Rodos. Pascal GO!

Wydawnictwo: Pascal
LubimyCzytać

* Najlepszy na Rodos kafenion,* Monumentalny Pałac Wielkich Mistrzów,* Marzenie windsurferów i kiteboarderów,* Zatoka Antony''ego Quinna.Najsłynniejsza i najpopularniejsza w archipelagu, zwana była w starożytności wyspą boga Heliosa - przez 300 dni w roku świeci tu słońce. Słoneczna Rodos jest również zasobna w wodę, dzięki czemu miejscami przypomina rajski ogród - została wpisana na listę UNESCO. Za sprawą Kolosa rodyjskiego figuruje również na liście cudów świata. Oprócz skalistych wybrzeży i nieprzerwanego pasma piaszczystych plaż na wschodnim brzegu kryje też ciche, nieskażone komercją wioski wśród zielonych lasów na stokach górskich.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

AuroraBorealis | 2016-09-25
Przeczytana: 23 września 2016

Podczas ostatniego urlopu mieliśmy okazję skorzystać właśnie z tego przewodnika,(ale pod znaczkiem Volkswagena, a nie Skody autorstwa pań Rusin i Majcherek oraz pana Pinkwarta) i poznać co ciekawsze miejsca na wyspie Rodos. Jest to małych rozmiarów książeczka zawierająca najważniejsze informacje: co warto zwiedzić, gdzie pojechać, dodatkowo gdzie ewentualnie zjeść czy przenocować. Z tych dwóch ostatnich akurat nie korzystaliśmy, gdyż tym razem nasz pobyt na Rodos był wyjazdem zorganizowanym.

Uroki wyspy poznaliśmy głównie dzięki wycieczkom samochodowym i tu pozycja ta była wyjątkowo przydatna. Choć przewodnik jest z roku 2016 nie jest do końca aktualny jeśli chodzi np. o kwestie cenowe czy np. dotyczące pokazu "Światło i dźwięk" w parku Rimini w mieście Rodos, który jak się dowiedzieliśmy od samych Rodyjczyków już nie odbywa się od pewnego czasu, prawdopodobnie ze względu na niszczenie murów Starego Miasta, które zostało wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Na początku...