Star Wars: Mroczne Imperium

Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars: Dark Empire
komiksy
Ivymore

Mroczne Imperium stanowiło przełom w historii opowiadania o uniwersum Star Wars i do dziś zachwyca śmiałą stroną graficzną. Od bitwy o Endor minęło sześć lat. Darth Vader nie żyje, ale odrodzone Imperium znowu przypuszcza atak na Sojusz Rebeliantów. W dodatku dysponuje nową straszliwą bronią – Niszczycielami Światów, potężniejszymi niż Gwiazda Śmierci. Spadkobiercy gangstera Jabby wyznaczają...

Od bitwy o Endor minęło sześć lat. Darth Vader nie żyje, ale odrodzone Imperium znowu przypuszcza atak na Sojusz Rebeliantów. W dodatku dysponuje nową straszliwą bronią – Niszczycielami Światów, potężniejszymi niż Gwiazda Śmierci. Spadkobiercy gangstera Jabby wyznaczają niebotyczną nagrodę za głowy księżniczki Lei i jej męża, Hana Solo. Co gorsza, zagrożenie pojawia się także ze strony niedawnego przyjaciela – Luke’a Skywalkera...

W kolekcji Star Wars Legendy prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/gwiezdne_wojny/mroczne-imperium

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/gwiezdne_wojny/mroczne-imperium

golemgac | 2017-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2017

Czuć tu pewien recykling motywów, który razem ze słabymi, drewnianymi dialogami niestety strasznie kłuje w oczy:
- niszczyciele planet jako coś co ma być lepsze od Gwiazdy Śmierci
- Luke zostaje przeciągnięty na Ciemną Stroną i to teraz zadanie Lei aby go nawrócić i oprzeć się sile Imperatora
- dzielny Sojusz Rebeliantów dostaje bęcki tylko po to by wygrać w niesamowitym obrocie wydarzeń.
Lecz najbardziej zawodzi sposób prowadzenia fabuły przez Toma Veitch'a, czyli:
- imperator wraca dzięki klonom, świetnie ale przydałoby się jednak to rozłożyć na jakąś intrygę, rozbudować ten wątek i nadać mu tajemniczości, no i owo odkrycie mogło nastąpić w połowie lub pod koniec historii, a nie na początku
- wycieczka Luke'a po ciemnej stronie mocy została potraktowana dość połowicznie, zamiast zmieniać ton i charakter młodego Skywalkera wraz z biegiem akcji zbyt szybko udaje mu się wkroczyć na ścieżkę Vadera i nie ma co liczyć na rozbudowany rozwój postaci (na szczęście jego moce się...

MistrzSeller | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2010

Słaby komiks, nieudany eksperyment. Fabuła ma pełno bzdur.

Marek Adamkiewicz | 2016-04-22

Rozpoczęta w 1991 roku miniseria Mroczne Imperium to tytuł, który po dziś dzień budzi wśród fanów Star Wars wyjątkowo dużo emocji i kontrowersji. W Polsce wydano go po raz pierwszy już sześć lat później, za sprawą niezapomnianego TM-Semic. Oczywiście jakość tego wydania pozostawiała wiele do życzenia, zwłaszcza za sprawą fatalnej jakości papieru, na którym wydrukowano całą historię. Na wznowienie trzeba było czekać bardzo długo, lecz fani w końcu się doczekali. Za sprawą serii Star Wars Legendy, której założenia są wszem i wobec znane, Mroczne Imperium zyskuje w końcu odpowiednią oprawę.

Od bitwy o Endor minęło sześć lat. Wydawać by się mogło, że po śmierci Dartha Vadera i Imperatora, Imperium Galaktyczne legło w gruzach i nigdy już nie podniesie głowy. Tymczasem zagrożenie nie minęło. Imperium się odradza i ponownie przypuszcza atak na siły Rebelii. A biorąc pod uwagę fakt, że dysponuje nową, potężną bronią, zagrożenie jest tym większe. Jakby wszystkiego było mało, siłami...

Przemek | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

No, no. O ile dotąd czytane przeze mnie historie wstrzeliwały się tylko w wąskie epizody pomiędzy filmami kinowymi i nie popuszczały zanadto wodzy fantazji, to tym razem mamy historię napisaną ze znacznie większym rozmachem i wybiegającą w przyszłość.
Jakie były losy Luka po bitwie o Endor? Jak rozwijały się jego zdolności jedi? Skąd w okresie do "Przebudzenia mocy" mógł czerpać dalszą wiedzę starych mistrzów? Tutaj możemy trochę o tym poczytać. A także o tym, co stało się z imperatorem i jak ciemna strona mocy mogła powstać ponownie po jego śmierci. A także o dzieciach Hana i Lei, o przepowiedni dotyczącej jednego z nich. A także o nowych systemach broni po ciemnej stronie--niszczycielach światów. Dowiemy się nawet co stało się z Boba Fettem po pożarciu przez Sarlacca.
I tu dochodzimy do fabuły. Nie chcę za dużo spoilerować, więc krótko: Luke staje przed trudnym wyborem, podobnie jak wiele lat wcześniej jego ojciec. Podążyć ścieżką ciemnej strony mocy czy nie. Wyczuwa bowiem...

Krzysztof | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Świetna szata graficzna, ale to koniec zalet. Być może to wina tłumaczenia, ale dialogi i narracja wołają o pomstę do nieba, dawno nic tak sztucznie brzmiącego nie czytałem. Fabuła nie zachwyca, a zwłaszcza sposób jej poprowadzenia: trudno przejąć się tym, co się dzieje. Za dużo latania statkami i strzelania, które nic nie wnosi, za mało emocji.

borys_ru | 2016-03-01
Przeczytana: 29 lutego 2016

Komiks strasznie się zestarzał, fabuła słaba, brzydka szata graficzna.