Książka Roku 2018

Die Empty życie na 100%

Tłumaczenie: Piotr Borman, Marcin Jedynak
Wydawnictwo: OSM Consult Sp. z o. o., OSM Consult Sp. z o.o.
Arletka

Nie zabieraj swoich pomysłów do grobu! Już dziś zadbaj o to, aby strach czy (zbyt duże) ego nie przeszkodziły Ci w realizacji marzeń! Czy wiesz, że "najcenniejszą ziemią na świecie jest ziemia cmentarna"? To "tam pochowane są wszystkie nienapisane powieści, nigdy nieuruchomione biznesy, nieodbudowane relacje i wszystko to, o czym ludzie myśleli: „Zajmę się tymjutro”. Jednak pewnego dnia ich...

Czy wiesz, że "najcenniejszą ziemią na świecie jest ziemia cmentarna"? To "tam pochowane są wszystkie nienapisane powieści, nigdy nieuruchomione biznesy, nieodbudowane relacje i wszystko to, o czym ludzie myśleli: „Zajmę się tymjutro”. Jednak pewnego dnia ich jutra po prostu się skończyły."
Wiele osób żyje w przekonaniu, że jutro jest kolejny dzień i właśnie wtedy - później - będzie czas na zrobieni ważnych dla nich rzeczy. Prawda jest taka, że w pewnym momencie kolejny dzień nie nadejdzie.
Nowa książka Todda Henry'ego jest narzędziem dla tych, którzy nie chcą przekładać swych najważniejszych działań na wieczne nigdy.

źródło opisu: http://osman.shoparena.pl/pl/p/Die-empty-zycie-na-...(?)

źródło okładki: http://osman.shoparena.pl/

Arletka | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

"Umrzyj pusty" to chwytliwy i intrygujący tytuł i bardzo trafiony. Co ten tytuł dokładnie oznacza odnosząc się do treści książki? Uświadamia nam jakże banalną i oczywistą rzecz, mianowicie to że wszystkich kiedyś czeka śmierć... i... właśnie co chcielibyśmy zrobić przed śmiercią? I dlaczego ciągle odkładamy to na jutro? Skąd ta pewność, że będzie w ogóle jakieś jutro?
Jest to bardzo piękna książka, która pozwala nam zdefiniować nasze blokady, nasz strach, które paraliżują czasem przed podjęciem jakichkolwiek kroków by zrobić coś ze swoim życiem.
Autor książki porusza bardzo ważny temat co się dzieje gdy jesteśmy "wypaleni" nie tylko zawodowo ale i na innych płaszczyznach naszego życia, kiedy na przykład widzimy pustkę i brak sensu egzystencjalnego.
To trudny temat ale autor upraszcza go do maksimum i czytelnik jest w stanie zaufać autorowi, że to nie są jakieś wyklepane teorie z naukowych książek psychologicznych. Często czytając jakiś rozdział myślałam sobie "wooww...

Izoldka | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Biorąc pod uwagę liczbę książek o podobnej tematyce, które przeczytałam, mogę śmiało powiedzieć, że "Die empty" jest... słaba, bardzo słaba. To typowy poradnik "Musisz to, musisz tamto", "Zrób to, zrób tamto", bez konkretnego, wyraźnego przesłania (którym chyba miało być die empty, ale coś poszło nie tak...). Nie znoszą tego typu poradników, które traktują o, brzydko mówiąc, dupie Maryni. Ok, kilka złotych myśli udało mi się tam znaleźć, ale to raczej wyjątki od reguły, którą był bełkot, nawet w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ ebook pełen jest licznych błędów np. źle odmienionych końcówek albo brakiem niektórych słów w zdaniach. Na dodatek, styl niektórych zdań był jakoś zbyt łudząco podobny do stylu Briana Tracy'ego. Podsumowując: książka napisana na siłę, po prostu by coś napisać.

Karina | 2016-04-23
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Po przeczytaniu książki jestem pod wrażeniem. Już sam tytuł wzbudza ciekawość. W pierwszym rozdziale umieszczona jest historia artystki –Candy Chang, dla której strata bliskiej osoby była trudnym wydarzeniem w życiu, nie mniej jednak myśli o innych bliskich, o upływie czasu i to wydarzenie zainspirowały ją do działania. Jej pomysłem było stworzenie miejsca na ścianie w jednym z opuszczonych domów, w którym ludzie mogą się napisać, co chcieliby zrobić zanim umrą.
Die empty życie na 100 % to sposób życia, którym autor dzieli się z czytelnikami.
Polega na tym, żeby każdy koniec dnia był „pusty”, dzisiejsze obowiązki nie zostały przepisane na kolejny dzień, wszystkie działania i podjęte projekty miały ukończony status, a każdy nowy pomysł zobaczył światło dzienne, a nie został zabrany na cmentarz.
W rozdziale drugim jest mowa o wkładzie i wysiłku, który jest najważniejszy i tylko on jest gwarancją sukcesu. Sposób, w jaki człowiek traktuje pracę ma wpływ na stosunek do wszystkich...

Duncan | 2016-02-09

Lubie wszystkie amerykańskie poradniki, są krótkie, zwięzłe i pełne energii. Natomiast ten to porażka, już dawno nie czytałem takiego bełkotu i rozciągania jednej krótkiej myśli na wiele zdań.

Eliza Żywicka | 2017-07-06

DIE EMPTY - Todd Henry

Na początek chciałabym przytoczyć słowa autora - "Ta książka jest właśnie o tym, jak myśleć i jakimi metodami działać, aby każdego dnia w pełni wykorzystywać swój potencjał".

Po przeczytaniu książki postanowiłam zrobić sobie rachunek sumienia i stwierdziłam, że tak dużo już pomysłów mi uciekło, których nigdzie nie zapisałam, że nie sposób ich odzyskać.

Ciekawe ile jeszcze mam ich w sobie ?

Umrzyj pusty

A jeśli jutro nie nadejdzie, a jeśli jutro się nie obudzę ? - Takie rozważania snuł autor, ale przecież one dotyczą każdego z nas.

Jeśli miałabym wybrać jedną najważniejszą myśl z książki - "koniec z bylejakością". Trzeba codziennie żyć na 100 % siebie.

Znalazłam też takie bardzo ciekawe zdanie - "Jeden z moich przyjaciół często żartuje, że poziom śmiertelności oscyluje wokół stu procent, jadnak wielu ludzi zdaje się wypierać to ze świadomości". Myślisz teraz o sobie ? - bo ja tak miałam na pewno.

"Kiedy przestajesz się rozwijać, to zaczynasz...

Robson73 | 2016-02-19
Przeczytana: 04 lutego 2016

Książka - poradnik podzielona jest na trzy części. I cz. mówi o tym co możemy z siebie wykrzesać, powodach dla których praca ma znaczenie i dlaczego ludziom wystarcza mniej niż to, do czego są zdolni. II cz. omawia konkretne nawyki i metody jak najlepszego wykorzystania w swojej pracy, a III cz. omawia strategie, dzięki którym nawyki można wprowadzić w życie.
Przeczytałem i szczerze powiem, że nie wie o czy czytałem. Jakieś takie co bądź, co nie zapada w pamięci. Takie gadanie o wszystkim i niczym. Ciężko coś z tej książki wynieść. Jak dla mnie słaba i nie polecam.

kruker | 2018-10-03
Krzysiek Pijurs | 2017-10-07