Jak złowić milionera?

Okładka książki Jak złowić milionera?
Okładka książki Jak złowić milionera?
Wydawnictwo: femina notio poradniki
poradniki
femina notio
2015-12-11
2015-12-11
kobieta związki pieniądze małżeństwo rozwój

Życie na poziomie, w dostatku, a nawet opływanie w luksusy to marzenie znacznej części ludzkiej populacji, a szczególnie łasej na wszelkie dobra materialne jej żeńskiej części. W tą problematykę idealnie wpasowuje się najnowsza książka Adama Lasockiego „Jak złowić milionera?”. Na wstepie pragnę podkreślić, że to literatura promująca podłe i niemoralne zachowania wobec naszej, męskiej płci. Tworząca z tradycyjnego drapieżnika jakim jest kobieta, drapieżnika wysoce specjalizowanego. Prawdziwą, bezwzględną harpię, która jak taran, miażdzy wszystko na swej drodze do celu.

Autor od samego początku przedstawia dzisiejszy świat jako miejsce zażartej walki. Pomimo gigantycznego postępu technicznego, naukowego, społecznego, wyścig trwa nadal. O jak najlepsze geny, pozycję społeczną, zasoby, pieniądze, podziw gawiedzi i zazdrość koleżanek. Zmieniły się tylko metody – człowiek nie poluje już z dzidą w obrębie wspólnoty plemiennej, dzisiejszy sukces życiowy wyznaczają głównie wszelkiego rodzaju zasoby materialne jak i finansowe. Ludzka natura, człowiecze motywacje, pragnienia, aspiracje, rządze pozostają niezmienne od wieków. Nie ma co się zżymać, czy złościć, „przetrwają” najlepsi, czyli Ci, którzy w najoptymalniejszy sposób dostosowali się do zmiennych warunków i koniunktury. Nagrodą będzie (a w zasadzie powinna być) także odpowiednia do ich osiągów partnerka u boku, bo przecież każdy mężczyzna chce być z kobietą elegancką, piękną, na poziomie, która stanowiłaby jego dopełnienie, nadając mu jeszcze większy blask, w którym ze wzmożonym natężeniem mógłby się ogrzać.

Jednakowoż taka białogłowa, musi się czymś także wykazać, zasłużyć, wyróżnić i bynajmniej nie tylko cielesną atrakcyjnością... lub po prostu dobrze udawać i się sprytnie kamuflować, żeby osiągnąć swój cel. Niemniej nawet to przybieranie maski, wymaga pewnego rodzaju intelektu, pomyślunku, zaangażowania, wysiłku i chęci, a nade wszystko lisiej przebiegłości.

O tym właśnie jest ta książka – jak przy pomocy rozlicznych technik socjotechnicznych i umiejętnie przygotowanego kamuflażu, zarzucić spławik i złowić tzw. potocznie „najlepszą partię”. Nie ukrywam, że droga do osiągnięcia tego celu jest ciężka, wiodąca pod spore nachylenie i wyboista, ale opłacalna w dłuższej perspektywie – tzn. reszty życia. Warunek jest jeden – pozbycie się wszelkich skrupułów, wszak na drodze do osiągnięcia celu, wyrzuty sumienia stanowiłyby tylko zbyteczną przeszkodę, niepotrzebnie oddalając w czasie (który przecież nieubłaganie dla kobiet upływa) wizję szczęśliwego, dostatniego życia.

