Nabożeństwo za Wszystkich Zmarłych

Tłumaczenie: Anna Sawicka-Chrapkowicz
Cykl: Inspektor Morse (tom 4)
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Service of All the Dead
9788374891967

Colin Dexter (ur. 1930) jest autorem 13 powieści o inspektorze Morsie, piwoszu, miłośniku krzyżówek i muzyki Wagnera, oraz asystującym mu sierżancie Lewisie. Ich akcja rozgrywa się w Oksfordzie i jego okolicach. Wielką popularnością na świecie cieszy się serial telewizyjny nakręcony na podstawie tego cyklu. za swoje książki Dexter wielokrotnie otrzymywał brytyjskie nagrody literackie Gold Dagger i Silver Dagger, przyznawane za najlepszą powieść kryminalną. W 2000 r. odznaczono go Orderem Imperium Brytyjskiego. Inspektor Morse i sierżant Lewis badają okoliczności śmierci kościelnego zamordowanego w kościele St. Frideswide s podczas nabożeństwa za wszystkich zmarłych. Okazuje się, że był on ofiarą seryjnego zabójcy wkrótce bowiem dochodzi do kolejnych zbrodni.

Agnesscorpio | 2011-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2011

"Mam skłamać. Nie, nawet teraz nie jestem zupełnie szczera. Kazał mi uroczyście przysiąc na własny honor, że skłamię. Bezustannie podkreślał, że będzie to jedno kłamstwo, że nie będę musiała robić nic więcej (...)".

Jedno kłamstwo, jedno zafałszowanie prawdy, jedna zmowa. Pięć morderstw. Czy są ze sobą powiązane? I dlaczego wszystkie tropy prowadzą do Kościoła św. Frideswidy? Wiele pytań i zagadek pojawia się w książce "Nabożeństwo za Wszystkich Zmarłych" Colina Dextera.

Tym razem inspektor Morse i jego pomocnik sierżant Lewis przejmują, zamknięte juz przez policję, śledztwo w sprawie zabójstwa kościelnego Harry'ego Josephsa. Okazuje się, że nie był on jedyną ofiarą. A gdy Morse, z właściwą sobie systematycznością i wrodzoną umiejętnością wyłapywania szczegołów, zaczyna docierać do coraz bardziej zaskakujących szczegołów wydarzeń w kościele, ofiar pojawia się więcej i więcej. To tak, jakby otworzył złowrogie przejście, przez które z kolejnych osób powiązanych ze sprawą, w...

gosiarek85 | 2016-04-18
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Książka przypominała mi puzzle, gdzie poszczególne części można dowolnie układać i za każdym razem wychodzi inny obrazek. Na koniec ciężko się połapać kto był kim i kto kogo.

Wojciech Pietrzak | 2012-11-19
Przeczytana: 01 marca 2012

Jak na Dextera - nie najlepsze. Nie wszystko można zrzucić na tłumacza. Mimo wszystko trzyma poziom.

Lilu | 2013-03-21
Przeczytana: 20 marca 2013

Nużąca, skomplikowane motywy, rozwiązanie zamiast wyjaśniać, gmatwa sprawę jeszcze bardziej.

Anna | 2016-10-19
Przeczytana: 30 listopada 2015