Przed krzewem gorejącym. O czytaniu słowa bożego

Wydawnictwo: W drodze
religia
LubimyCzytać

Ta książka to owoc doświadczenia szanowanej przewodniczki duchowej. Mary Margaret Funk OSB od wielu lat praktykuje lectio divina – tradycyjną formę modlitwy opartą na pogłębionej lekturze tekstów biblijnych. W Przed krzewem gorejącym. O czytaniu słowa Bożego wykorzystuje Księgę Jonasza jako ilustrację tego, jak podchodzić do lektury Pisma Świętego, by stało się prawdziwym spotkaniem z Bogiem żywym. Przedstawia nie tylko dogłębne studium lectio, ale, co istotniejsze, stajesię przewodnikiem po tym, jak tego dokonywać.„Lectio divina to sposób modlitwy wykorzystujący objawione teksty Pisma Świętego, natury lub doświadczenia. To spotkanie z Bogiem polega na słuchaniu uchem twojego serca. Lectio divina to nasz krzew gorejący. Zdejmujemy sandały i pochylamy nasze czoła przed Bogiem żywym”.Fragment książkiMary Margaret Funk OSB - benedyktynka, jest amerykańską pisarką i orędowniczką dialogu międzyreligijnego. W 1993 roku przemawiała w Parlamencie Religii Świata. W latach 1994–2004 była dyrektorem wykonawczym Monastic Interreligious Dialogue Board. Mieszka w klasztorze Matki Bożej Łaskawej (Our Lady of Grace) w Beech Grove w stanie Indiana, którego była przeoryszą. Kieruje też Szkołą Lectio Divina. Autorka m.in. Humility Matters: The Practice of the Spiritual Life (2005) i Tools Matter for Practicing the Spiritual Life.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!