Słonecznikowa zima

Tłumaczenie: Iwona Kiuru
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Auringonkukkatalvi

Piękna wzruszająca powieść o siostrzanej miłości, cierpieniu i nadziei. Po śmierci matki życie Emmy i jej młodszej siostry całkowicie się zmienia. Wprawdzie Emma nadal uprawia jazdę konną, a Sanni serfuje po internecie, lecz pasje obu sióstr stają się ucieczką od rzeczywistości, od tęsknoty za ojcem, którego nigdy nie ma, od jego przyjaciółki, która mówi dużo i niepotrzebnie, od domu, który rozp

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2007

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-mlodziezy,produkt,slonecznikowa-zima

keithwt | 2015-05-28
Na półkach: Z biblioteki, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2015

Nie wiem, czy mogę powiedzieć, że takie lubię, ale ta była przyjemna. Nie za długa, na dwa wieczory, z śliczną, ciepłą okładką i fajnym stylem. Staniki nie latają, ale jest bardzo przyjemna i polecam ją dowolnej istocie dostatecznie myślącej ze słonecznikowym uśmiechem.

Katsumi | 2014-01-05
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Wygrałam ją kiedyś w jakimś konkursie i przez wiele lat leżała na półce i "kurzyła się". Dziś jednak postanowiłam ją wreszcie przeczytać i przyznaję, że nie spodziewałam się tak przyjemnej lektury. W sam raz na zimowe wieczory/noce ;)

malutka-123 | 2013-11-23

Po przeczytaniu opisu byłam zachwycona. Myślałam ze będzie wszystko dokładniej i dłużej opisane a to wszystko działo się tak szybko. Spodziewałam się więcej.

Miss_Julliard | 2011-03-02
Przeczytana: 01 marca 2011

Książkę wypożyczyłam tylko ze względu na jej opis. Przeczytałam, że jest o śmierci i jeździe konnej, więc wypożyczyłam bez większego zastanowienia.
Później wyszło, że książka okazała się bardzo smutna i może trochę pogmatwana. Czy mi się podobała? Sama nie wiem. Po prostu ją przeczytałam, ale bez większych emocji. Tylko ten jeden fragment wprowadził mnie w jakieś takie zamyślenie:

"Koncentruję myśli na białym koniu, koniu ze snów. Siedzę na jego grzbiecie, koń galopuje miarowo. Tak jak moje serce, wolne i nieustraszone. Krok za krokiem tęsknota oddala się i mogę znów patrzeń przed siebie. Koń oddycha, a ja oddycham w tym samym rytmie. Widziałam do we śnie, we śnie, którego już nie pamiętam. Pamiętam tylko, że nagle się obudziłam i chciałam go zatrzymać. Zawsze, kiedy czuję, że nie daję już rady, myślę o moim białym koniu ze snu, siedzę na nim, a on biegnie spokojnie w rytmie serca.
A potem, kiedy jestem bezpieczna i czuję się znów dobrze, koń znika i zostaje po nim pustka. Cień...

Jungra | 2011-05-13
Przeczytana: 13 maja 2011

Książka jest niesamowita.Opisane są w niej dokładne uczucia nastoletniej Emmy,która straciła matkę w wypadku samochodowym i aktualnie zajmuje się młodszą siostrą i mieszka z nią u ojca .

lily165543 | 2014-06-01

Mam mieszane odczucia co do tej książki... 6/10