Full Measures

Okładka książki Full Measures Rebecca Yarros
Okładka książki Full Measures
Rebecca Yarros Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Flight & Glory (tom 1) Seria: Fight & Glory literatura obyczajowa, romans
Flight & Glory (tom 1)
Fight & Glory
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-02-09
2014-02-09
Inne

𝘙𝘦𝘣𝘦𝘤𝘤𝘢 𝘠𝘢𝘳𝘳𝘰𝘴 - i ja i Ty znamy ją z bestsellerowej serii o smokach, jednak każdy od czegoś zaczynał. 𝗞𝗮ż𝗱𝘆𝗺 𝘀𝗸𝗿𝗮𝘄𝗸𝗶𝗲𝗺 𝗱𝘂𝘀𝘇𝘆 jest jej debiutem.
Czytając najświeższe książki jakiegokolwiek autora zazwyczaj już nie wracam do debiutów, jeśli to nie od niego zaczęłam. Fajnie obserwować rozwój, ale ciężko wrócić to tych gorzej napisanych, prawda? Nikt nie chce zawieźć się na ulubionym autorze.

Wznowienie tej serii jest zatem idealną motywacją do cofnięcia się do tegoż debiutu.

Widziałam przeróżne opinie i niestety, ale dużo było negatywnych.
𝗡𝗜𝗘 𝗭𝗚𝗔𝗗𝗭𝗔𝗠 𝗦𝗜Ę 𝗭 𝗡𝗜𝗠𝗜.
Akcja była momentami chaotyczna, chociaż zdecydowanie widać, że 𝘙𝘦𝘣𝘦𝘤𝘤𝘢 to pisała 😅 Ma coś specyficznego w prowadzeniu fabuły, charakterystycznego dla niej.

Jednak to kolejna książka, która pokonuje mój zastój czytelniczy. Chciałam ją czytać i czytać, a im bliżej końca tym bardziej go nie chciałam.

𝘑𝘰𝘴𝘩𝘶𝘢 i 𝘋𝘦𝘤𝘦𝘮𝘣𝘦𝘳 są fajnie wykreowanymi postaciami. 𝘌𝘮𝘣𝘦𝘳 zmaga się z ogromną stratą, ale jest silna i, a to ważne, nie głupia. Wprawdzie może wydawać się irytującym jej zachowanie względem 𝘑𝘰𝘴𝘩𝘢 - ciągle dawanie mu złudnych nadziei, jednak ja nie odczułam tego w negatywny sposób. Chciała się chronić przed kolejną stratą i złamanym sercem.

𝘑𝘰𝘴𝘩… oh my… 𝘩𝘦 𝘧𝘦𝘭𝘭𝘴 𝘧𝘪𝘳𝘴𝘵 𝘢𝘯𝘥 𝘩𝘢𝘳𝘥𝘦𝘳 to za mało, aby opisać jego uczucie do 𝘌𝘮𝘣𝘦𝘳. Typowy 𝘨𝘰𝘭𝘥𝘦𝘯 𝘳𝘦𝘵𝘳𝘪𝘦𝘷𝘦𝘳 𝘣𝘰𝘺, z ogromnym sercem, które oddał właśnie jej. Jego zachowania i cały on bardzo szybko mnie w sobie zauroczyły. I jest hokeistą 😩🏒 Ja i moja obsesja na punkcie tego sportu jesteśmy w pełni usatysfakcjonowane.

A sekret, o którym mowa w opisie? 𝘙𝘦𝘣𝘦𝘤𝘤𝘢 zaserwowała mi taki plot twist, że nie wiedziałam co się dzieje 😱😮‍💨 Czułam jedynie szok i zmartwienie, ale nic więcej nie powiem. Za duży spojler 🤭

Co mogę więcej powiedzieć, bardzo polecam tę książkę. 𝗞𝗮ż𝗱𝘆𝗺 𝘀𝗸𝗿𝗮𝘄𝗸𝗶𝗲𝗺 𝗱𝘂𝘀𝘇𝘆 jest przyjemną lekturą pomimo bólu, który serwuje nam na samym początku. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom serii 🥹

