Kobierzec

1993-01-01
1995-01-01
Urszula Zielińska, Elżbieta Wilczyńska
Kobierzec

Okładka książki Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library Clive Barker, P. D. Cacek, Ramsey Campbell, Richard Chizmar, Brian Keene, Jack Ketchum, Stephen King, Stewart O'Nan, Edgar Allan Poe, Kevin Quigley, Bev Vincent
Lśnienie w cie... Clive Barker, P. D....
Okładka książki Clive Barkers Nightbreed Marc Andreyko, Clive Barker, Piotr Kowalski (rysownik)
Clive Barkers ... Marc Andreyko, Cliv...

Bardzo lubię motyw innych światów, choć tutaj swiat mógłby być troszkę dokładniej opisany. Podobało mi się zakończenie.
Na minus tylko wstawki mocno erotyczne, intymne, za którymi nie przepadam w książkach.

To moja pierwsza styczność z tym autorem. Oglądałem filmową serię Hellraiser i po części wiedziałem czego się spodziewać, choć mimo tego i znajomości opisu, zostałem zaskoczony bo troszkę inczaej sobie wyobrażałem historię. Także to duży plus. Historia mega intrygująca, dobrze napisani bohaterowie, jest krwawo, dziwnie, barwne opisy, nie odczuwa się dużych gabarytów książki. Zakończenie troszkę może szybkie ale z drugiej strony bardzo dobre.

Dawno mnie tu nie było. Przeżywałam ogromny kryzys czytelniczy. Dopiero słuchając pewnego podcastu Tomasza Stawiszyńskiego, postanowiłam przeczytać tą właśnie książkę. Bardzo do tego zachęcał, kwalifikując jako literaturę niepokojącą. Lektura jednak średnio mi się spodobała. Najwyraźniej nie jestem wielbicielcielką fantasy.

Fantastycznie wykreowany świat. Nie przepadam za fantasy, ale Barker ma coś, co nie pozwala mi się oderwać od jego dzieł. Nie wiem, czy to ten wyżej wspomniany świat, czy interesujący bohaterowie, czy trzymająca w napięciu fabuła. Chyba wszystko po trochu.

Po tym jak kilka lat temu z hukiem odbiłam się od "Księgi krwi" (pierwsze 3 tomy to kolejno u mnie 4/10, 3/10, słabe 3/10) tego autora, raczej go przekreśliłam.

Niesłusznie!

W tej książce mamy naprawdę porządną fantastykę z jedynie szczyptą horroru.

Polecam uwadze wielbicielom fantastyki :)

Co ciekawe to nie główni bohaterowie są najbardziej interesujący, z ogromną ciekawością śledziłam wątki 'tych złych' - bardzo dobrze prowadzone.

Dodatkowe plusy: mieszkańcy dywanu/kobierca, motyw smoka, motyw religijny (nie spodziewałam się!) i motyw gołębi (poważnie, to chyba pierwszy raz gdy natrafiam w książce na hodowcę gołębi):D

Wersję angielską oceniam jako raczej trudną, dużo trudnego słownictwa i synonimów prostych słów z 3-4tego i dalszych miejsc w słowniku - ale kto nie lubi wyzwań ;)

Niesłusznie!

W tej książce mamy naprawdę porządną fantastykę z jedynie szczyptą horroru.

Polecam uwadze wielbicielom fantastyki :)

Co ciekawe to nie główni bohaterowie są najbardziej interesujący, z ogromną...

Dawno już tak się nie męczyłam aby przeczytać książkę do końca. Zdecydowanie pierwsze 100 stron pochłonęłam - wydawało mi się ze książka będzie cała na wysokim poziomie. Jednak bliżej jej połowy czytanie było katorgą - bezsensowne sceny, galimatias, gubiłam się w tym co w danym momencie czytam i do czego się to tyczy.
Zbyt dużo opisów, książka nagmatwana a końcówki nie jestem stanie do tej pory ogarnąć. Pióro autora do mnie nie przemawia osobiście nie polecam - 3 tygodnie męki - ale zakończonej sukcesem bo książka przeczytana.

Zbyt dużo opisów, książka nagmatwana a końcówki nie...

Bzdura

Bzdura

Gdy przyjaciel powiedział mi, że to opowieść o ludziach żyjących w dywanie pomyślałam, że to na tyle dziwny pomysł, że koniecznie muszę go posmakować. Ale tak dobrej lektury, napakowanej fantazją, świetnymi postaciami i grozą się nie spodziewałam. Teraz zostaje mi tylko czekać do ekranizacji BBC :)

Barwnie, marzycielsko, kreatywnie - nowy świat - świat zaskakujący dziejący się obok nas, tuż pod naszymi nogami. Kiedy przypominam sobie treść Kobierca to chcę sięgnąć po brzoskwinię, a jej zapach przypomina mi wydarzenia.

super:) jeszcze do niej wrócę :)

super:) jeszcze do niej wrócę :)

• Horror
  • Clive Barker