Zawrót głowy

Wydawnictwo: Albatros

ChanLee | 2014-01-26
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Jeżu na bananie, co za ciężka lektura. Nie przepadam za powieściami sensacyjnymi, zawsze mnie nudzą. A już sam fakt, że udało mi się nad książką zasnąć dwa wieczory z rzędu, chyba jednak coś znaczy. Ciekawie zaczęło się robić dopiero na ostatnich stu stronach, ale samo zakończenie nie przypadło mi do gustu. Historia raczej mało wiarygodna, a o niesamowicie denerwującym bohaterze (nad którego naiwnością płakałam kryształowymi łzami) nawet nie warto wspominać. Nie, zdecydowanie książka mi się nie spodobała i raczej nie sięgnę po resztę książek tego autora.

tajus | 2011-07-05
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2011

Widząc małe zainteresowanie i dość kiepskie oceny tej książki, nie nastawiałam się na żadną rewelację, a jednak było dobrze, nawet bardzo. Z notatki o autorze wyczytałam, iż jest on ulubionym pisarzem sensacyjnym samego Kinga, i nic dziwnego, bo owy pisarz jest niezły w swoim fachu. Mnie z kolei jego styl pisania przypominał styl Cobena. W książce tej non stop coś się działo, nie było czasu na nudę, z każdą kolejną stroną wzrastała liczba dziwnych zjawisk i bohaterów. Główny bohater, śmiertelnie chory, żył praktycznie na pograniczu snu i jawy. Próbował rozwiązać tajemnicę śmierci żony sprzed kilkunastu lat, jednak poprzez jego chorobę momentami nie byłam pewna, które wydarzenia z jego udziałem są prawdziwe, a które halucynacjami.

Lubię, gdy w sensacjach i thrillerach mam do czynienia z mnóstwem bohaterów, zarówno tych zwyczajnych, jak i podejrzanych, tajemniczych, oraz tajemnicami i sekretami z przeszłości. Sam koniec książki "Zawrót głowy" nie był iście rewelacyjny czy mocno...

Agro | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Jeśli chodzi o Abrahamsa to potrafi mieć książki dobre jak i słabe.
„Zawrót Głowy” można zaliczyć do bardziej udanych. Przeciętnie wyglądająca powieść na pierwszy rzut oka okazuje się ciekawą i wciągającą historią. Rzeźbiarz Roy chory na raka dowiaduje się pewnych nieznanych mu faktów na temat zmarłej żony.. postanawia za wszelką cenę poznać prawdę..I tu zaczyna się zabawa..Wszystko toczy się szybko, czytelnik dostaje masę znaków zapytania , akcja nabiera tempa aż naprawdę jest się ciekawym co dalej a finał przynosi zaskoczenie.. Tylko czytać :)

Henioo | 2013-09-10

Jedna z lepszych powieści sensacyjno-kryminalnych, jakie ostatnimi czasy przeczytałem. Mało tego, podobała się zarówno mojej drugiej połówce, więc to nie przypadek.
Bardzo wartka akcja, wciągająca niemal od pierwszych stron.
Zakończenie dość zaskakujące, aczkolwiek, można się domyśleć, że... A, co tam, sami przeczytajcie.
Ponownie nie zawiodłem się na tym autorze, ciągle trzyma wysoki poziom.

Gośka | 2011-10-11
Przeczytana: 2010 rok

Od śmierci Delii w katastrofie helikoptera minęło 15 lat. Jej mąż, rzeźbiarz Roy Valois, nie przestaje o niej myśleć. Kiedy lekarz wykrywa u niego rzadki i nieuleczalny nowotwór, decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i rozpoczyna ekperymentalną chemioterapię. Przeglądając szkic własnego nekrologu, przygotowany przez dziennikarza „New York Timesa”, wykrywa w nim drobną nieścisłość faktograficzną dotyczącą Delii – według redakcji nie pracowała w ONZ, ale Instytucie Hobbesa, prywatnej firmie badawczej. Kim naprawdę była? – na pewno nie osobą, za którą się podawała. Umierający rzeźbiarz rusza tropem ostatniej w swoim życiu zagadki. Tymczasem mnożą się nowe znaki zapytania: ginie autor nekrologu, ktoś zaciera wszelkie ślady tajemniczego instytutu.

Ciekawa i wciągająca historia.Polecam.

klaudia | 2013-09-09

Kupiłam ja po przecenie i nie spodziewałam się jakiejś wybitnej książki, jednak zaskoczyła mnie. Po przeczytaniu pierwszych rozdziałów myślałam, że już przewidziałam całą fabułę. Jakże mnie autor zdziwił, po każdym rozdziale wyprowadzał mnie z błędu, nawet przy zakończeniu. Na pewno sięgnę po kolejną książkę autora.

nika1405 | 2015-12-28
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam

Opis na okladce jest naprawdę zachęcający. Zmarla żona, klamstwo i prawda, ktora z pewnością nas zaskoczy do tego jeszcze wzmianka, ze sam King czyta tego autora i jak tu sie nie wciągnąć. Niestety, ja nie wiem co King czyta ale jak dla mnie to raczej mizerne książki, rozczarowalam się juz na dziewczynie z pociagu, tym razem było podobnie. Książka naprawdę zapowiadała się obiecujaco, ale mnie rozczarowala. Akcja, o ile występuje toczy się bardzo wolno. Nie polecam.

Ewelina | 2013-10-27

Jedna z lepszych książek, która w tym orku wpadła w moje ręce a z braku czasu wpadło ich naprawdę nie wiele. Tajemnica, zamęt, nie peweność, miłość. Racjonalizm zderzający się z życiem typowego marzyciela. Zdecydowanie polecam.

Joanna | 2013-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2013

spodziewałam się słabszej książki, bo kupiłam przecenioną. A jednak było warto. Polecam!

Dominika | 2013-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2013

książka genialna ! nieźle trzyma czytelnika w napięciu