Celibat Aspekty pedagogiczne i duchowe

Wydawnictwo: WAM
religia
Marceli

Książka Celibat. Aspekty pedagogiczne i duchowe jest owocem bezpośrednich rozmów Józefa Augustyna SJ z alumnami i księżmi. Autor nie unika w niej rozważań na tematy trudne. W podejściu do problemu odwołuje się zarówno do nauczania Stolicy Apostolskiej, jak również do aktualnej sytuacji cywilizacyjnej. Uwzględniając całą złożoność zachowań emocjonalno-seksualnych, stara się dotrzeć do istoty celibatu, którego zachowanie wykracza poza psychologiczny wymiar człowieka. Wiele problemów w sferze celibatu posiada ostatecznie swoje rozwiązania w sferze duchowej. Książka Celibat od chwili pierwszego wydania (1999) była w ciągłej sprzedaży i jest traktowana w seminariach niemal jako podręcznik wychowania do życia w celibacie.

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=24872

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=24872

as12 | 2019-09-25

Propagandowa twórczość człowieka skażonego fanatyzmem religijnym. Miejmy nadzieję że napisana z punktu widzenia osoby przestrzegającej celibatu - będącego nie tylko szkodliwym, ale wręcz idiotycznym nakazem.

Sagittaire | 2016-11-09
Przeczytana: 06 listopada 2016

Po rozpakowaniu przesyłki z książką długie miesiące patrzyłam na nią jak pies na jeża i nie mogłam się za nią zabrać. Po pobieżnym przekartkowaniu wydawała mi się za bardzo akademicka. I akademicka jest, ponieważ raz że stanowi w seminariach niemal podręcznik, dwa że napisana jest w sposób typowo naukowy (to znaczy zagadnienie + wiele źródeł). Po wgryzieniu się jednak w pierwsze 50 stron zdałam sobie sprawę jak nieracjonalny i bezpodstawny był mój opór wobec tej publikacji. Z każdą kartką byłam coraz bardziej zachwycona i całkowicie pochłonięta lekturą.

Tak. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że każdy, ale to absolutnie każdy kandydat do kapłaństwa powinien przeczytać "Celibat". Winny to również zrobić osoby kandydujące do jakichkolwiek zakonów oraz zakonnicy / księża, którzy jakimś cudem jeszcze tego nie uczynili.

W książce jest zarysowany chyba każdy problem, z jakim spotyka się / spotka się człowiek wybierający drogę celibatu. Mamy genialnie ujętą istotę celibatu, dobrze...