Rebecca Yarros w swojej powieści "Każdym Skrawkiem Duszy" zapewnia czytelnikom intensywną podróż emocjonalną. Książka porusza tematykę miłości, poświęcenia i odkrywania siebie w obliczu tragedii. Główna bohaterka, po traumie związanej ze śmiercią ojca stara się odbudować swoje życie. Jej idealny świat właśnie runął w gruzach. Wtedy na jej drodze spotyka dawno niewidzianego hokeistę który uparł się żeby pomoc jej przetrwać najcięższe chwile. Czy ta historia skończy się happy endem? Czy skrywane tajemnice staną na drodze ich miłości?
Fabuła rozwija się dynamicznie, ukazując zarówno głębokie emocje, jak i napięte relacje między postaciami. Motyw miłości i poświęcenia przewija się przez całą książkę, tworząc silne więzi emocjonalne między bohaterami a czytelnikiem.
Poprzez narrację w pierwszej osobiemamy możliwość zanurzenia się w myślach i uczuciach głównej bohaterki Momenty humoru i namiętności przeplatają się z głównym wątkiem, tworząc cudowną i porywająca od pierwszej strony historie.
Książka "Każdym Skrawkiem Duszy" nie tylko zapewnia nam emocjonującą lekturę, ale także skłania do refleksji nad własnym życiem i wartościami. To poruszająca historia o odnalezieniu się, miłości i siły ludzkiego ducha w obliczu najtrudniejszych wyzwań.

Mam jedno ważne pytanie… Czy @gorzka.czekolada.wydawnictwo wydaje tylko książki, które łamią serce?
Kolejny raz udało im się sprawić, że po moim policzku poleciały łzy 🥹🥹

Zaczyna się mocno… Ember traci ojca, który zginął na wojnie. Dziewczyna nienawidzi wojska, chociaż jej tata nie był żołnierzem, a lekarzem, który ratował ich życie. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Dziewczyna musi być silna, bo jej matka się rozpadła, a przecież ma jeszcze siostrę i młodszego brata… W jej życiu pojawia się Josh, który pomaga jej w trudnych chwilach. Ale czy jest w stanie poradzić sobie z żałobą?

Co to była za historia 🥹 smutna i jednocześnie dająca nadzieję na lepsze jutro. Było mi strasznie żal Ember, która musiała być silna, nie mogła się rozkleić i która straciła tak wiele. Okazuje się także, że dziewczyna też wiele zyskała, bo Josh to chodzący ideał. Czy można skreślać kogoś za jego przeszłość? Pewnie można, ale czy nie są ważniejsze czyny i zachowanie, jakie ma teraz?

Nie jest to łatwa pozycja. Uroniłam na niej trochę łez i kiedy już myślałam, że wszystko skończy się dobrze, przeszłam mini zawał. Chciałabym Wam zdradzić ten olbrzymi plot twist, ale musicie dojść do tego samodzielnie, powiem Wam jedno, zaczęłam krzyczeć ze złości. Ile złego może przejść jedna osoba, żeby zaznać w końcu szczęścia?

W książce elementy militarne, trochę hokeja i historię miłosną, która powoli dojrzewa. Co prawda bohaterowie rzucają się na siebie już w początkowych scenach, jednak wszystko poszło w zupełnie inną stronę, niż myślałam i to był ciekawy zabieg.

Autorka ma fajne pióro, czytałam zaledwie garstkę jej książek, ale wiem, że chętnie sięgnę po resztę, bo potrafi ona zachęcić czytelnika. To jedna z tych lektur, od których ciężko było mi się oderwać i muszę Wam powiedzieć, że chłonęłam ją każdym skrawkiem duszy. Wciągnęłam się niesamowicie i chociaż nie jest to łatwa historia, zostanie w moim sercu na dłużej.

Uwaga! Ta książka zmusza do refleksji!

Polecam Wam, jest warta poznania. To jedna z tych pozycji, obok której nie można przejść obojętnie.

Kolejny raz udało im się sprawić, że po moim policzku poleciały łzy 🥹🥹

Nie otwieraj. Nie otwieraj tych drzwi.
Doskonale wiesz, dlaczego stoją rano pod Twoimi drzwiami i uparcie się do nich dobijają.
Przecież wystarczy, że ich nie wpuścisz, a nie będą mogli przekazać Ci wiadomości, która złamie Twoje serce.