I tak krok po kroku potencjalna czytelniczka jest wprowadzana w tajniki tej gry, która, jeśli przeprowadzona odpowiednio i z należytą determinacją oraz cierpliwością, zawiedzie ją prosto na ślubny kobierzec z tytułowym milionerem. Począwszy od kompleksowego zadbania o swoje zdrowie, odżywianie się, nałogi, wygląd, ubiór, nawet zapach poprzez sposób wysławiania się, zachowanie, obycie, zainteresowania, znajomosć języków obcych, do poruszanych z „celem” tematów. Słowem – co zrobić, żeby w oczach upatrzonego faceta, stać się tą jedyną, wyjątkową, niepowtarzalną. Książka obfituje również w liczne porady jak rozpoznać potencjalnego, majętnego mężczyznę, na jakie jego atrybuty zwracać szczególną uwagę, które jednoznacznie identyfikują ją go jako „grubą rybę”, gdzie można takowych osobników spotkać, plus klasyfikuje Panów na poszczególne kategorie pod kątem życiowej zaradności, potencjału do zarabiania większych pieniędzy, wieku, wyglądu, jak i statusu matrymonialnego.

Dalej mamy konsekwentne „pójście za ciosem”, już na kolejnym etapie, kiedy ustalane są konkretne spotkania, a znajomość ma znaczne szansę rozwinąć się w coś bardziej trwałego. Co mu gotować, jak wkupić się w łaski jego znajomych czy przyjaciół, rodziny, jak czerpać o nim informacje np. z portali społecznościowych, skąd dowiadywać się o jego pasjach, jak podbijać jego ego, jak okazywać mu zainteresowanie i podziw dla jego osiągnieć, wiedzy, umiejętności... itp.

Szczególną uwagę autor koncentruje na aspekcie seksualnym relacji, będącym dla prawie wszystkich mężczyzn sprawą wagi niemal najwyższej we wzajemnym pożyciu. Opisuje techniki łóżkowe, radzi o jakie „zabawy” kobieta powinna w szczególności zadbać, żeby rozpalić do czerwoności i tym samym rozkochać do szaleństwa swojego wybranka.

Niezwykle ciekawa i pożyteczna jest końcówka – mówiąca o metodach psychicznych manipulacji dzięki którym można wymusić na partnerze winę, wpłynąć na niego tak, aby robił to co chcemy (ślub, dziecko, zrzeczenie się intercyzy),zmienił zdanie, bądź chwycić się tak nieczystych zagrywek, jak złapanie na ciąże, plus odwołania do piramidy potrzeb Masłowa.

Pozostaje tylko pytanie – jaki procent kobiet zdoła zastosować się do wszystkich porad i osiągnąć tak wysoki poziom rozwoju na wszelkich niemal możliwych płaszczyznach? Znając naturę Pań i ich słomiany zapał, niechęć do systematycznej pracy, płytkie ambicje, których często w ogóle brak, przemożną chęć chodzenia w życiu na skróty, moje przypuszczenia są jednak nader pesymistyczne.

Początkowo czułam delikatną urazę do autora, kilkukrotnie miałam chęć zakończyć lekturę w jakimś momencie. Po chwili jednak przychodziła refleksja, że zachowałam się w taki sam sposób, jak autor opisuje, że postąpiłam tak, a nie inaczej, a później za to płaciłam w życiu. Nasze kobiece zachowania są bardzo dokładnie ukazane, pewnie dla tego miałam chwile złości na książkę i autora. Prawda w oczy kole. Później autor opisuje cały proces pracy nad sobą i wykorzystania jej efektów do usidlenia dobrej partii. Krok po kroku, wszystko bardzo na chłodno. Nie ma w tym miejsca na podejście uczuciowe, na wyższe emocja. Rozumiem jednak, że taki był cel autora, on tłumaczy w formie instrukcji jak osiągnąć konkretny cel, a takie jest założenie każdego poradnika. Książka nie jest długa, przeczytałam trzy razy. Wszystko opisane wydaje się pozornie proste, jednak zebrać to wszystko do kupy i zrealizować, jak radzi autor to nie lada sztuka. Poradnik spełnia swą funkcję.

Dobry poradnik. Punktuje najczęściej popełniane błędy. Dużo praktycznych wskazówek i przykładów. Momentami zmusza do refleksji. Niektóre porady są kontrowersyjne, ze względów etycznych. Dla kobiet zdecydowanie przydatna pozycja. Całość oceniam na 8/10.

• Nie mam :/

Dodaj cytat z książki Jak złowić milionera?