Pieśń złamanych serc

Tłumaczenie: Krzysztof Pachocki
Wydawnictwo: Św. Wojciech
Song of the Brokenhearted
joly_fh

Ava ma wspaniałe życie. Jej córka niebawem wyjdzie za mąż za odpowiedniego mężczyznę, syn odnosi sukcesy w szkolnej drużynie futbolowej, a firma męża świetnie prosperuje. Ona sama udziela się w kościelnej wspólnocie „Złamane Serca”, która pomaga ludziom w potrzebie. I nagle wszystko się rozpada. Bezpieczny świat Avy zostaje zburzony, a ona musi zmierzyć się z przeszłością, od której dotąd...

I nagle wszystko się rozpada. Bezpieczny świat Avy zostaje zburzony, a ona musi zmierzyć się z przeszłością, od której dotąd uciekała. Kiedy wreszcie wydaje jej się, że wszystko sobie poukładała, Ava na progu swojego domu znajduje niespodziankę.

Nowa sytuacja zmusza ją, by wróciła do domu swego dzieciństwa. W tej wędrówce w trudną przeszłość Ava na nowo spotyka Boga. Zaczyna rozumieć, że dotąd próbowała skrywać swoje załamanie za dobrymi uczynkami i wygodnym, bezpiecznym życiem. Przekonuje się, że utrata wszystkiego to zaledwie początek jej podróży. Musi przejść tę drogę do końca – po to, by jej serce mogło zabrzmieć nową pieśnią.

źródło opisu: Wydawnictwo Święty Wojciech, 2013

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl

Główna bohaterka Ava ma wspaniałe, dobre życie. Jej córka niebawem wyjdzie za mąż za nieodpowiedniego, nie właściwego mężczyznę, jej syn zajmuje się sportem osiąga coraz większe sukcesy w drużynie futbolowej, a firma męża bardzo dobrze prosperuje. Ona sama aktywnie udziela się w kościelnej wspólnocie "Złamane Serca" pomagając w ten sposób potrzebującym ludziom, którzy znajdują się w potrzebie, pomaga bezinteresownie.
I wkrótce jej świat się nagle rozpada, cały świat kobiety zostaje zburzony, a ona musi się zmierzyć w przeszłością swoją, od której ona uciekała.

Początek taki sobie był potem rozwinęła się akcja,bardzo dobra fabuła...trzyma w napięciu.
Bohaterkę polubiłam od razu,jest ciepłą, pomocną i serdeczną osobą wyciągnie rękę, pomoże tej drugiej osobie.
Mnie się ta książka średnio podobała, odebrałam ją dobrze spodziewałam się, że będzie to intrygująca, pasjonująca lektura, a oceniam książkę tylko na 6 na tyle zasługuje.

"Pieśń Złamanych Serc" to dobra książka,...

wiolagg66 | 2014-05-11

Ava prowadzi poukładane życie.Ma wspaniałego mężczyznę u boku, syna odnoszącego sukcesy,córkę,która wychodzi za mąż. Po prostu piękny świat.
Ale szczęście nie trwa wiecznie.Życie Avy momentalnie się zmienia.W jej rodzinie pojawiają się problemy,które trzeba będzie rozwiązać.

-Czy Awa podoła tym zmaganiom?

-Czy Bóg pomoże jej ponownie uporządkować życie?

Przekonajcie się sami.
Wioletta

Muminka | 2014-03-15
Przeczytana: 11 marca 2014

Na pewno powieść w klimacie dzieł Karen Kingsbury. Bohaterka, Ava, ma się za kobietę spełnioną. szczęśliwą żonę i matkę, ale życie potrafi zrewidować jej mylne wyobrażenia. Trzeba nadmienić że są dla niej ważne sprawy duchowe, że udziela się we wspólnocie, że często jest wsparciem dla znajomych kobiet. Jej córka rzuca się w wir ślubnych przygotowań, ale studiuje z dala od rodzinnego domu, więc sporadyczne wizyty nie ułatwiają matce zadania, nie potrafi ona dostrzec, co gnębi córkę. W końcu nasza bohaterka jest zdruzgotana gdy dowiaduje się o zerwanych zaręczynach i planach córki by wyjechać na rok do Indii by służyć innym. Wie, że rozpieszczona córka może nie zdawać sobie sprawy z trudnych warunków i wyrzeczeń.
Na froncie rodzinnym nie tylko Chloe przysparza jej zmartwień, syn zostaje zawieszony za doping, a wizyta u rodziny ujawnia skomplikowane sprawy z przeszłości i chorobę ojca, który siedzi w więzieniu. Ukoronowaniem tych perypetii jest podrzucone niemowlę Emmie, którą...

