Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych

Okładka książki Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych
Leo Buscaglia Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne literatura dziecięca
46 str. 46 min.
literatura dziecięca
The fall of Freddie the leaf
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
2007-01-01
2007-01-01
46 min.
978-83-60577-24-0
Ewa Wojtych
opowiadanie dziecięce angielskie trudne tematy śmierć życie przemijanie

więcej Więcej

Pięknie opowiedziany metaforycznie temat życia i śmierci. Pozycja dla każdego bez względu na wiek mówiąca o śmierci. Dzieciom pozwala zrozumieć proces życia i śmierci a dorosłym może pomóc pogodzić się ze śmiercią bliskich.

Niestety nie jest to to, czego szukałam 🙄

Mądra, wartościowa książeczka, która w sposób prosty, ale niezwykle subtelny opowiada o rzeczach najtrudniejszych.

Jak wytłumaczyć dziecku śmierć, aby z jednej strony zrozumiało jej nieuchronność, a z drugiej - żeby nie wystraszyło się nadmiernie? Jak wytłumaczyć sens i wartość życia unikając wpadania w nadmierny patos lub - co gorsza - w banał? Trudne zadanie, z którym...

Polecam do rozmowy o śmierci i przeijaniu

„Jesień liścia Jasia” Leo Buscaglia to książeczka do rodzinnego czytania.
Przybliża temat umierania przede wszystkim dzieciom, ale również dorosłym. Ułatwia zrozumienie sensu śmierci, która nierozerwalnie wiąże się z życiem. Prosta, ciepła, poetycka opowieść dla małych i dużych. Warto czytać z dziećmi. GORĄCO POLECAM!

Piękna książka!

Jak w prosty i delikatny sposób przekazać dzieciom po co się urodziliśmy i dlaczego każdy z Nas umrze ?? Nie narzucająca niczego opowieść ( co się stanie z Nami po śmierci?? To wielka tajemnica!!). Cudowna książeczka na jeden wieczór, jednak rozmawiać o niej można dłuuugo. Nigdy sama nie wpadłabym na to, że za pomocą przykładu drzewa i liści można tak pięknie mówić o...

Polecam na jesienne wieczory.

2067

Cudowna opowieść o liściu, która pozwoli zapoznać dzieci z tematem przemijania i śmierci. Niesamowicie mądrze i ciepło napisana historia.

Książeczka nie tylko dla dzieci. Przepięknie przedstawiony temat śmierci.
To temat trudny, a autor poradził sobie z nim bardzo dobrze.
Omawianie tej lektury w klasie u mojego syna, akurat przypadło na kilka dni po śmierci mojej przyjaciółki, mamy jednego z uczniów. Chłopcu, pani nauczycielce i wszystkim uczniom na pewno było łatwiej zrozumieć sytuację w jakiej się wtedy...

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie