Bydgoskie tramwaje w latach 1888-2012

Wydawnictwo: Eurosprinter
LubimyCzytać

Książka "Bydgoskie Tramwaje" to pierwsza tak obszerna monografia, poświęcona historii bydgoskich tramwajów od ich zarania aż do czasów nam współczesnych. Materiał monografii podzielono na trzy części. Pierwsza opowiada o tramwajach konnych. Druga stanowi rys historyczny, ukazujący dzieje trakcji elektrycznej, począwszy od pierwszego pojazdu o tym napędzie, aż do czasów obecnych. Trzecia część poświęcona jest taborowi. Podzielono ją na cztery rozdziały. Z pierwszych trzech rozdziałów będzie można dowiedzieć się prawie wszystkiego o każdym typie wagonu eksploatowanego w bydgoskim przedsiębiorstwie, w tym także o wagonach gospodarczych i historycznych. Integralnym elementem tej części jest kronika taboru pasażerskiego. Największe atuty albumu, to tak jak w przypadku innych książek Eurosprinter: wysoka jakość publikacji i duża ilość niepublikowanych dotąd fotografii, które poza tramwajami, w dużej części przedstawiają zmieniającą się przez lata Bydgoszcz.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras