Bohater snów

Okładka książki Bohater snów Brian Lumley
Okładka książki Bohater snów
Brian Lumley Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Cykl: Nowe przygody w światach snów H. P. Lovecrafta (tom 1) horror
horror
Nowe przygody w światach snów H. P. Lovecrafta (tom 1)
Hero of Dreams
Vis-á-Vis/Etiuda
2009-04-30
2009-04-30
Stefan Baranowski
senne wędrówki inne światy światy snów wojownicy potwory

Okładka książki Drakula. Wampir John William Polidori, Bram Stoker
Drakula. Wampir John William Polido...
Okładka książki Czyhający w progu August Derleth, H.P. Lovecraft
Czyhający w progu August Derleth, H.P...

słabiutkie w porównaniu z Władcami Podziemi.

słabiutkie w porównaniu z Władcami Podziemi.

Czytałam ją już kiedyś i wtedy nie podobała mi się w ogóle i sama nie wiem dlaczego ją zatrzymałam. Teraz jednak robiąc przegląd na półce stwierdziłam, że dam jej drugą szansę i no coż, jest jakby trochę lepiej, ale dalej nie należy ona do moich ulubionych. Świat wykreowany przez Lumleya jest jakiś taki płaski, czasami mocno dziwny, a bohaterowie nadwyraz pobudliwi. Akcja jest mało zaskakująca, stwierdziłabym, że w ogóle, przez co książka jest mało interesująca i chociaż jest ona krótka, to męczyłam ją ponad tydzień.

Jedna z najlepszych książek Lumleya jaką przeczytałem. Ciekawe połączenie horroru i fantasy, jak dla mnie plusem są też walki z potworami których w tej książce jest kilka. Polecam fanom Lovecrafta.

Niestety jedyne co dobre w tej książce to Krainy Snów, które nie są dziełem Lumley'a tylko spuścizną Lovecrafta. Bohaterowie, fabuła - wszystko to jest miałkie. Typowa opowiastka fantasy, w której dobrzy są dobrzy, źli są źli, a kobiety są piękne i często wpadają w kłopoty z których ratuje ich młody protagonista jednocześnie dojrzewając do roli bohatera.

• Na wymianę/sprzedaż
  • 💀 Horror, mrok
  • Horrory

Dodaj cytat z książki Bohater snów