A jednak. W końcu będziesz musiała się z tym zmierzyć.

„Każdym skrawkiem duszy” to ujmująca i bardzo refleksyjna historia, która wpuszcza nas do życia bohaterów przechodzących przez okres żałoby. Każdy radzi z nią sobie na swój własny sposób. Buduje wokół siebie fortecę nie dopuszczając do kolejnego zranienia.

I gdzieś w tym wszystkim pojawia się jasny punkt.

I to właśnie ten jasny punkt w postaci cudownie uroczego, nieziemsko przystojnego i totalnie idealnego głównego bohatera niekiedy raził mnie po oczach. Być może się czepiam, ale dawno nie miałam do czynienia z takim ideałem i wypadł on w moich oczach mało realnie. Jasne, kradnie serce i rozczula ogromnie, jest takim plastrem miodu, na smutek bijący z całej historii, dla mnie jednak trochę zbyt słodkim.

Nie można jednak odebrać tej historii, że ma moc wzbudzania emocji i czyta się ją naprawdę z dużym zainteresowaniem!

Nie otwieraj. Nie otwieraj tych drzwi.

A jednak. W końcu będziesz musiała się z tym zmierzyć.

"Każdym Skrawkiem Duszy" sama poznałam jako "Full Measures", w chwili gdy namiętnie czytałam każdy możliwy romans z wątkiem militarnym, uczelnianym i hokejem. W tym czasie zakochałam się w "Układzie" czy "Zaczekaj na mnie" a "Każdym skrawkiem duszy" (wtedy też znane pod innym tytułem) stanowiło dopełnienie wielkiej trójki moich ulubionych historii miłosnych.

Debiutancka powieść Yarros liczy już swoje lata i nosi cechy książek wydanych w tamtym okresie (2014). Fabuła nie jest skomplikowana czy też nacechowała przesadnym erotyzmem. Jest za to bogata w przepiękne cytaty o miłości i utracie oraz posiada Josha Walkera. Czyli chodzący ideał, który swoje wady chowa w szafie, a dla swojej wybranki może być czymkolwiek ona zechce. Powiedziałbym również, że sama książka jest dość nierówna, a zachowanie głównej bohaterki może odrzucać. Ember (bo o niej mowa) raz będzie płakać, drugi raz walczyć o rodzinę, za trzecim razem odrzuci Josha, a następnie znów do niego wróci. Sama interpretuję to jako etapy żałoby głównej bohaterki i nigdy nie było to dla mnie wadą.

To także powieść o strachu przed dzwonkiem do drzwi (czy też trzykrotnym stuknięciem). Już w pierwszym rozdziale jesteśmy świadkiem tragedii rodziny Howard, która dowiaduje się że ich ojciec, mąż a również żołnierz już nigdy nie wróci do domu. To też pierwszy moment, gdzie uroniłam łzę. Następne rozdziały opisują nam jak (pozornie) solidne zbudowany świat Ember i jej rodziny powoli się rozsypuje, a dziewczyna próbuje ostatkiem sił utrzymać jego ruiny. Sam aspekt żałoby śledzimy oczami Ember, jednak każdy członek rodziny zachowuje się w obliczu straty kompletnie inaczej.

Są takie książki, które darzę ogromną miłością jak i sentymentem.
Taką powieścią jest właśnie "Każdym skrawkiem duszy".
To historia, która skleja i łamie serca.
To lektura, która kochasz każdą cząstką duszy.
To tytuł, który odczuwasz wszystkimi zmysłami.
I w sumie bardzo mi miło, że mogłam stać się częścią tego wznowienia.

Debiutancka...

[współpraca reklamowa]

Chyba można uznać, że poniekąd jestem fanką twórczości Yarros. Uwielbiam „Fourth wing”, dwie obyczajówki spod jej pióra, które przeczytałam również mi się podobały. Od „Każdym skrawkiem duszy” oczekiwałam, że pokocham tę historię całą duszą, a serce zostanie połamane na malutkie części. Moja dusza dalej jest wolna, a serce całe. Zawiodłam się na tej książce i nie zamierzam czekać na kontynuację:(

Wiecie, że na wyklejce jest napisane, że rzekomo w tym tytule znajdzie się slowburn? 😭 Nie wiem, gdzie go szukać, na pewno nie w tej historii, bo już po jakichś 80 stronach¿ między głównymi bohaterami dochodzi do zbliżenia. Prędzej rozmawiali ze sobą jedynie parę razy 🫡 A no i bohaterka chwilę przed w burzliwych stosunkach skończyła swój związek. Między December, a Joshem nie czułam żadnej chemii, żadnych uczuć, jedynie pożądanie.

