Czerwona Dalia

Inne wydania

zagadka perwersyjnej zbrodni w pełnym okrucieństwa kryminale laureatki Edgar Award

betina360 | 2015-07-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 lipca 2015

Nad Tamiza znaleziono bardzo zmasakrowane cialo mlodej kobiety. Sadyzm mordercy szokuje nawet policje. Ta sprawa jest podobna do innej przed lat gdy dokonano morderstwa kobiety i nazwano ja czarna dalia. Wkrotce dochodzi do kolejnej bestialskiej zbrodni. Sledztwo prowadzi dedektyw Anna Travis i nie ma podejrzanych motywu oraz zadnego sladu. A czas biegnie nieublaganie. Chetnie przeczytam inne ksiazki tej autorki bo pisze super.

jerusalem | 2010-10-15
Przeczytana: 14 października 2010

Anglia, Londyn, morderstwo, brutalne morderstwo. Młoda Pani detektyw prowadzi śledztwo na spółkę z swoim byłym kochankiem. Powiem tak. Ładnie się to czytało, a z każdą stroną wyobrażałem sobie całkiem niezły film, który mógłby powstać na podstawie tego kryminału. Była to pierwsza pozycja, tej autorki i na pewno nie będzie to ostatnia. Nazwisko warte do zapamiętania i dalszego prześledzenia historii pani detektyw Anna Travis.

Kasia | 2014-03-27
Na półkach: Przeczytane, Książki 2014
Przeczytana: 25 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie oczekiwałam zbyt wiele po tej pozycji, jednak nie było tak źle jak zakładałam :)

Na plus to, że w "Czerwonej Dalii" toczy się jakieś śledzctwo. Nienawidzę książek, gdzie policja niby szuka jakiegoś groźnego mordercy, a tak naprawdę morderca znajduje się sam. Tutaj można znaleźć elementy śledzctwa: Anna i James rozmawiają z patologami, przesłuchują świadków i naprawdę można mieć nadzieję na to, że któreś z nich dzięki śledzctwu wpadnie na rozwiązanie zagadki. Niestety - w pewnym momencie potencjał autorki się wyczerpał, bo zaserwowała nam anonimowy telefon na policję, w którym ktoś podał dane mordercy... i potem mamy jedynie zabawę, dość nudną, w kotka i myszkę z mordercą, gdzie grupa dochodzeniowa próbuje znaleźć na niego dowody i nie może :)

Pewnie nie powinnam tego mówić, ale przeczytałam znaczną cześć na mega nudnym wykładzie - wtedy "Czerwoną dalię" czytało się szybko i przyjemnie, bo była idealnym "czasozabijaczem". Ale ogólnie pozycja bardzo...

Chytrus_ | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Dobry kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony mimo że morderca jest już znany mniej więcej w połowie opowieści. Ciekawe i nieszablonowe zakończenie.

MsAdorable | 2013-01-23

Od pierwszej strony można przekonać się, że opis całej zbrodni jest dokładny. Począwszy od opisu ciała kobiety, po każde działanie. Dla mnie dość mocna książka z wyraźnym motywem.

Patrycja | 2015-01-15

Świetna książka :) Polecam