Ein ferner Duft wie von Zitronen: Eine Weihnachtserzählung

5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Faraway Smell of Lemon: A Christmas Short Story
niemiecki
Bafka

Exklusiv als E-Book: eine wunderbare Kurzgeschichte über die Kraft des Hier und Jetzt – von der Autorin des Bestsellers ›Die unwahrscheinliche Pilgerreise des Harold Fry‹. Binny hat noch genau fünf Stunden Zeit, um alles für die Festtage vorzubereiten. Sie fühlt sich ganz und gar nicht weihnachtlich: Es regnet Bindfäden, ihr Haus fällt auseinander, und die Stadt ist völlig überfüllt. Und das ist alles, alles nur Olivers Schuld. Um nicht auch noch Smalltalk mit einer Bekannten machen zu müssen, flieht Binny in einen Laden, den sie normalerweise nie betreten würde. Und findet dort einen ganz unerwarteten Ort voll Frieden, Trost und Freundlichkeit – eingehüllt in einen Hauch von Zitronenduft

źródło opisu: http://www.fischerverlage.de/buecher/e-books_apps

źródło okładki: http://www.fischerverlage.de/buecher/e-books_apps

Krótkich rozmiarów opowiadanie. A może to nowela?
Czytało się fajnie, chociaż na początku myślałam, ot, spotkały się w sklepie dwie głupie baby. Jedna jak jakaś stuknięta (miałam gorsze słowo w głowie) perfekcyjna pani domu pierdzieli o środkach czystości. Druga uzależniona od faceta niewartego funta kłaków, po jego odejściu do innej, zachowuje się jak totalnie żałosna histeryczka. W sumie nic ciekawego.
Ale tak napradę jak się nad tym zastanowić, to opowiadanie jest o tym, jak czasem zupełnie małe i proste rzeczy nam pomagają w trudnych chwilach. Ot, choćby po to, by odwrócić myśli. Cuda zdarzają się w miejscach, po których najmniej byśmy się tego spodziewali. W ogóle się nie spodziewamy. A jednak dzieją się. Wystarczy tylko czasem dostrzec te małe rzeczy. Wystarczy tylko na chwilę przystanąć. Choćby i w sklepie ze środkami do czyszczenia.

amyczek | 2018-04-16
Na półkach