Bardzo zainteresował mnie motyw hokeju, nie jestem jakąś wielką fanką, ale na pewno wiem, że nie polecam tego tytułu osobom, które uwielbiają ten wątek. Bo w sumie za dużo to tu go nie ma. Zresztą co mogę powiedzieć o Joshu? 🤨 W sumie nie za wiele, jego postać jest stworzona nijak. Tak samo w sytuacji December - chociaż ona irytowała mnie swoim zachowaniem.

Naprawdę strasznie rozczarowałam się tą historią 🥲 Jedynie tłumaczę sobie, że to debiut autorki i dlatego pojawiły się takie wielkie niedociągnięcia. Niemniej zachęcam do wyrobienia sobie własnej opinii, chociaż może jak lubicie twórczość tej autorki to nie psujcie sobie zdania? 👀

★★/5

[współpraca reklamowa]

Jeśli szukacie powieści, przy której możecie się wzruszyć, ta historia jest dla Was. Pierwsze trzy rozdziały mogą złamać nawet najbardziej wytrwałe serca 🥺😥

W książce poruszane są trudne tematy żałoby i utraty bliskich osób. Są również wątki, w których pojawia się zdrada i konieczność porzucenia swoich najskrytszych marzeń.

W Każdym skrawkiem duszy poznajemy Ember, córkę wojskowego, której zawalił się cały jej świat. To na jej barkach spoczęło zatroszczenie się o rodzinę i stawienie czoła tragedii.

Chciała pomóc wszystkim, ale nie potrafiła pomóc sobie. Zapomniała, że jej życie toczyło się dalej i kiedyś wszystko może się ułożyć.

Niespodziewanie w jej życiu pojawiła się jej dawna niespełniona miłość. Josh był obok niej i nie pozwolił jej się rozpaść. Im bardziej go odpychała i chciała odsunąć od siebie uczucia, on się nie poddał.

Ember nie wiedziała jednak, że Josh skrywał sekret...

To niezwykle emocjonalna książka, od której nie sposób się oderwać. Mimo trudnych tematów, jest napisana w lekki i przyjemny sposób.

To debiut autorki, więc dostrzegam jeden minus. Mimo ciekawej historii i poruszenia mojego serca na wielu płaszczyznach, momentami nie podobało mi się zachowanie głównej bohaterki i jej sposób myślenia. To obniża moją ocenę z 8/10 na 7/10 😊

W Każdym skrawkiem duszy poznajemy Ember, córkę...

🫧Życie Ember zmienia się bezpowrotnie, kiedy u progu rodzinnego domu widzi żołnierzy. Jako córka wojskowego zdaje sobie sprawę z czy wiąże się ich wizyta. I choć nie chce dopuścić do siebie tej myśli, to wie, że tata już nie wróci. Dziewczyna widząc, że jej mama kompletnie się załamała bierze wszystko na swoje barki. Musi zająć się zrozpaczoną rodziną. W jej życiu pojawia się Josh, który oferuje pomoc nie oczekując niczego w zamian. Ember próbuje go od siebie odepchnąć, ale zauważa, że powoli budzi się w niej bardzo silne uczucie.

🫧Są takie książki, które poruszają już od pierwszej strony i „Każdym skrawkiem duszy” właśnie do nich należy. To historia wręcz obezwładniająca. Pokazuje ogromny ból związany ze stratą najbliższej osoby. Jest obrazem zmagania się z żałobą. Z każdej strony wyłania się ogromna tęsknota. To książka o szukaniu ratunku i nadziei, kiedy wszystko się wali. Znajdujemy tu całe spektrum trudnych i niezwykle silnych emocji, które nie dają o sobie zapomnieć, nawet po skończeniu lektury.

