Zapomniany język psów

Okładka książki Zapomniany język psów Jan Fennell
Okładka książki Zapomniany język psów
Jan Fennell Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
flora i fauna
Galaktyka
2007-01-01
2007-01-01

Książka okej, wiedza wartościowa, można wiele z niej wywnioskować. Jest z nią tylko jeden problem - Jan Fennel twierdzi, że wszystko jest sprawą dominacji (i że wie wszystko); że pies dybie co chwila na przywództwo i w każdej sekundzie wspólnego zycia mamy się mieć przed tym na baczności. To męczy i odbiera radosć z posiadania psa, gdy cały czas podejrzliwie się mu przygladasz, gdy tylko krzywo spojrzy, albo nie daj boże wlezie na kanapę.
Teoria dominacji u psów została obalona już wieki temu, dlatego książkę tą jak i samą autorkę uważam za ,,przestarzałe".
Warto jednak przeczytać, choć tą lekturę polecam raczej zaawansowanym, którzy będą umieli dostrzec i wychwycić ,,bzdury" oraz skupić się na wartościowych tekstach.

Autorka opracowała swoją własną metodę inspirując się życiem wilków, obserwując ich hierarchiczną społeczność. W prosty i jasny sposób opisuje jak możemy zrozumieć psi język tak aby wszystkim żyło się lepiej. Jan Fennell używa tylko i wyłącznie pozytywnych metod uczenia psa posłuszeństwa, ale przede wszystkim mówi jak lepiej go zrozumieć tak, aby być dla niego lepszym przyjacielem.

Wartościowa lektura. Jak zawsze w przypadku proponowanych metod wychowawczych czytelnik i tak sam musi podjąć decyzję czy chce się stosować do udzielanych rad. Natomiast warto przeczytać, żeby zrozumieć, jak ważna dla psa jest hierarchia w stadzie.

• Pies
  • Książki 2016
  • Psiakowe
  • Zwierzęta
  • Psy
  • Zwierzęta

Dodaj cytat z książki Zapomniany język psów