100 pytań mojego dziecka

Tłumaczenie: Urszula Gardner
Wydawnictwo: Książnica
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Montgomerry

Co to jest bomba? Skoro Bóg nad nami czuwa, to dlaczego dobrym ludziom przytrafiają się złe rzeczy? Czy drzewa coś czują? Czemu muszę mówić "dziekuję"? - Dzieci potrafią tak bez końca. W tej wzruszającej książce Mallika Chopra cytuje pytania, jakie zadają nasze pociechy - czasem dziwaczne, znacznie częściej jednak zaskakujące mądrością - oraz podaje rady, jakich odpowiedzi udzielić z myślą o dobru dziecka, tak by pobudzić jego wyobraźnię, kreatywność i poczucie własnej wartości. "Będąc mamą, dość wcześnie zdałam sobie sprawę, że moje dzieci oczekują ode mnie odpowiedzi. Pytać zaczęły na długo przed tym, zanim nauczyły się mówić, i zazwyczaj domagały się wskazówek, jak znaleźć się w otaczającym je świecie. To moja reakcja na ich pytania kształtuje ich światopogląd, dając poczucie bezpieczeństwa i ucząc wzajemnego zaufania" - wyznaje Chopra. Autorka uzmysławia nam, że każde zadane przez dziecko pytanie jest szansą na to, by zmienić przyszłość i z właściwym sobie ciepłem i mądrością otwarcie dzieli się z czytelnikiem własnym doświadczeniem.

Ten pełen czułości i mądrości przewodnik uczy, jak uważnie słuchać naszych latorośli i pomagać im w zrozumieniu świata i natury ludzkiej, jednocześnie zachęcając do wyrażania towarzyszących temu emocji. Jego lektura sprawia, że po raz kolejny zachwyca nas piękno dziecięcej szczerości i ufności, którą winniśmy pielęgnować zarówno w naszych dzieciach, jak i nas samych.
Mariel Hemingway

To zachwycająca i niezwykle głęboka książka, idealna, by czytać ją razem ze swoim dzieckiem bądź też tym dzieckiem, które wciąż tkwi w każdym z nas.
dr Christiane Northrup, autorka książki "Mother-Daughter Wisdom"

We współczesnym zabieganym świecie czasem trudno jest zwolnić tempo na tyle, by dorównać krokiem naszym dzieciom i tak jak one spojrzeć na wszystko z wrodzoną rodzajowi ludzkiemu ciekawością. W swojej książce Chopra uświadamia cierpiącym na chroniczny brak czasu rodzicom na całym globie, jak wielka siła tkwi w tych krótkich chwilach na złapanie oddechu, jakie wszyscy sobie robimy najczęściej za sprawą naszych pociech, i pokazuje, jak wykorzystać te rzadkie momenty na wspólną naukę empatii i rozwoju duchowego.
Anita Roddick, założycielka sieci sklepów "The Body Shop"

źródło opisu: http://merlin.pl/100-pytan-mojego-dziecka_Mallika-...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/ksiaznica

Dominiqe83 | 2016-02-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Coś dla rodziców, którzy chcą rozwijać się razem ze swoimi dziećmi i czerpać z nich inspirację na całe życie. Polecam!