Królowa Watykanu

Jeden Świat
2009-01-01
2009-01-01
Dariusz Kołaczkowski
Olimpia Maidalchini papież Innocenty X rodzina Borgiów

W Watykanie rządzi kobieta. Zakulisowo, jest "szarą eminencją", mającą niezaprzeczalny wpływ na papieża i podejmowane przez niego decyzje. Wyobrażacie sobie teraz taką sytuację?
Tak było w XVII wieku. Przedstawiam Wam Olimpię Maidalchini, prawą rękę i najprawdopodobniej kochankę Innocentego X ➡️ https://czytamywedwoje.pl/eleanor-herman-krolowa-watykanu/

Wyjątkowa pozycja !! Trudno się od niej oderwać. Z chwilą kiedy skończyłem pojawił się żal że to już koniec.
Polecam każdemu.

Polecam każdemu.

W książce wielokrotnie pojawia się zdanie, że Olimpia Maidalchini była kobietą, która żyła własnym życiem w świecie męskiej dominacji. Wybrała władzę, pieniądze i zaszczyty, a tłem i treścią jej życia jest historia kościoła, Rzymu i trudne relacje rodziny.

Fascynująca opowieść o realiach władzy kościelnej, pełna ciekawostek, napisana niczym dobra powieść kryminalno-sensacyjna. Czyta się jednym tchem.
Rewelacja!

Rewelacja!

Książka o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, i jednocześnie pokazująca ciemną stronę Watykanu. Autorka ukazuję w niej całe życie głównej bohaterki Olimpii, która będąc młodą dziewczyną zostaje zesłana do zakonu, mimo swej odmiennej woli. Młoda dziewczyna nie zamierza całego swojego życia spędzić na modlitwach. Jest żądna władzy, wie czego chce i stopniowo dąży do celu.
Książka przedstawia dużo faktów historycznych, które kompromitują Kościół Katolicki. Wszystko to, co dzieje się w czasie opisanym w książce nie ma nic wspólnego z wiarą, liczy się tylko interes. Papieże trwonili pieniądze ze skarbca, a żaden z biskupów nie był święty, co można pokazać na przykładzie przyszłego papieża Innocentego X, który romansował z Olimpią.
Książkę czyta się całkiem szybko bo porusza tematy tabu, o których nie możemy wiedzieć i nigdy nie dowiemy się np. z telewizji, jednak wydaję mi się, że jest trochę "przeciągnięta".
Polecam każdemu, kto chciałby sobie zobrazować prawdziwe oblicze Watykanu.

"Królowa Watykanu" to rewelacyjna książka ,od której nie mogłam się oderwać.Autorka przedstawiła postać Olimpii Maidalchini , bratowej i jednocześnie kochanki papieża Innocentego X.Dzięki inteligencji i sprytowi kobieta ta potrafiła wprowadzić na tron papieski swego kochanka.Przez okres prawie jedenastu lat sprawowała rządy w Watykanie , decydowała o nominacjach kardynalskich oraz zagarnęła olbrzymie ilości pieniędzy i watykańskiego złota.
Autorka ukazała w jaki sposób w XVII wieku i wcześniejszych czasach dochodziło do wyboru papieża i jak często odbywało się to w sposób skandaliczny.
Świetnie się czyta.
Warto przeczytać !

Książka opisuje burzliwe dzieje Olimpii Maidalchini,bratowej papieża Innocentego X- kobiety, która zawojowała Rzym dzięki swojej inteligencji i sprytowi. Oprócz historii samej Olimpii znajduje się tutaj dużo fragmentów z historii (zazwyczaj niezbyt chlubnej)Kościoła Katolickiego.
Muszę przyznać, że tym razem autorka mile mnie zaskoczyła. W porównaniu z inną jej książką (którą doczytałam do 30 strony i więcej nie dałam rady) "Królową Watykanu" czyta się naprawdę świetnie.

piękna powieść, trochę fikcji większość oparta na faktach... dla mnie rewelacja
Rzym XVI/XVII w, coś o czym nie mamy pojęcia, po prostu piękne :)

piękna powieść, trochę fikcji większość oparta na faktach... dla mnie rewelacja
Rzym XVI/XVII w, coś o czym nie mamy pojęcia, po prostu piękne :)

• Powieść historyczna
  • Historyczne