Czy musimy udawać

2016-11-29
Data 1. wydania:
2014-02-25
Joanna Nałęcz

Książka jest wyjątkowa, dobra, mocna i pomimo,że fikcja to przerażająco autentyczna. I myślę, że ta prawdziwość jest jej największym atutem.
Osobiście uważam,że każdy powinien przeczytać. A zwłaszcza nastolatki i rodzice nastolatków.

Nikomu nie życzę tego co przeszła Lexi, ale wszystkim w ciężkiej sytuacji życzę takiego przyjaciela jak Bodee.

Trigger warning : gwałt....

Te cztery gwiazdki są dla Bodee'a. W pełni zasłużył.

Alexi zadaję sobie ból by zapomnieć o wydarzeniach minionego lata. Stara się aby nikt tego nie zauważył, ponieważ to mogło by spowodować cierpienie jej rodziny. Dlatego za dnia udaję, że wszystko jest w porządku, a nocami walczy z bezsennością i wspomnieniami. Ale gdy w jej życiu pojawia się Bodee sprawa się komplikuję ponieważ on zauważa więcej niż inni. Chłopak wprowadza...

"Nikt nie rodzi się potworem; potworem się staje."
Młodzi ludzie- tak mocno poranieni przez los- każdego dnia udają kogoś, kim nie są.
Prawda ich wyzwoli, jednak tak trudno opowiedzieć o niewyobrażalnym. . .
Nie spodziewałam się tak ładnej historii!
Polecam :-)

Przez kilka miesięcy szukałam takiej książki, powieści która w końcu przypadłaby mi do gustu,i o to jest. Przyznam że na początku nie sądziłam że mi się spodoba, bo to powieść o nastolatkach, i obawiałam się że może być słaba i banalna. Okazała się jednak bardzo ciekawa. Uważam, że to bardzo dobra lektura dla dorosłych, którzy myślą że nastolatki nie mogą mieć prawdziwych...

Książka opowiada o przyjaźni, miłości, bólu oraz o krzywdzie i milczeniu. Przede wszystkim Courtney C. Stevens stworzyła historię realistyczną,która mogła przytrafić się każdemu z nas. Polecam książkę każdemu kto lubi przejmujące i realistyczne opowieści.

Czytadełko dla niewymagających. Oto Lexi, która przeżyła coś strasznego. Jednak nikomu o tym nie powiedziała i dusi to w sobie. Ma trudności z zaakceptowaniem codzienności, a to takie trudne z wielu powodów. Po pierwsze wikła się w kłamstwa coraz bardziej, po drugie jej rodzice podejmują nieoczekiwana decyzje o przyjęciu pod swój dach cichego, spokojnego, ale też dziwnego...

Piękna książka o przyjaźni, zaufaniu, bólu i miłości, która przezwycięży wszystko...nawet największe tragedie <3

jeszcze nie czytalam ale chcę przeczytać.

Polecam tą pozycje szczególnie nastolatkom. W książce jest parę trudnych tematów, ale ich rozwiązanie zależy tylko od nas samych, od tego jak jesteśmy silni.

• New adult
  • 2017