Baśnie Europy

Papilon
2012-10-10
2012-10-10
bajki baśnie

Razem z Wydawnictwem Papilon zapraszamy do krainy pasjonujących, owianych magią i tajemniczością, a przy tym opartych na klasycznych motywach niezwykłych baśni z różnych zakątków Europy: od dalekiej Islandii, Norwegii i Estonii przez Hiszpanię i Portugalię po Węgry, Bułgarię i Cypr.

Dzięki nim poznacie m.in. biedną córkę rybaka, która wychodzi za mąż za księcia, wesołego dudziarza Szwandę, księżniczkę, która nie umiała piec pierników, ubogiego chłopca, który miał prorocze sny oraz mądrą Leilę i jej przyjaciółkę Keilę. Dowiecie się, dlaczego woda morska jest słona, a także przekonacie się, jak łatwo oceniać innych, nie dostrzegając własnych wad. Pięknie ilustrowane baśnie, które zawsze dobrze się kończą, ucząc jednocześnie ponadczasowych prawd i uniwersalnych wartości z pewnością trafią do wyobraźni i wrażliwości każdego dziecka, ucząc je trudnej sztuki odróżniania dobra od zła.

"Baśnie Europy" to książka zaliczana do serii "Książek szczęśliwego dzieciństwa" autorstwa Jana Krzysztofa Siejnickiego. Skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia sprawia, że dzięki czytaniu dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie aby na całym świecie tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Baśnie zawsze pokazują, że dobro zostanie wynagrodzone a zło ukarane.

16 baśni z różnych zakątków świata, pełnych ilustracji autorstwa wielu rysowników z pewnością zachwyci każdego małego odbiorcę. Historie nie są zbyt długie - w sam raz do czytania przed snem. Polecam zwłaszcza jako prezent na zbliżające się święta :)

Recenzja zawierająca zdjęcia książki, tutaj:

• Egzemplarz recenzencki
  • 2015