Hero of Dreams
horror

W uregulowanym, zwyczajnym życiu Dawida Hero brakuje czegoś istotnego. Wszystkie dni są do siebie podobne, proste, przewidywalne, nudne. Ale noce! Każdej nocy Dawid Hero zostaje przeniesiony do cudownego świata, gdzie dzielni mężczyźni i kobiety walczą z okropnym istotami obdarzonymi strasznymi, mrocznymi mocami. światy snu kuszą Dawida, wciągając go coraz głębiej i coraz bardziej oddalając od świata jawy. Spotyka w nich szlachetnych wojowników i piękne, czułe kobiety oraz staje przed wyzwaniami większymi niż jest w stanie sobie wyobrazić.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Internet

Magdalena_S | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Czytałam ją już kiedyś i wtedy nie podobała mi się w ogóle i sama nie wiem dlaczego ją zatrzymałam. Teraz jednak robiąc przegląd na półce stwierdziłam, że dam jej drugą szansę i no coż, jest jakby trochę lepiej, ale dalej nie należy ona do moich ulubionych. Świat wykreowany przez Lumleya jest jakiś taki płaski, czasami mocno dziwny, a bohaterowie nadwyraz pobudliwi. Akcja jest mało zaskakująca, stwierdziłabym, że w ogóle, przez co książka jest mało interesująca i chociaż jest ona krótka, to męczyłam ją ponad tydzień.

kondzix666 | 2016-05-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horrory

Jedna z najlepszych książek Lumleya jaką przeczytałem. Ciekawe połączenie horroru i fantasy, jak dla mnie plusem są też walki z potworami których w tej książce jest kilka. Polecam fanom Lovecrafta.

dzielins42 | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Niestety jedyne co dobre w tej książce to Krainy Snów, które nie są dziełem Lumley'a tylko spuścizną Lovecrafta. Bohaterowie, fabuła - wszystko to jest miałkie. Typowa opowiastka fantasy, w której dobrzy są dobrzy, źli są źli, a kobiety są piękne i często wpadają w kłopoty z których ratuje ich młody protagonista jednocześnie dojrzewając do roli bohatera.

Andrzej | 2019-01-28
Przeczytana: 2011 rok