Droga byka

The Way of the Bull
978-83-7489-255-1
psychologia, zen, buddyzm
hudybyk

W tradycji buddyzmu zen byk symbolizuje życiową energię, prawdę i działanie. Odnalezionego byka nie wolno pętać. Trzeba go pozostawić na wolności, trzeba go nieustannie ścigać. „Droga byka” mówi o tym, jakie kroki można podjąć, by wejrzeć w głąb, by odnaleźć siebie i swoją prawdziwą naturę. • Fascynująca lektura uznanego autora bestsellerów • Przepiękna podróż w krainę wewnętrznego spokoju •...

• Fascynująca lektura uznanego autora bestsellerów
• Przepiękna podróż w krainę wewnętrznego spokoju
• Piękna opowieść dla wszystkich dbających o rozwój własny i wewnętrzną harmonię

Ta zdumiewająca książka jest zapisem fragmentu wędrówki Leo Buscaglii, opisaniem odcinka jego drogi do samego siebie i do wewnętrznego spokoju. Przedstawia poszukiwanie osobistego spełnienia podczas niezapomnianej i niezmiernie satysfakcjonującej podróży na Wschód, kiedy podążanie „drogą byka” pomagało Buscaglii odkrywać zarówno świat zewnętrzny, jak i wewnętrzny.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/7009,droga-byka.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/img/product/7009/kind/1

qbard | 2019-03-16

Buscaglia odbył wiele podróży po krajach azjatyckich w poszukiwaniu... siebie. Przemierzał samotnie m.in. Japonię, Chiny, Wietnam, Tajlandię, Kambodżę, Cejlom, Indie, Nepal. Po drodze spotkał wielu ciekawych i serdecznych ludzi, zobaczył, jak się żyje w biedzie i jak można cieszyć się życiem. Ta duchowa wędrówka zaowocowała wspaniałymi, barwnymi opowieściami o ludziach i o miejscach. Chciałoby się tam być.

Mr_Highlander | 2016-07-15
Przeczytana: 28 maja 2016

Nie znajdziemy w tej książce głębokich przemyśleń egzystencjalnych, ani też recepty na szczęście. Znajdziemy natomiast wspaniałych, inspirujących ludzi, ciekawe miejsca, prostą formę i przyjemny styl narracji. Autor zabierze nas na wschód gdzie będziemy mu towarzyszyć w rozmyśleniach nad dziedzictwem kultury wschodu i pożytku z prostoty. Odwiedzimy takie miejsca jak Kalkuta, Nepal czy Hong Kong. Bardzo miła praca, bardzo wartościowego człowieka. Polecam

buziaczek197 | 2016-03-19
Przeczytana: marzec 2016

Byk mój znak zodiaku :), ale tak na prawdę uwielbiam Pana Leo Buscaglia. Jeden z lepszych autorów jakich czytam. Cudownie, że w końcu można w Polsce dostać jego książki bo było trudno jakiś rok temu. Nadrabiam zaległości :) Bardzo fajne opowiadania, ludzie i to jak opisał wszystko ten wykładowca. Powiem szczerze, że chciałabym kiedyś znaleźć się na jego wykładzie. Wiem nie będzie mi dane, ale mieć jego książki w biblioteczce to zaszczyt. Weźcie do ręki chociaż jedną może polubicie go tak jak ja. Mnie zachęciła koleżanka jakieś 6 lat temu od tamtej pory przepadłam.

Książka pięknie wydana, historie podróży w niej zawarte pełne przemyśleń ...

"Zarówno to. co nowe, jak i to, co stare, liczy się dla nas tylko w takim stopniu, jaki odnosi się do teraźniejszości. Wczoraj staliśmy się tym, kim dzisiaj jesteśmy, a jutro - to dzisiejsze marzenia. Jeżeli żyjemy dniem wczorajszym albo jutrzejszym, to co tracimy naszą jedyną rzeczywistość, tę chwilę."

"Umysł nie pracuje za...

Alex405 | 2016-02-22
Przeczytana: 2015 rok

Fascynująca podróż autora na Wschód. Spotkanie z samym sobą oraz ludźmi z innych kultur, które poszerza perspektywę i napawa spokojem i radością. Czytałam tą książkę z nostalgią, wspominając swoje podróże i spotkania z ludzką gościnnością, serdecznością i radością.

DimaKorlotian | 2014-02-07

Niesamowicie subtelna i delikatna. Po prostu warto :)