I zamknę cicho drzwi...

Wydawnictwo: Mamiko
literatura faktu
LubimyCzytać

Janusz L. SobolewskiUrodził się w 1954 roku w Lęborku. Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Przemysłem Akademii Górniczo - Hutniczej oraz Podyplomowego Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Laureat ogólnopolskich konkursów na reportaż. Reporter m.in.: ''Dziennika Polskiego'', ''Życia Literackiego'', ''Wieści'', ''Gazety Krakowskiej'', ''Faktów''. Autor i współautor książek:* Misja Papieskiej Róży, Mamiko 2002* Gorycz i czar wspomnień [w] Sposób na życie, Wydawnictwo Spółdzielcze 1989* Sprinter, czyli scenariusz biegu krótkiego [w] Bez retuszu, Krajowa Agencja Wydawnicza 1989* Prośba Pyzików; Czepianie się fraka [w] Drugi bieg sztafety, Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych 1988* Kucharz [w] Bez dystansu II - Niepokorni, IWZZ 1987* Prestiż w poniewierce [w] Bez dystansu, IWZZ 1986.Zgromadzone w książce reportaże przetrwały upływ czasu: intrygują, wzruszają, uczą. Dają świadectwo epoce. Wpisują się w klasykę gatunku. Dokumentują życie ludzi: niezwyczajnych, walczących o swoje, ukrzyżowanych... Jacy są bohaterzy reportaży? Prawdziwi. A prawda jaka? Cała. Kawał tu prawdy o ludziach: emocje i słowa, każdy szczegół, nazwiska. Poznać ją to zyskać moc: doświadczeń, wrażeń, refleksji.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!