej niż nas niestety uczą, a szkoda, bo może wtedy nauka byłaby dużo ciekawsza.
I jak z każdym tomem tej serii nie umiałam się oderwać, dopóki nie skończyłam czytać ;).
Gorąco polecam!