Koszmar z Elm Street 6. Śnijmy dalej

Okładka książki Koszmar z Elm Street 6. Śnijmy dalej Nancy A. Collins, Wayne Allen Sallee
Okładka książki Koszmar z Elm Street 6. Śnijmy dalej
Nancy A. CollinsWayne Allen Sallee Wydawnictwo: Phantom Press Cykl: Koszmar z Elm Street (tom 6) Seria: Horror [Phantom Press] horror
horror
Koszmar z Elm Street (tom 6)
Horror [Phantom Press]
Close my eyes and I'll kiss you. Not just a job
Phantom Press
1992-01-01
1992-01-01
Marcin Tomaszewski
Freddy Krueger horror koszmar z elm street science fiction sf

Okładka książki Predator: Hell Come A Walkin/1718 Nancy A. Collins, Dean Ormston
Predator: Hell... Nancy A. Collins, D...
Okładka książki Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi Gary Braunbeck, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Ed Gorman, Joe Hill, Stephen King, Joe R. Lansdale, John Maclay, Richard Matheson, William F. Nolan, John Shirley, Whitley Strieber, F. Paul Wilson
Jest legendą: ... Gary Braunbeck, Ram...

Książka Koszmar z Elm Street 6. Śnijmy dalej jest zbiorem dwóch opowiadań napisanych przez Wayne Allen Sallee i Nancy A. Collins z Freddym Kruegerem.
Wayne Allen Sallee Zamknij oczy - tajemnicze makabryczne morderstwo jest początkiem śledztwa policji, które chce rozwiązać zagadkę zabójstwa. Autor miał ciekawy pomysł połączenia dochodzenia z ciekawymi retrospekcjami mogącymi przynieść odpowiedz na pytania dotyczące zabójstwa. Freddy Krueger pojawia się czasami i bardziej straszy swoją obecnością niż właśnie działalnością. Nie ma tutaj sporej ilości krwi jak w innych opowieściach o nim i grozy, która wyzierała z historii przez cały czas. Ale jednego nie można mu odmówić, że nadal wywołuje ciarki jak tylko pojawi się z jego poczuciem humoru, które jest makabryczne. Ciekawymi momentami są właśnie retrospekcje i czytanie dziennika przez policje. Autor napisał niezła opowieść, którą szybko i dobrze czyta się.
Nancy A. Collins Śnij, dziewczynko - historia o nastolatku poszukującym pracy, którą znajduje przez przypadek w nieoczekiwanym miejscu. Rozpoczynając czytanie kolejnej opowieści nie spodziewałem się dostać dobrą i niezwykłą historie o Freddym Kruegerze w nie codziennej roli. Wszystko zaczyna się zwyczajnie od poszukiwania pracy, aby później skręcić w regiony grozy za sprawą pojawienia się Freddy'ego. Sporym plusem jest ukazanie przemiany bohatera, tajemnic z przeszłości i napędzającej go ciekawości popychającej do odkrywania rodzinnych sekretów. Historia bardzo dobra, niezwykle klimatyczna i nie pozbawiona grozy z powodu makabrycznej działalności Freddiego. Tym razem w roli nauczyciela ze swoim poczuciem humoru, pomysłowością, przebiegłością, sprytem i bezlitosnymi działaniami. Dlatego wciągnęła mnie historia i szybko czytało mi się.

Książka Koszmar z Elm Street 6. Śnijmy dalej jest lekturą trochę nie równą. Pierwsza historia przypomina bardziej kryminał ze śledztwem, w którym pojawia się Freddy Krueger na drugim planie. Nie ma tutaj sporej ilości makabry lub grozy, ale pomysł zasługuje na uznanie, bo był świetny. Gdyby autor rozbudował nieco swoją historie, to może wyszło by jej to na dobre. Dlatego uważam ją za ciekawą, prostą, nie straszącą, ale posiadającą klimat opowieść, którą czyta się szybko. Druga historia jest dłuższa i ciekawsza niż oczekiwałem. Pomysł związany z tajemnicami rodzinnymi i nastoletnim bohaterem, który dostaje wreszcie pracę był świetny. Odkrywanie prawdy jest pasjonujące i ciekawe. Sam Freddy pojawia się przez cały czas w opowieści. Nie brakuje sporej ilości makabry, czarnego humoru Kruegera, klimatu i pojawienia się grozy. Zakończenie jakie dostajemy w drugiej opowieści jest dobre i zarazem otwarte jakby do kontynuacji.
Książka Koszmar z Elm Street 6. Śnijmy dalej składa się z dwóch historii powiązanych ze sobą obecnością Freddy'ego Kruegera, który tylko czyha na swoje ofiary w nocnych koszmarach, które okazują się rzeczywiste niż można było sądzić. Napisane zostały przez autorów zwięźle, bez dłużyzn, z szybka akcją i dawką makabry w większym stopniu lub mniejszym. Jednak nadal nie zmienia się nic jeżeli chodzi o postać mordercy ze snów Freddiego. Nadal jest groźny, nieobliczalny, bezlitosny, sprytny, przebiegły i pomysłowy względem morderstw dokonywanych w snach. Pozostali bohaterowie zostali nieźle nakreśleni, a lepiej z nich wypada bohater drugiej historii. Koszmar z Elm Street 6. Śnijmy dalej jest ostatnim tomem u nas wydanych książek o Freddym Kruegerze, która wypada ciekawie i same pomysły autorów mogą spodobać się. Wartka akcja, szybko poprowadzone wydarzenia, makabra i groza powodują, ze nie nudziłem się w czasie czytania. Książka dobra i wciągająca od samego początku. Idealna na jeden wieczór, przy której można spędzić miło czas. Dla fanów Freddiego Kruegera i powieści grozy będzie w sam raz.

• Horror
  • Horrory