Apteka natury. Poradnik zdrowia. Ziołolecznictwo. Akupresura. Masaż Shiatsu

Wydawnictwo: AWM
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Opracowana przez polską lekarkę-naturalistkę, Jadwigę Górnicką, jest kompleksowym poradnikiem dla zdrowych, pragnących utrzymać zdrowie do późnych lat życia, i dla chorych, którzy chcą odzyskać sprawność swojego organizmu. Jest to poradnik zdrowia, w którym autorka propaguje różne naturalne metody terapii, takie jak: ziołolecznictwo, apiterapię (leczenie produktami i preparatami pszczelimi), argilloterapię (z zastosowaniem glinki), czy specjalne uzdrawiające masaże japońskie shiatsu, akupresurę, refleksoterapię (masaż stóp).Jadwiga Górnicka zamieszcza w książce skuteczne recepty na przeróżne schorzenia oraz porady dotyczące nagłych przypadków (omdleń, migren, oparzeń itp.), z których można skorzystać w warunkach domowych w sytuacjach, gdy mamy utrudniony dostęp do lekarza.Zastosowanie opisanych metod nie wymaga od Czytelnika ani przygotowania medycznego, ani żmudnego poszukiwania specyfików. Jesteśmy bowiem cząstką natury i to w niej możemy znaleźć wszystko to, co nam potrzebne.W dobie zanieczyszczenia środowiska i rozwoju chorób cywilizacyjnych wręcz konieczny jest powrót do natury, bo to ona jest naszą najpewniejszą "apteką".Obszerny dział poświęcony żywieniu różnym dietom, zastosowaniu witamin, makro i mikropierwiastków - to również propozycja dla osób zdrowych, które wolą zapobiegać chorobom, niż w przyszłości likwidować ich długotrwałe skutki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Hania | 2018-08-10
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo przydatna książka, z której często czerpię wiedzę. Czytana przeze mnie wielokrotnie, a porady tam zawarte wykorzystuję w razie potrzeby, jak i profilaktyki.

Polecam.

Jagoda | 2018-07-11

Kopalnia wiedzy na temat medycyny naturalnej. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów domowych metod leczenia.