O rety! Przyroda

Oficyna Wydawnicza MULTICO
2016-01-01
2016-01-01
Tomasz Samojlik

O rety! Świetna książka! Uczy, jest ciekawa i oczywiście ma sporo humoru! świetna na 6 - 7 lat. Dla nieco starszych też się nada.

W tej książce każda pora roku jest szczegółowo omówiona. Wiosna to 13 kart rysunków i informacji o przyrodzie. Podobnie obszernie opisane są kolejne pory roku. W sumie książka składa się z 42 kart. Jest co czytać!

Przekazywane informacje przedstawiane są zwięźle, w postaci dymków, często z dużą dawką humoru. Zwierzęta mają tu głos i z ich udziałem tworzone są mini historyjki. Dodatkowo pomysł z krótkimi tekstami w chmurkach stanowi świetną zachętę dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem, a u małych dzieci cały czas podtrzymuje uważność.

A na końcu książki znajdziemy ciekawostkę - autor rysuje nam przyrodę, która otacza nas w mieszkaniach. Poznamy tu przykłady roślin doniczkowych, zwierząt domowych i różnej wielkości robaczki, które kryją się w zakamarkach naszych domów.

Książkę miło się ogląda z młodszymi dziećmi i łatwo czyta ze starszymi. Rysunki są przyjazne dla oka, a zwięzła treść i humorystyczne historyjki nie pozwalają przy tej książce się nudzić.

Super książeczka. Trudno coś jej zarzucić. Chyba tylko gabaryty i wagę, bo nie sposób zabrać ją na wycieczkę do plecaka. :)
Książka podzielona na pory roku, z niespodzianką na koniec.
Zabawna. Mój syn uwielbia. Mamy problem oddać ją do biblioteki. :)
Bardzo dużo owadów i innych robali, których nazw nie znałam. Z tej książki dowiedziałam się jak żyją, co jedzą itd.
Dużo elementów na stronie, dziecko może samo odnajdywać to, co go ciekawi i pytać o dymki. Jeżeli samo nie czyta, oczywiście.

Super lektura. Zabawa dla całej rodziny. Polecamy.

Książka podzielona na pory roku, z niespodzianką na koniec.
Duuużo stron, na każdej zwierzaki, które opowiadają ciekawą historię. Nie są to tylko milczące obrazki, część z nich ma tzw. dymek, w którym rzuca krótkie, często bardzo dowcipne, hasełka....

Piękna i wartościowa książka. Dużych rozmiarów więc wygodniej przeglądać ją na stole niż w łóżku. Na każdej stronie spotykamy różnych leśnych bohaterów, zabawnie przedstawionych, ilustracje są bardzo ładne i podobają się zarówno dorosłym jak i dzieciom. Tekstu nie ma wiele, jedynie zabawne krótkie hasła, jednakże wiedzy książka niesie sporo. Również dorośli wyciągną z niej kilka ciekawych informacji. Bardzo polecam pozycję, jest bardzo ładnie wydana, ciekawa i ma niewątpliwie wiele walorów edukacyjnych. Dla dzieci w każdym wieku, ja czytałam z 8-latką, która z uwagą ją oglądała i czytała, ale z uwagi na ilustracje zainteresuje również najmłodsze dzieci. Książka na pewno warta swojej, dość wysokiej ceny.

Książka naprawdę pokaźnych rozmiarów. Zajmuje całe biureczko, ponieważ nie mieści się w żaden sposób na półce, co nie przeszkadza mojemu maluchowi w oglądaniu jej z zapałem - po prostu czytamy ją na podłodze. Potrzebuje troszkę pomocy w przewracaniu stron, bo sam nie da rady, ale z zainteresowaniem ogląda zwierzątka, zarówno te w lesie, jak i na wsi i w mieści i w górach i wszędzie. Jest to pozycja, które może zaabsorbować dziecko na długie minuty i przybliżyć mu różnorodność tego świata :)

Kolejna książka wielkości małego stolika, po rozłożeniu zajmująca pół podłogi :-) Wywołuje wybuchy śmiechu tak samo wielkie, jak ona sama, sprawia, że dzieci generują niesamowitą ilość pytań, a potem ciągną rodzica do lasu. Świetny pomysł połączenia wielkich kolorowych plasz z dowcipnymi komiksowymi dialogami. Książka rewelacyjna, w prosty sposób pokazująca zmienność pól roku i różnorodność przyrody: wiosna inaczej wygląda przecież na bagnach, a inaczej w mieście. Zresztą dodanie plansz pokazujących wieś i miasto bardzo mi się podoba - w końcu większość z dzieci właśnie tutaj spędza czas.

Wpis na blogu:

bardziejlubieksiazki.pl

Nowa książka Tomasza Samojlika jest zachwycająca? Po pierwsze wydanie. Okładka dopracowana jest z wielką szczegółowością (na przykład grzbiet książki jest pniem drzewa, co jest absolutnie fantastyczne). No i rozmiar – ogromny! Taka książka to prawdziwy skarb dla dziecka (i nie tylko, bo ja też siedziałam nad nią jak zaczarowana) – różniąca się od wszystkich innych, jakie ma na półce, idealna do leżenia z nią na podłodze i śledzenia przygód tych wszystkich bohaterów, jakich można odnaleźć na kartach.

Kiedy już otrząsnęłam się z zachwytu nad formą książki, zaczęłam poznawać treść 😉 O rety! Przyroda to czterdzieści dwie plansze, które podzielone są według pór roku – mamy wczesną wiosnę, pełnię wiosny, wczesne lato, pełnię lata, jesień i zimę. Ale to nie wszystko! Pory roku są przecież inne w różnych miejscach. Mamy więc opis każdej pory roku w lesie liściastym, w borze, w górach, nad rzeką i jeziorem, w polu i na łące, w mieście czy na bagnach. Przesłanie książki jest bardzo czytelne – pokazać, co w danej porze roku dzieje się w przyrodzie. Na każdej planszy mamy krótki tekst, opisujący dokładnie procesy i zdarzenia, które dzieją się w tym konkretnym miejscu i w tej konkretnej porze. Nasi zwierzęcy bohaterowie także mają głos, co daje nam mnóstwo dodatkowych i przeciekawych informacji. Mają również olbrzymie poczucie humoru, co sprawia, że nasza wyprawa na łono natury jest bardzo wesoła.

Książka Samojlika bawi i uczy. Buduje również wrażliwość dzieci, rozwija spostrzegawczość, zaciekawienie otaczającym światem. Pokazuje, jak bardzo jesteśmy na co dzień otoczeni zwierzętami i roślinami (pod koniec mamy nawet planszę Przyroda naszego mieszkania),jaki mają one wpływ na nas, nasze otoczenie i nasz życie. I jaki wpływ mamy my na ich życie. Jednym słowem – naprawdę warto! To wielka przygoda na łonie natury, któa zostanie zapamiętana na długo i przez dzieci, i przez dorosłych

bardziejlubieksiazki.pl

• Dla dzieci