25 najciekawszych rozmów 2015 roku

Wydawnictwo: Agora SA
literatura faktu

„Życie ma sens. Absolutnie – mówi Wojciech Młynarski. – Choć chcąc zdobyć wszystko – karierę, władzę, pieniądze – gubimy się w pośpiechu, gorączkowej pogoni. I w rolach ojców, matek, konsumentów i obywateli”. „Pieniądze pustoszą nasz świat” – kiwa smutno głową profesor Stanisław Owsiak. Władysław Bartoszewski zaś proroczo wieszczy: „Znowu możemy wszystko schrzanić”. Szczególnie gdy – dodaje...

„Pieniądze pustoszą nasz świat” – kiwa smutno głową profesor Stanisław Owsiak. Władysław Bartoszewski zaś proroczo wieszczy: „Znowu możemy wszystko schrzanić”. Szczególnie gdy – dodaje Adrian Zandberg – uznamy, że Polska traktuje nas „bardziej jak macocha niż matka”. I gdy zapominamy, w jak nierównym świecie żyjemy, a przecież – jak mówi Jan Klata – „nie będziemy umierać za palmę”. Nawet jeśli to palma na warszawskim placu de Gaulle’a.
Tymczasem w tym wszystkim najważniejsze jest – jak przekonuje Marek Kondrat – „by ocalić siebie”. Że jest, dodaje Jerzy Pilch, „czas obłapiania” i „czas miłości”. Że niekiedy kluczem do szczęścia bywają proste rzeczy. „Wino, mniej jedzenia, seks” – tłumaczy profesor Jerzy Vetulani.
Bo przecież, jak mówi Wojciech Mann, „niedobrze jest czekać na jedno wielkie coś, co ma nas uszczęśliwić – można się na tym przejechać. Bo to nie przyjdzie. Trzeba celebrować zwykłe życie, drobne kawałki. Mnie cieszy, gdy audycja dobrze pójdzie, gdy siedzę w domu i z kimś fajnie rozmawiam, słucham płyty, czytam, nic mnie nie goni”.
Zapraszamy do szkoły ludzi, którzy szukają szczęścia i sensu.
„Magazyn Świąteczny” przedstawia 25 niezwykłych rozmów, które na jego łamach zostały opublikowane w 2015 roku.

Lektury bez pośpiechu życzy Aleksandra Klich, redaktorka naczelna MŚ.

źródło opisu: www.publio.pl

źródło okładki: www.publio.pl