Gra pozorów

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Seria: Śmierć na życzenie
Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.
Death on Demand
śmierć,

Carolyn Hart to autorka znanych i nagradzanych powieści kryminalnych. Mieszka z mężem i kotami w Oklahomie, a intrygi do kolejnych powieści wymyśla podczas spacerów w parku. W serii "Śmierć na życzenie" ukaże się 25 tomów z przygodami Annie Laurance.

źródło opisu: Wydawnictwo EDIPRESSE POLSKA SA, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

eduko7 | 2018-05-24
Przeczytana: 17 maja 2018

Znana forma spotkania, podczas którego dochodzi do morderstwa. Tym razem cyklicznego spotkania autorskiego. Jego uczestnikami są autorzy powieści kryminalnych, Miejsce - księgarnia o intrygującej nazwie: Śmierć na życzenie”, dla kontrastu położona w urokliwej okolicy. Wszyscy są podejrzani. Wszyscy mają motyw. Nic więc dziwnego Anna – właścicielka księgarni – rozpoczyna śledztwo. Wspiera ją Max, który łagodzi nieco irytujący styl bycia Anny. Fabuła jest prosta, a jednocześnie ciekawa. Pochłonęłam tę lekturę w jeden wieczór.

8_oclock | 2016-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Na początku zastanawiałam się, czy ja aby tego już nie czytałam? Czy może wątki podobne (księgarnia kryminałów, spotkania pisarzy, śmierć wśród książek)? Powoli doszłam do wniosku, że jednak czytałam, jakkolwiek nie pamiętałam treści ani tego, czy mi się podobało. A później przypomniałam sobie poprzednie wydanie sprzed lat oraz to, że bardzo mi się podobało. Książka ma klimat i urok, na który trzeba się otworzyć. To nie lektura dla wielbicieli szybkiej akcji i mocnych wrażeń. Porównanie na okładce (kolejnej) autorki do Agathy Christie oczywiście można między bajki włożyć, niemniej autorka należy, podobnie jak pani Christie, do pisarzy kierujących się także elegancją, co jest miłą odmianą po niektórych współczesnych polskich autorkach. Przyjemne są też opisy księgarni pełnej klasyki kryminałów niedzisiejszych autorów.

Książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak przed laty, ale cykl zamierzam kontynuować.

wiejskifilozof | 2016-01-19

Czego wymagać od książki za 6 zł ? Ja wymagałem,chyba za wiele.I się przeliczyłem.I to bardzo.
Dobra owszem,troszkę było ciekawych rzeczy.Ale też nie za dużo.
Ogólnie prosta historia kryminalna.I tyle.

crouschynca | 2018-10-04

Mimo że „Gra pozorów” nie dorównuje gatunkowym tuzom pokroju Agathy Christie, to przyjemna lektura, która posiada swój urok i potrafi wciągnąć za sprawą nieźle skrojonej intrygi oraz lekkiego pióra autorki. Szczególnie ujął mnie pomysł z tematyką książek, jakie są dostępne w księgarni „Śmierć na życzenie”. Nie ukrywam, że chętnie odwiedziłabym taki klimatyczny sklep.

Opinia jest fragmentem recenzji – cały tekst dostępny u mnie na blogu:

Beti | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Fajny ,wciągający kryminał,trupów trochę jest.Mimo że podejrzewałam co może być motywem zbrodni to i tak do końca ciężko było mi ustalić kto jest mordercą .

Kasiag | 2018-06-07
Na półkach: Przeczytane, Najukochańsze
Przeczytana: 06 czerwca 2018

"Gra pozorów" to niepozorna z wyglądu, mała książeczka, którą można początkowo potraktować jako swoisty deser. Bardzo szybko jednak dochodzi się do przekonania, że to solidne danie główne.
I to takie, po którym ma się ochotę na dokładkę, która na szczęście jest przewidziana, pod postacią kolejnych części :)

