Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie

religia
LubimyCzytać

Kiedy postanowimy, że nie będziemy już dłużej żyć, opierając się na tym, co czujemy, lecz na tym, co jest prawdą według Bożego Słowa, będziemy mogły przetrwać najsroższe życiowe burze.Sheila Walsh w swojej porywającej, niezwykle szczerej i pełnej głębokich przemyśleń książce zachęca nas, abyśmy odważyły się zejść do piwnicy swojej duszy, w której ...

Kiedy postanowimy, że nie będziemy już dłużej żyć, opierając się na tym,
co czujemy, lecz na tym, co jest prawdą według Bożego Słowa, będziemy
mogły przetrwać najsroższe życiowe burze.Sheila Walsh w swojej
porywającej, niezwykle szczerej i pełnej głębokich przemyśleń książce
zachęca nas, abyśmy odważyły się zejść do piwnicy swojej duszy, w której
upchnięte zostały niszczące uczucia – ból, lęk, wstyd, rozczarowanie,
brak przebaczenia, gniew, niepewność, rozpacz... Pokazuje, że przynosząc
je pod krzyż Chrystusa, możemy je przekuć w siłę, radość, miłość,
wolność. Mimo doświadczania paraliżującego wewnętrznego chaosu i
życiowych błędów jesteśmy zawsze ważne dla Boga i przez Niego kochane,
jesteśmy Jego córkami. Korzystając z doświadczeń swojego życia i innych
kobiet, Sheila pomaga nam odnaleźć pokój i nadzieję, opartą na prawdzie
Bożej obietnicy. Czyni to z ujmującą siostrzaną bezpośredniością,
empatią, a także z poczuciem humoru, co sprawia, że książkę czyta się
znakomicie. Niesie ona duchowe umocnienie, przekonuje, że dotarcie do
prawdy o sobie ma dla nas uzdrawiające znaczenie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

ksiazkaznadzieja | 2016-01-30

Książka „Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie” może stać się pomocą w wielu kobiecych problemów nie tylko sercowych jak i tych codziennych.

Autorka książki Sheili Walsh zachęca każdego czytającego aby zagłębił się w swoje uczuci i wykopał z zakamarków swojej duszy te najtrudniejsze: ból, strach, lęk rozczarowanie czy też wstyd i wszystkie inne uczucia które spędzają sen z naszych powiek. Jej zdaniem wszelkie te negatywne emocje powinniśmy zanosić pod krzyż Chrystusa aby z jego pomocą zmieniały się one w siłę, miłość, wolność i radość.

Słowa zawarte w książce pozwalają nam odnaleźć spokój wewnętrzny i przyczyniają się do szerzenia nadziej, którą odnajdujemy w Bogu.

Tom ten składa się z dziesięciu rozdziałów, epilogu oraz przypisów.
Warto zagłębić się w treść i później poszerzyć wiedzę o publikacje z przypisów niestety pozycje te publikowane są w innych poza polskim językach.

Czytaj więcej:...

Febra | 2016-01-09
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Ból, rozczarowanie, lęk, gorycz, brak przebaczenia, gniew, żal, opuszczenie, wstyd, brak bezpieczeństwa - jedno, kilka, lub wiele tych odczuć jest ciężarem w życiu kobiety, bo to kobiety są adresatkami tej książki. Nad każdym tym brzemieniem autorka pochyla się i w ciepły, łagodny, rzeczowy sposób pokazuje, ze nie musimy same ich nosić,że świat poza nimi istnieje i możemy w nim żyć. Książka dla tych co tracą nadzieję lub stracili nadzieję ale wola zmiany w nich się tli.