Ciastka, ciasteczka ciasta

Okładka książki Ciastka, ciasteczka ciasta
Jan Czernikowski Wydawnictwo: Bellona kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Bellona

Przepisy w tej książce są...różne. Bardzo różne. Ich mnogość może uczynić na czytelniku wrażenie, z jakością już gorzej. Nie zgadzam się z opisem, według którego mogłaby z nich korzystać zarówno doświadczona, jak i początkująca gospodyni. Trudno to sobie wyobrazić w przypadku książki, wydanej po raz pierwszy czterdzieści lat temu. Bo takowa zawiera zwroty typu "średnio gorący piekarnik", które dla stawiającej pierwsze kroki pani domu (niekoniecznie mam tu na myśli siebie) są niezrozumiałe. Na przestrzeni lat bardzo też zmienił się asortyment w sklepach - nie wiem, jaka czekolada dostępna była w czasach pana Czernikowskiego, ale cokolwiek by nam wpadło w ręce, odradzam łączenia tego z cukrem. Szczególnie, jeśli szykujemy polewę do mazurków. Niektóre wypieki z wymienionych w książce wychodzą po prostu za słodkie, w związku z tym ową pozycję poleciłabym wyłącznie tym, którzy swoje w kuchni odsiedzieli i potrafią przewidzieć efekt swojej pracy. Tym, którzy bywają przy garach od święta, radzę poszukać czegoś innego.

Dodaj cytat z książki Ciastka, ciasteczka ciasta