Wiersze wybrane + CD

Wydawnictwo: a5
poezja
LubimyCzytać

Prezentujemy nową serię wydań tomów poetyckich z płytami CD. Na początek będą to wybory Julii Hartwig, Stanisława Barańczaka, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego.Teraz w nowej szacie graficznej, twardej oprawie i na szlachetnym papierze, z dodatkiem płyt CD, na której wybrane przez siebie wiersze czytają sami Autorzy ( wyjątkiem jest tom "Wierszy zebranych" Stanisława Barańczaka, którego utwory czyta - znakomicie! - Marek Kondrat). Seria będzie kontynuowana w kolejnych latach. Cykl ten stanowi prezentację poetów - klasyków polskiej poezji współczesnej, mówiących tu własnym głosem. W przenośni – bo każdy tom jest osobistym wyborem wierszy i dosłownie – bo usłyszymy ich własne niepowtarzalne interpretacje. „Krynicki uczynił z mowy polskiej instrument o niebywałej giętkości nawet jak na znakomite przecież osiągnięcia wielu polskich poetów. Chyba nie było po wojnie drugiego liryka, który by tak uruchomił język i gramatykę” – pisał o poezji Ryszarda Krynickiego Tadeusz Nyczek. Tom „Wiersze wybrane” zawiera utwory pisane w ciągu czterdziestu lat - od debiutu w 1969 po garść wierszy najnowszych. Nowe wydanie wzbogacone zostało o płytę z nagraniami. Będziemy mogli usłyszeć Ryszarda Krynickiego czytającego m.in. „Język, to dzikie mięso”, „Moja córeczka uczy się czytać”, „Koty” czy cykl "Trzy wiersze tylko dla ciebie”.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!