Złota księga bajek

Wydawnictwo: Siedmioróg
bajki
emik84

Opracowując Złotą księgę bajek, postawiliśmy sobie za cel spełnienie oczekiwań najbardziej nawet wymagających rodziców, a przede wszystkim - oczekiwań dzieci. Pragniemy, żeby odkrycie tych bajek stało się dla najmłodszych odbiorców fascynującym przeżyciem, literacką przygodą i lekcją życiowej mądrości. Poznając bajki, dziecko zaczyna rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem a złem,...

Poznając bajki, dziecko zaczyna rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem a złem, przezwyciężać ogarniające je czasami niepokoje i lęki. Każda z bajek zebranych w tym tomie należy do światowego kanonu baśniowych opowieści. Znalazła się w nim nie tylko dlatego, że jest piękną historią, rozgrywającą się w świecie magii i czarów, w którym wszystko się może wydarzyć. Wybrano te, a nie inne bajki, ponieważ stawiają one dziecko przed najważniejszymi w jego wieku problemami i proponują mądre rozwiązania - takie, na których dziecko zbuduje swoje kategorie moralne i poczucie własnej wartości.

Zebrać najpopularniejsze bajki świata w jednym tomie to nie wszystko; trzeba jeszcze przedstawić je w odpowiedniej formie, zarówno pod względem literackim, jak i graficznym. Bajki muszą być napisane przystępnie, pięknym językiem i opatrzone wartościowymi ilustracjami. Opracowując Złotą księgę bajek, postawiliśmy sobie za cel spełnienie oczekiwań najbardziej nawet wymagających rodziców, a przede wszystkim - oczekiwań dzieci. Pragniemy, żeby odkrycie tych bajek stało się dla najmłodszych odbiorców fascynującym przeżyciem, literacką przygodą i lekcją życiowej mądrości.

emik84 | 2015-06-17

Baśnie to ulubiony gatunek literacki najmłodszych czytelników. Jest w nich wszystko: magia, emocje, wciągające przygody, niezwykli bohaterowie… Do światowego kanonu baśniowych opowieści zdecydowanie można zaliczyć te zawarte w przepięknym, obszernym zbiorze opracowanym przez Aleksandrę Michałowską pt. „Złota księga baśni”.
Znalazłam w nim same perełki najsłynniejszych światowych baśniopisarzy Charlesa Perraulta (Piękna i Bestia, Kot w butach, Paluszek, Kopciuszek, Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek), Hansa Christiana Andersena (Mała syrenka, Brzydkie kaczątko, Calineczka), Braci Grimm (Pani Zima, Trzy świnki, Jaś i Małgosia, O muzykantach z Bremy, O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach) oraz kilka baśni angielskich nieznanych autorów (O Jasiu i łodydze fasoli, Złotowłoska i trzy niedźwiadki, O wilku i siedmiu koźlętach). W sumie 17 najpopularniejszych tytułów.

Myślę, że treść wszystkich wymienionych wyżej historii jest powszechnie znana a przede wszystkim lubiana. Opracowanie...