Bajki terapeutyczne

Wydawnictwo: Impuls
bajki

O tym, że bajki mają morał, wie każde dziecko. Ale o tym, jak morał wcielić w życie – już niekoniecznie. Każdy z nas pamięta z dzieciństwa przedziwne, magiczne baśnie, z namaszczeniem czytane przez mamę lub babcię. Baśnie, w których mówiące zwierzęta, złośliwe wiedźmy i dobre wróżki czarowały małych odbiorców, zasłuchanych z otwartą buzią. Jak jednak niezwykłe przygody Tomcia Palucha przełożyć na codzienne zmartwienia całkiem zwykłego przedszkolaka? Być może dlatego Hanna Szaga napisała Bajki terapeutyczne, czyli zbiór siedmiu krótkich opowiastek, tytułowych bajeczek, gdzie dzielnymi bohaterami są czasem bardzo nieśmiałe i zagubione przedszkolaki, a w roli złego czarnoksiężnika występują zjawiska doskonale znane małym Czytelnikom: mrok w ciemnym pokoju, autobus, który uciekł, potworna nieśmiałość, która ściska gardło. Z jaką ulgą nasz mały Czytelnik się dowie, że mrok pokoju skrywa ukochane Zabawki, autobus, który uciekł, nie był ostatnim, a nieśmiałych dzieci jest znacznie więcej, niż nam się zdawało… Bajki terapeutyczne – dla małych i dużych.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/wyszukaj/bajki-terapeutyczne,1574.html

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-7850-981-3.jpg?v=0

Sylwana | 2018-10-12
Przeczytana: 11 października 2018

Książeczka zawiera 7 bajek terapeutycznych o: strachu, smutku, samotności, ciemności. Wspólne czytanie tej pozycji z pewnością pomoże dzieciom uporać się ze swoimi lękami a i dorośli lepiej zrozumieją swoje pociechy.
Warto po nią sięgnąć gdy nie wiemy jak zacząć trudną rozmowę z dzieckiem.