Ciastka, ciasteczka ciasta

Wydawnictwo: Bellona
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Przed czytelnikami książka ciesząca się niesłabnącym powodzeniem od ponad 40 lat. Przepisy mistrza cukierniczego nie sprawią nikomu większych trudności. Może z nich korzystać zarówno doświadczona, jak i początkująca gospodyni. Zbiór uatrakcyjniają kolorowe zdjęcia domowych wypieków.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Serenada | 2017-04-11
Przeczytana: 2017 rok

Przepisy w tej książce są...różne. Bardzo różne. Ich mnogość może uczynić na czytelniku wrażenie, z jakością już gorzej. Nie zgadzam się z opisem, według którego mogłaby z nich korzystać zarówno doświadczona, jak i początkująca gospodyni. Trudno to sobie wyobrazić w przypadku książki, wydanej po raz pierwszy czterdzieści lat temu. Bo takowa zawiera zwroty typu "średnio gorący piekarnik", które dla stawiającej pierwsze kroki pani domu (niekoniecznie mam tu na myśli siebie) są niezrozumiałe. Na przestrzeni lat bardzo też zmienił się asortyment w sklepach - nie wiem, jaka czekolada dostępna była w czasach pana Czernikowskiego, ale cokolwiek by nam wpadło w ręce, odradzam łączenia tego z cukrem. Szczególnie, jeśli szykujemy polewę do mazurków. Niektóre wypieki z wymienionych w książce wychodzą po prostu za słodkie, w związku z tym ową pozycję poleciłabym wyłącznie tym, którzy swoje w kuchni odsiedzieli i potrafią przewidzieć efekt swojej pracy. Tym, którzy bywają przy garach od...