Kreatywność na zawołanie. Jak odkryć i rozwinąć wewnętrzną moc twórczą

Okładka książki Kreatywność na zawołanie. Jak odkryć i rozwinąć wewnętrzną moc twórczą Todd Henry
Todd Henry Wydawnictwo: OSM Consult Sp. z o. o. poradniki
poradniki
The Accidental Creative
OSM Consult Sp. z o. o.
2015-03-24
2015-03-24
Agnieszka Kowalczyk-Nowak

Polecam każdemu, kto w pracy codziennej zmaga się z presją czasu przy pracy nad pomysłami. Po pierwsze szereguje i systematyzuje problemy z jakimi zmagam się każdego dnia a podobno dostrzeżenie problemu jest pierwszym krokiem w jego rozwiązaniu. Ktoś może powiedzieć, że to zbiór truizmów ale gdy żyje się swoją praca bardzo łatwo można stracić zdrowy do niej dystans. Miałem wrażenie, że wiele porad jest kierowanych bezpośrednio do mnie a wiele przemyśleń jest rozwinięciem moich własnych spostrzeżeń. Raczej nie spodziewajcie się rewolucyjnych rozwiązań, bardziej zbioru porad które - przy konsekwentnym ich wdrażaniu - mogą pomóc. Polecam każdemu brand managerowi, pracownikowi agencji reklamowej lub freelancerowi.

Wysoko oceniłam tą książkę, ale uważam, że na prawdę warto po nią sięgnąć. Dawno nie wzięłam do ręki poradnika, który byłabym wstanie przeczytać do końca i nie przewracać oczami w trakcie czytania. Mnie bardzo pobudziła do myślenia i zachęciła do wykonania podstawowych działań, by włączyć kreatywność w moim kalendarzu. Bardzo polecam, nie jest to jakiś coachingowy bełkot, na który ja i wiele osób ma uczulenie.
Dla mnie ważne było zwrócenie uwagi, że na kreatywność też trzeba znaleźć czas, dać jej przestrzeń by się pojawiła, to nie tak "że to przychodzi z nienacka i nas ogarnia".

"Umieraj pusty!"

"Lektura obowiązkowa każdego profesjonalisty" - całkowicie się z tym zgadzam. Czytając tę książkę, uświadomiłam sobie jak bardzo jest pomocna w pracy i codziennym życiu. Nauczysz się z niej jak mądrze gospodarować swoim potencjałem i czasem. Zawarte w niej techniki pozwolą ci na "obudzenie" i umocnienie kreatywności, którą masz w sobie.
Polecam tę książkę osobom, które chcą jak najlepiej wykonać swoje zadania, jednak odczuwają strach przed niepowodzeniem.

Polecam tę książkę osobom, które...

Jak być kreatywnym? Wystarczy wprowadzić... rutynę i ograniczenia. Książka może mało odkrywcza, ale za to pozwala świetnie spojrzeć na swoje życie z góry i je nieco uporządkować, tak, by genialne pomysły pojawiały się częściej i wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne.

Po lekturze spodziewałem się wiele...a jak dla mnie ostatnie 100 stron to było samo mięso, strategie/pomysły inspiracje co i jak można wprowadzić, aby zobaczyć efekt i na końcu sprawdzić, czy akurat do mnie to pasuje.

Pierwsze 100 stron czytał mi się ciężko...

Autor rzeczowo pisze, jak dla mnie bez lania wody, twardo i otwarcie - nie wciska kitu, że Kreatywność można uzyskać od tak jak pstryknięcie palcem tu i teraz właśnie w tym momencie jaki chcemy.

Kilka pomysłów jak dla mnie wartych zastosowania i trzeba to wprowadzić w życie, aby zobaczyć czy tak jest!

Ale bez wprowadzenia w życie zaleceń Autora na bank samo się to nie zrobi :)

Polecam pozycję każdej osobie która potrzebuje otwartego umysłu i kreatywności na co dzień, a czuje że ma z tym problem lub wpadła w sidła stagnacji i rutyny!

ps. jak dla mnie na teraz najlepsza wartość z tej książki jaką wyniosłem to moment opisywania tzw. "Wiaderek" i sama końcówka książki :)

Pierwsze 100 stron czytał mi się ciężko...

08.06.2015 to dla mnie bardzo ważna data w życiu zawodowym

Poszłam na szkolenie MoM - Merytorycznie o Marketingu - "Kreatywność na zawołanie"

Nie zastanawiałam się co to oznacza, nie znałam prelegenta.