Miejsce akcji to wyspa Broward's Rock.
Z jednej strony jest to miejsce pełne ekskluzywnych rezydencji, pól golfowych i tenisowych kortów. Z drugiej zaś jest bogate w dary natury, a wśród nich ciągnące się wzdłuż i wszerz lasy czy kilometry plaż. Zamieszkiwana nie tylko przez ludzi, ale też przez jelenie, szopy i żółwie.
Największym atutem wyspy jest uroczy klimat i wszechobecny spokój. Otoczona plażami i posiadająca wiele kilometrów ścieżek rowerowych, pozwala na jeden niż więcej oddechów wytchnienia. Z czego zdają się korzystać szczególnie pisarze, wybierając Broward's Rock jako idealne miejsce do osiedlenie i tworzenia.
W miejscu tak niezwykłym, zamieszkiwanym przez osobliwą...

Agata76 | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Ta seria jest doskonała, napisana z humorem, wartko i jest doskonałym wręcz przerywnikiem między poważniejszymi pozycjami. Polecam , można oderwać się od wszystkiego i zanurzyć w pięknym krajobrazie wyspy i ciekawych, zabawnych przygodach szalonej głównej bohaterki i jej niesamowicie przystojnego partnera :)

malga927 | 2016-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Na wyspie Broward's mieści się księgarnia o dość nietypowej nazwie " Śmierć na życzenie " , jej właścicielką jest Annie która ową księgarnie przejęła po wuju Ambrożym który zginą w nieszczęśliwym wypadku . Annie jak co niedziele wieczór organizuje spotkania autorskie dla autorów kryminałów zamieszkujących wyspę . Na kolejnym beztroskim spotkaniu zbiera się dwanaście osób , pisarze , Annie oraz jej przyjaciel Max . Podczas spotkania dochodzi do zabójstwa jednego z członków uczestniczącego w felernym spotkaniu . Annie wraz przyjacielem rozpoczynają prywatne śledztwo . Bardzo szybko wychodzi na jaw że każdy z uczestników spotkania skrywa jakąś mroczną tajemnicę . Nasuwa się więc pytanie która z jedenastu osób przebywających na spotkaniu którego finałem było morderstwo dwunastego uczestnika , ma coś tak strasznego do ukrycia że aż posuwa się do morderstwa aby jego brudy nie wyszły na jaw ? Max i Annie krok po kroku zbliżają się do rozwiązania zagadki .
Dosyć ciekawy kryminał...

Marianna | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Gra pozorów, Carolyn G. Hart, kryminał, seria: Śmierć na życzenie, tom 1, wyd. Edipresse Polska S.A. 2016, str. 286.

"Ktoś z was go zabił".

"Wiesz jakie z reguły są motywy zbrodni? Nienawiść, zemsta, strach i chciwość".

Fabuła:
Annie spędza każde lato na wyspie Broward's Rock u wuja Ambrożego, który prowadzi księgarnię z kryminałami. Po tragicznej śmierci wuja Annie przejmuje interes. W księgarni rozkwita życie towarzyskie, a zebrania lokalnych autorów literatury sensacyjnej stają się atrakcją miasteczka. Gdy kolejne, pozornie beztroskie spotkanie autorskie kończy się śmiercią jednego z pisarzy, Annie zostaje wplątana w intrygę, która ujawni jej talent detektywistyczny.

Moja opinia:
Lekki kryminał w klasycznym wydaniu. Jest morderstwo, są podejrzani, każdy ma motyw, w tym główna bohaterka, Annie. Nie zabrakło mylnych tropów, kilku zwrotów akcji i zakończenia, które zaskakuje. Ta książka to idealna rozrywka na jesienne popołudnie. Mi lektura "Gry pozorów" sprawiła dużo...

CzytAśka | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lubię się dać wciągnąć w serię. I miałam wielkie nadzieje, że ta mnie wciągnie.

Niby bohaterka sympatyczna, zagadka klasyczny "zamknięty pokój", księgarnia jako tło wydarzeń. Powinno mi się bardzo podobać... ale niestety. Jakoś nie poczułam klimatu, 4 dni brnęłam przez książeczkę formatu mniej niż A5 o 285 stronach. To znaczy, że nie ma między nami chemii. Dalszego ciągu nie kupuję...