zimorodek

Wydawnictwo: Bellona
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

zimorodek to epicki thriller o sensacyjnym wątku. Autor realizuje w niej swój zamysł tworzenia współczesnej balzakowskiej komedii ludzkiej , opisu współczesnego społeczeństwa. Autor urodził się w Dreźnie w roku 1968. Aby mógł studiować medycynę, musiał odbyć służbę wojskową, podczas której jednak utracił miejsce na studiach z powodu nieprawomyślnej lektury, a w październiku 1989 znalazł się w wojskowym areszcie wskutek odmowy udziału w planowanym tłumieniu demonstracji przez wojsko. Po upadku NRD studiował medycynę w Lipsku, Dreźnie i Nowym Jorku, a do roku 2005 pracował jako lekarz w Monachium. Obecnie poświęcił się wyłącznie literaturze. W 2004 roku otrzymał austriacką Nagrodę im. I. Bachmann.

VVisienna | 2012-03-11

+ "der turm" - nie ma jeszcze PL