Zawrót głowy

Peter Abrahams Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Albatros
2009-01-01
2009-01-01

mężczyzna zmagający się z nieuleczalną chorobą przypadkowo trafia na informację o zmarłej żonie. wątek sensacyjny oraz zmagania bohatera z chorobą sprawia że ciężko się oderwać od książki.

Fajna książka "do pociągu". Dość krótka z prostym, przystępnym językiem i utrzymanym tempem akcji. Na niekorzyść działają prosta, w gruncie rzeczy, fabuła oraz maniera autora lubiącego powtarzać stwierdzenia w formie pytającej, w stylu:
- Kartkę?
- Tak, tą wyrwaną z książki.
- Książki?

Strasznie wkurzające...

- Kartkę?
- Tak, tą wyrwaną z książki.
- Książki?

Strasznie wkurzające...

ciekawy pomysł, ciekawe zakończenie

ciekawy pomysł, ciekawe zakończenie

Powyżej przeciętnej

Powyżej przeciętnej

Opis na okladce jest naprawdę zachęcający. Zmarla żona, klamstwo i prawda, ktora z pewnością nas zaskoczy do tego jeszcze wzmianka, ze sam King czyta tego autora i jak tu sie nie wciągnąć. Niestety, ja nie wiem co King czyta ale jak dla mnie to raczej mizerne książki, rozczarowalam się juz na dziewczynie z pociagu, tym razem było podobnie. Książka naprawdę zapowiadała się obiecujaco, ale mnie rozczarowala. Akcja, o ile występuje toczy się bardzo wolno. Nie polecam.

Jedna z lepszych książek, która w tym orku wpadła w moje ręce a z braku czasu wpadło ich naprawdę nie wiele. Tajemnica, zamęt, nie peweność, miłość. Racjonalizm zderzający się z życiem typowego marzyciela. Zdecydowanie polecam.

Jedna z lepszych powieści sensacyjno-kryminalnych, jakie ostatnimi czasy przeczytałem. Mało tego, podobała się zarówno mojej drugiej połówce, więc to nie przypadek.
Bardzo wartka akcja, wciągająca niemal od pierwszych stron.
Zakończenie dość zaskakujące, aczkolwiek, można się domyśleć, że... A, co tam, sami przeczytajcie.
Ponownie nie zawiodłem się na tym autorze, ciągle trzyma wysoki poziom.

Bardzo wartka akcja, wciągająca niemal od pierwszych stron.
Ponownie nie zawiodłem się na tym autorze, ciągle...

Kupiłam ja po przecenie i nie spodziewałam się jakiejś wybitnej książki, jednak zaskoczyła mnie. Po przeczytaniu pierwszych rozdziałów myślałam, że już przewidziałam całą fabułę. Jakże mnie autor zdziwił, po każdym rozdziale wyprowadzał mnie z błędu, nawet przy zakończeniu. Na pewno sięgnę po kolejną książkę autora.

książka genialna ! nieźle trzyma czytelnika w napięciu

książka genialna ! nieźle trzyma czytelnika w napięciu

spodziewałam się słabszej książki, bo kupiłam przecenioną. A jednak było warto. Polecam!

• EpuB
  • Wymienię/Sprzedam