Polska. Światowe Dziedzictwo UNESCO

Wydawnictwo: Parma Press
albumy
LubimyCzytać

Lista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO powstała w 1978 roku; zapoczątkowało ją 12 obiektów, w tym dwa z Polski: historyczne centrum Krakowa i kopalnia soli w Wieliczce. Dziś w spisie znajduje się ponad 900 miejsc o wyjątkowym znaczeniu dla cywilizacji, w tym — 13 w Polsce (Auschwitz-Birkenau, stare miasta w Warszawie, Toruniu i Zamościu, Puszcza Białowieska, zamek w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju i drewniane świątynie Małopolski, Park Mużakowski i Hala Stulecia we Wrocławiu). I właśnie nasz album jest im poświęcony. Teksty do poszczególnych obiektów napisali znawcy specjalizujący się w danym zagadnieniu. Duży nacisk położyliśmy na stronę ikonograficzną — atrakcyjność zdjęć winna być zaletą w tego typu publikacji.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!