Koroner

M.R. Hall Wydawnictwo: Amber kryminał, sensacja, thriller
Amber
2009-01-01
2009-01-01

To książka na którą trafiłam całkiem przypadkiem, gdzieś w markecie za grosze. Po przeczytaniu poniższego opisu wydawcy, uznałam, że może nie będzie taka głupia 😅. Przeczytałam ją już bardzo dawno temu, ale pamiętam, że super się czytało. Ciekawa postać Jenny Cooper i jej śledztwo w sprawie rzekomego samobójstwa nastolatków.
Ostatnio pojawił się serial nagrany na podstawie tej książki. Powiem Wam, że oglądałam może kilka odcinków i nie mogłam przez niego przebnąć. Jakoś serial mi nie podszedł, a książka już tak. Polecam 😊

Depresja, ataki paniki, środki uspokajające łykane garściami – to codzienność Jenny Cooper. Niecodzienna – zdawałoby się – dla prawniczki, która obejmuje stanowisko koronera bristolskiego dystryktu. Jenny liczy na dobrą pensję i święty spokój, by dojść do siebie po rozwodzie i załamaniu nerwowym.
Ale już pierwszego dnia natrafia w aktach na sprawę tragicznych śmierci w miejscowym więzieniu dla młodocianych. Przyczyny zgonu chłopca, który popełnił samobójstwo, i piętnastoletniej narkomanki, która przedawkowała heroinę, nie wydają się tak oczywiste, jak stwierdził poprzedni koroner. Jenny wznawia dochodzenie i natrafia na mur milczenia. Ktoś nie chce, by dotarła do prawdy – i pogrzebanych dowodów zbrodni… I zrobi wszystko, by ją przed tym powstrzymać.
(Opis wydawcy)

Ostatnio pojawił się serial nagrany na podstawie...

Jenny Cooper to kobieta po przejściach. Depresja, lęki i tabletki psychotropowe to jej codzienność. Jenny zostaje powołana na stanowisko koronera. Ma nadzieję, że wreszcie, w spokojnej pracy, uda jej się dojść do ładu z samą sobą. Jednak nie jest jej dany odpoczynek. Już pierwszego dnia trafia na same "bomby" - dwie śmierci nastolatków, które z pozoru nic nie łączy okazują się zmienić życie kobiety... wchodzi z butami w zupełnie nieznany jej świat... czy da sobie radę? Przeczytaj!

Szybko i przyjemnie się czyta. Wciągająca historia o koronerze-kobiecie z problemami po rozwodzie z mężem, która zaryzykowała swoją nową posadę dla poznania prawdy.

Aż dziw, że mężczyzna może tak wiarygodnie opisywac stany emocjonalne kobiety.Interesujaca i trzymajaca w napięciu na dwóch poziomach - w demaskowaniu braku profesjonalizmu, znieczulicy i korupcji wśród członków prowincjonalnego wymiaru sprawiedliwości oraz w rozpaczliwej walce z powaznymi problemami psychicznymi kobiety po przejściach.
Mozna sie utozsamić

Mozna sie utozsamić

W końcu książka z niezwykle ciekawie i niesztampowo zarysowaną główną bohaterką-kobietą. Dobra sensacja z wartką akcją: widać rękę autora-scenarzysty telewizyjnego. Dla mnie osobiście książka interesująca także ze względu na nieznany w Polsce zawód koronera.

Polubiłam główną bohaterkę. Mimo wad i błędów przez nią popełnianych wciągnęłam się w jej historię bez reszty i przeczytałam książkę w jeden dzień. Czyta się naprawdę dobrze, historia jest przemyślana i wiarygodna.
Będę szukała kolejnych pozycji M.R. Halla.

Będę szukała kolejnych pozycji M.R. Halla.

Świetna książka. Gorąco polecam każdemu miłośnikowi kryminału.

Świetna książka. Gorąco polecam każdemu miłośnikowi kryminału.

Polecam! Fabuła bardzo wciąga, interesująca tez jest postać samej głównej bohaterki, która zmaga się z licznymi problemami osobistymi.

Totenschein

Totenschein

Uśśś...Riserczyk (wiem, że to bardzo brzydkie słowo, kajam się) był całkiem przyjemny i czuć ów fakt podczas czytania, acz niestetyż cała reszta kona w spazmach.

• 2017
  • Dostępne w bibliotece