Sosenka | 2013-10-17
Przeczytana: wrzesień 2013

"Pieśń złamanych serc" to przepiękna powieść dwóch autorek: Sheili Walsh i Cindy Martinusem Coloma. To powieść dająca nadzieję, przynosząca refleksję i pokrzepiająca. Jest to moja pierwsza przygoda z tymi autorkami, ale mam nadzieje, że nie ostatnia, bo ta książka mnie zachwyciła i od razu spodobał mi się styl pisarek.
Główną bohaterką jest Ava. To pozornie kobieta spełniona. Nie żadna kura domowa, ani nie bizneswoman, lecz normalna, szczęśliwa kobieta. Avie wydaje się, że jej życie jest już uporządkowane, a ona może spokojnie wieść życie rodzinne, ciesząc się bliskimi. Jej córka szykuje się do ślubu, syn jest dobrze zapowiadającym się sportowcem, a mąż prowadzi świetnie prosperującą firmę. Również ona sama aktywnie działa na wielu polach, udziela się we wspólnocie kościelnej, pomaga charytatywnie i trzyma swoją rodzinę i dom " w ryzach". Jednak spokój jest tylko pozorny. Tak naprawdę Ava nie pogodziła się z przeszłością, martwi się o swoje dzieci, a między nią a jej mężem...

justi | 2013-05-30
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 30 maja 2013

To jedna z tych książek, które nie powalają na kolana pod względem literackim, ale są odżywką dla ducha.

renka | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Początkowo, a właściwie przez większą część książka mnie zwyczajnie nudziła, ale ja to jestem taki typ, że najczęściej jak coś zacznę to chcę skończyć. No i dlatego przebrnęłam do końca. Niemniej muszę stwierdzić, że gdzieś tak po 2/3 a może nawet 3/4 zaczęło mnie interesować co przeżywa główna bohaterka, szczególnie jej podróż w rodzinne strony i tym samym do swojej przeszłości sprawiła, że fabuła nieco przykuła moją uwagę. A poza tym, to jak pokazuje gwiazdkowa punktacja. Da się to przeczytać, ale większego wrażenia nie robi.

Anna | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Jest O.K. Polubiłam bohaterów, ale akcja trochę mało porywająca. Budzi napięcie i ciekawość, ale chyba też za szybko się kończy. Coś jest niedopracowane.

Tylko ja lubię takie ciepłe, amerykanskie, religijne klimaty. Zawsze jakoś dodają ciepła i nadziei.

Febra | 2015-12-31
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Po trudnym dzieciństwie, odcięciu się od przeszłości, Avie udało się osiągnąć wiele - dobrego męża, udane dzieci, stabilizację finansową, awans społeczny. Niestety nic nie trwa wiecznie, na horyzoncie pojawiają się burze, życie przynosi nieoczekiwane komplikacje oraz niespodziewany "podarek". Ava musi zastanowić się jak dalej żyć, jak poukładać to od czego tak długo uciekała i jak uratować jedność rodziny.
Podobne problemy dotykają wielu z nas w mniejszym lub większym stopniu - można się poddać, można walczyć. Dla tych, którzy stanęli przed górą trosk książka ta przynosi nadzieję.

Agnieszka | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Proza, Z 2016
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

"Czasami strata wszystkiego jest doskonałą okazją,
by zacząć na nowo coś lepszego"

Książka dająca nadzieję, umacniająca wiarę, poruszająca.

aannaa | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Sprzedam
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Książka fajna. Styl podobny do Karen Kingsbury.