Wiecie, czasem tak jest, że nie wiesz dlaczego coś robisz, a potem okazuje się, że to był bardzo ważny element Twojego życia.

W cenie szkolenia była książka o tym samym tytule. A może szkolenie było o tym tytule co książka Emotikon smile:)

Jak widać, wyszłam z czterema książkami.

Przez cały czas zastanawiałam się o czym ten Marcin do mnie mówi. Nie zrozumiałam nic ze szkolenia, ale nie potrafiłam zadać pytania.

Jedyne sensowne zdanie jakie zapisałam to to, że kreatywność kojarzy się z burzą mózgów.

Z tematyki nie zrozumiałam kompletnie nic, ale pokochałam zarówno Marcin Osman jak i Kamila Kruk.

Miałam kilka podejść do przeczytania książki - Kreatywność na zawołanie - za każdym razem poddawałam się po kilku stronach.

Kilka dni temu zauważyłam, że Marcin Osman organizuje webinar z autorem tej książki - Todd Henry. Pomyślałam zgodnie z Marcina zasadą, że jeśli czegoś nie potrafię, to po prostu muszę się tego nauczyć, że muszę tam być.

I będę w studio, dlatego serdecznie zapraszam Was do oglądania tego webinaru. Poniżej macie link do zapisów:

Coś mi jednak mówiło, że to nie jest ok iść na "spotkanie" z autorem i nie znać jego książki, tak więc zabrałam się za czytanie.

Co mogę o niej powiedzieć ? - Nie należała dla mnie do najłatwiejszych, jednak jej przeczytanie wiele zmieniło w moim życiu.

A oto moje podsumowanie:

1. Kreatywność zawsze kojarzyła mi się z artystami, a nie z biznesem, dlatego pozostawałam w tyle niezależnie od tego czym się zajmowałam.

2. Twórczość można w sobie wypracować! Zawsze myślałam, że to dar, albo ją masz, albo nie. Byłam w błędzie, od dziś będę systematycznie nad swoją pracować.

3. Kreatywny człowiek, to taki, który rozumie dokąd zmierza - zna swoje cele i precyzyjnie do nich dąży.

4. Relacje z innymi ludźmi to bardzo ważny element, byś mógł działać w sposób kreatywny.

5. Każdy pomysł może się przydać, dlatego warto je zapisywać i co jakiś czas do nich wracać.

6. Nieodzownym elementem kreatywności jest uważność - na to co dzieje się dookoła Ciebie, każdy drobiazg może być inspiracją do późniejszych działań.

7. Bądź efektywny - eliminuj ze swojego życia złodziei Twojgo czasu.

8. Grupuj sobie zadania, gdyż to pozwoli Ci na lepszą koncentrację na zadaniach i nierozpraszanie się.

9. Często nie jesteśmy kreatywni, gdyż boimy się konsekwencji, jeśli popełnimy jakiś błąd.

10. Kreatywność to przekraczanie własnej strefy komfortu.

11. Człowiek kreatywny, to taki, który ufa swoim umiejętnościom i nie porównuje się do innych ludzi.

12. Kreatywność - korzystanie z najprostszych sposobów rozwiązania sytuacji/problemu.

13. Kreatywność - skupianie się na szczegółach, a nie na ogółach.

Dzisiaj poszłam o milowy krok do przodu w pisaniu własnej książki. Pojawiły się pomysły, o które bym sama siebie nie podejrzewała.

A jeśli Wy też potrzebujecie takiej inspiracji, możecie kupić ją tutaj:

08.06.2015 to dla mnie bardzo ważna data w życiu zawodowym

Nie zastanawiałam się co to oznacza, nie znałam prelegenta.

W cenie szkolenia była książka o tym samym...

Chyba zbyt wiele sobie obiecywałam.Kreatywność należy trenować. Zupełnie jak bieganie po chleb. Dzień w dzień. Aż kiedyś przy okazji pobijemy rekord na 100m.

Ta książka pokazała mi jak być kreatywnym kiedy ja chcę, a nie tylko wtedy kiedy przychodzi wena. Są też ciekawe wskazówki, jak zorganizować swoje otoczenie, zadania i pracę, aby sprzyjały byciu kreatywnym.

"Kreatywność na zawołanie" to idealne wsparcie w procesie tworzenia. Todd Henry pokaże Ci, jak rozwinąć Twój twórczy potencjał. Szybko przekonasz się, że masz wpływ na swoją kreatywność.

• Biznes
  • Psychologia
  • Polecane przez bloggerów
  • Kreatywność
  • Rozwój