Bohater Snów

Tłumaczenie: Stefan Baranowski
Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
Hero of Dreams
horror

W uregulowanym, zwyczajnym życiu Dawida Hero brakuje czegoś istotnego. Wszystkie dni są do siebie podobne, proste, przewidywalne, nudne. Ale noce! Każdej nocy Dawid Hero zostaje przeniesiony do cudownego świata, gdzie dzielni mężczyźni i kobiety walczą z okropnym istotami obdarzonymi strasznymi, mrocznymi mocami. światy snu kuszą Dawida, wciągając go coraz głębiej i coraz bardziej oddalając od świata jawy. Spotyka w nich szlachetnych wojowników i piękne, czułe kobiety oraz staje przed wyzwaniami większymi niż jest w stanie sobie wyobrazić.

dzielins42 | 2016-01-24
Na półkach: 2013, Fantasy, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Niestety jedyne co dobre w tej książce to Krainy Snów, które nie są dziełem Lumley'a tylko spuścizną Lovecrafta. Bohaterowie, fabuła - wszystko to jest miałkie. Typowa opowiastka fantasy, w której dobrzy są dobrzy, źli są źli, a kobiety są piękne i często wpadają w kłopoty z których ratuje ich młody protagonista jednocześnie dojrzewając do roli bohatera.

ziomal666 | 2016-05-22
Na półkach: Horrory, Przeczytane

Jedna z najlepszych książek Lumleya jaką przeczytałem. Ciekawe połączenie horroru i fantasy, jak dla mnie plusem są też walki z potworami których w tej książce jest kilka. Polecam fanom Lovecrafta.

cziws | 2016-06-10
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam