Czynniki polityczne w bankowości. Ujęcie empiryczne

Wydawnictwo: Poltext
historia
LubimyCzytać

Korzystając z ogromu danych empirycznych autor pyta o związki i wzajemne relacje między bankami, czyli światem pieniędzy a światem polityki. I odpowiada: te związki i relacje istnieją, to jest realne zjawisko i można je udokumentować i empirycznie zweryfikować. Czytelnika zainteresuje fakt, że badania nad tym fenomenem zaczęto prowadzić na większą skalę dopiero po 2005 roku, co nadaje książce walor unikalności i oryginalności."Zaprezentowane w książce rezultaty ponad 200 badań empirycznych pozwalają uznać poddanie banków bezpośrednim i pośrednim naciskom politycznym oraz świadome wykorzystanie narzędzi politycznych przez banki za trwałe elementy rzeczywistości gospodarczej. Faktów tych, niezależnie od ich oceny, nie można nie zauważać, zwłaszcza że wiele argumentów przemawia za tym, że czynniki polityczne mają ekonomicznie znaczący wpływ zarówno na wyniki i sposoby działania banków, jak też kształt ich regulacyjno-nadzorczego otoczenia.Lektura książki prof. Krzysztofa Jackowicza sprawiła mi wiele satysfakcji, nie wspominając już o tym, że wiele się z niej nauczyłem. Nieczęsto bowiem pojawiają się na naszym rynku wydawniczym publikacje, które bez wahania można zakwalifikować jako "monografie naukowe klasy światowej".prof. zw. dr hab. Andrzej K. Koźmiński, profesor Akademii Leona Koźmińskiego Książka prof. Krzysztofa Jackowicza ma charakter unikalny, oryginalny i pionierski."prof. zw. dr hab. Bogusław Pietrzak, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!