🫧„Każdym skrawkiem duszy” to również historia wyjątkowej miłości. Jestem zauroczona postacią Josha. W sytuacji, kiedy życie Ember kompletnie się rozsypało zaoferował jej to, co jest najważniejsze, czyli swoją obecność i chęć wsparcia. Był ZAWSZE gotowy do pomocy, nawet kiedy Ember próbowała ignorować jego obecność. W każdej chwili mogła na niego liczyć. Był czuły, wyrozumiały i opiekuńczy.  Podobała mi się dynamika relacji Ember i Josha. Patrzenie na dwie poranione i skomplikowane dusze, które powoli znajdują drogę do siebie było rozczulające. To historia intensywnych wzlotów i bolesnych upadków, która chwyta za serce i nie pozwala odetchnąć nawet na chwilę. To książka, którą się dosłownie pochłania.

🫧Książki napisane przez Rebeccę Yarros mają w sobie „to coś”, co nie pozwala o nich zapomnieć. W „Każdym skrawkiem duszy” na naszych oczach Autorka maluje obraz trudnych emocji, wielkich strat i powolnego powracania do życia. To książka, o której chcę pamiętać.

Styl pisania Yarros jest po prostu niesamowity! Mimo, że jeśli Każdym Skrawkiem Duszy nie była tak dobra jak Fourth Wing, to nadal czytało się bardzo szybko! Płakałam przez pierwsze 50 stron książki, ponieważ była tak wzruszająca, a Yarros bardzo dobrze opisała żałobę. Główna bohaterka, December, była irytująca ze swoimi mieszanymi sygnałami i sprzecznymi działaniami. Jednak jej ukochany, Josh, był absolutnie idealny!

W książce brakowało mi rozwoju związku między Joshem a December, ponieważ w zasadzie mam wrażenie, że poza namiętnością za dużo ich nie łączyło. Książka była zbyt krótka, aby w pełni rozwinąć postacie i związek między nimi. Jednak nadal z chęcią ją czytałam (i płakałam).

Zdecydowanie przeczytaj tę książkę, jeśli lubisz wzruszające historie i hokejowe/wojskowe romanse!

współpraca reklamowa Wydawnictwo Media Rodzina

To nie jest zła książka, ale niestety nie mogę powiedzieć, że ją pokochałam i jest cudowna. Dla mnie to taki dobry średniak, w którym znalazłam to, co bardzo dobre i to, co mniej mi się podobało. Tą książką pobiłam rekord wzruszenia się, bo zrobiłam to po 3 stronach. Ale to chyba dlatego, że zawsze bałam się, że będę musiała otworzyć komuś takiemu drzwi💔

W chwili, kiedy Ember otrzymuje wiadomość o swoim ojcu, rozpada się jej życie. W sekundę poczuła, że to ona powinna być odpowiedzialna za rodzinę. O każdego się troszczyła, dbała o wszystko. Jednak nikt nie opiekował się nią. Josh był osobą, która okazała zainteresowała się tym co ona czuje. Był jej "czymkolwiek zechce".

Podobała mi się postać Josha. Trzeba przyznać, że Yarros tworzy świetnych męskich bohaterów. Jego wsparcie okazywało się mieć ogromne znaczenie dla Ember. Kiedy jej świat się rozpadał on zachęcał ją do szukaniu planu B, w którym to ona będzie centrum. Dziewczyna pierwszy raz nie układała sobie życia pod innego chłopaka. Z kolei Josh trzymał się swojego planu na przyszłość nie naciskając na Ember.

Nie zaliczyłabym tej książki do #slowburn To nie jest to samo co poprzednie książki autorki. Tutaj relacja bohaterów jest znacznie szybsza. W niektórych momentach powiedziałabym, że za szybką. Trochę zabrakło mi jej rozbudowy. To chyba stanowiło dla mnie największy minus książki.

"Kazdym skrawkiem duszy" nie jest złe, ale uważam ją za jedną z tych słabszych książęk Yarros. Miałam wrażenie jakbym czytała debiut autorki. Widać jak zmienił się jej styl pisania. Jak się rozwinęła. Jeśli jesteście jej fanami, przeczytajcie książkę bo historia jest godna poznania. Niestety ciut gorzej jest w wykonaniem 💙

W chwili, kiedy...

• Romans