Wrota czasu

Wydawnictwo: WARSZAWSKA GRUPA WYDAWNICZA
7 (7 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Adriana

Co ma wspólnego współczesność ze średniowieczem? Na własnej skórze przekonuje się o tym Erin, energiczna nastolatka, która za pomocą tajemniczego zaklęcia trafia wprost do średniowiecznego zamku. Wystawne uczty, rycerskie pojedynki, potyczki z goblinami stają się jej codziennością. Dziewczyna musi ciężko trenować, aby nauczyć się władać mieczem. Dzięki swej dociekliwości poznaje tajemnice i wrogów miasteczka. Kiedy na własne oczy przekonuje się o brutalności przeciwników, postanawia pomóc. Determinacja i odwaga sprawiają, że nie cofnie się przed niczym. Nawet przed spotkaniem z ogromnym smokiem.

„Wrota czasu” to żywa i barwna opowieść o tym, jak zwyczajna wizyta w londyńskiej księgarni może wywrócić życie do góry nogami.

źródło opisu: http://warszawskagrupawydawnicza.pl/

źródło okładki: http://warszawskagrupawydawnicza.pl/

Adriana | 2016-01-04

www.ujrzecslowa.pl

Co byście zrobili, gdybyście mieli możliwość przeniesienia się w czasie? Już widzę wasze skrzące się oczy i uśmiech pojawiający się na twarzach. Przecież każdy z nas, gdyby miał taką możliwość, to zapewne z tej sposobności by skorzystał. Tylko z drugiej strony gdyby się zastanowić nad tym głębiej, to nie wiem czy każda taka wyprawa byłaby przyjemna.

Erin już na samym początku historii, magicznym sposobem przenosi się do średniowiecza. Musi odnaleźć się w tym świecie, a przede wszystkim przeżyć i czy jest jakakolwiek szansa, by mogła wrócić do swoich czasów? Oraz czy w ogóle tego chce?

Pomysł wydaje się banalny, a wszystko dlatego, że przeniesień w czasie w różnorakiej literaturze, było już całkiem sporo. I moim skromnym zdaniem, żadna pozycja, którą do tej pory przeczytałam, jeszcze mnie nie zachwyciła. Niestety w przypadku debiutu osiemnastoletniej Zuzanny Mazur, również nie została podniesiona poprzeczka co do tego zamysłu.

Wszystko wiąże się z tym, że już...

Shenitah | 2016-03-03
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 03 marca 2016

Czerwień źrenicy na okładce zapowiada ogniste wnętrze. Zuzanna Mazur stworzyła świat rodem ze średniowiecza. Kto z Was nie zna opowieści o królu Arturze, albo czarodzieju Merlinie? „Wrota czasu” zaprowadzą Was wprost do ich czasów. Krwawe pojedynki, bogate uczty, a nawet publiczne egzekucje nie będą miały przed Wami tajemnic.
Dlaczego? To wszystko za sprawą nastoletniej Erin – dziewczyny, którą zwyczajna wizyta w księgarni cofnie w czasie o kilkaset lat. Do czasów, w których potyczki są na porządku dziennym, a mieszczanie siedzą oddzieleni od arystokracji. Jednak dziewczyna nie trafi do spokojnych czasów, lecz w sam środek przygotowań do walki. Z kim? Wrogów można by wymieniać i wymieniać, natomiast zbliżająca się walka będzie jedną z najważniejszych. Erin ciężko trenuje w towarzystwie rycerzy z prawdziwego zdarzenia, by stawić czoła najeźdźcom. Czy uda jej się stanąć w szranki i wrócić do domu? Czy jej serce zostanie w średniowiecznym Camelocie?
Książkę przeczytałam bardzo...

Hanariet | 2016-01-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Zuzanna Mazur, jako osoba młoda i powolnym krokiem dążąca do doskonałości w dziedzinie pisarstwa, z pewnością ma zadatki na interesującą autorkę.

Historia opowiada o nastolatce imieniem Erin, która za pomocą magicznego zaklęcia z tajemniczej księgi przenosi się do czasów średniowiecza. Spotyka postacie, które podziwia, które zna z opowieści i legend, poznaje tamtejsze obyczaje, a nawet uczestniczy w walce o wolność mieszkańców Camelotu.
Świat wykreowany przez Zuzannę jest dosyć przejrzysty, łatwy do wyobrażenia, co wypada naprawdę w porządku przy imaginacji tła historii. Postacie występujące w książce są przedstawione nieco pobieżnie, za wyjątkiem głównych postaci, wokół których skupiają się główne wątki opowiadania. Nie uważam tego za minus, jednakże nie pozwala to w pełni poczuć świadomości świata tamtejszych ludzi - tutaj odwołuję się do Waszej wyobraźni!

Język jest, zaryzykuję stwierdzenie, "młodzieżowy". Wątki delikatnego romansu przeplatają się tutaj z gładkimi żartami....

Justyna Czwałga | 2019-03-07
Na półkach: 2019, Przeczytane

Uważam że książka miała niesamowity potencjał. Genialny pomysł na fabułę legendy, którą uwielbiam i nieszablonowe sytuacje zasługują na pochwałę, aczkolwiek niestety muszę stwierdzić że książka napisana jest w sposób amatorski. Zdarza się że czytelnik nie może się zorientować w sytuacji, a także wiele faktów wzajemnie się wyklucza. Mimo wszystko polecam książkę jako lekką lekturę na odpoczynek.

Książniczka | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2016