Słuchaj swego serca

Tłumaczenie: Agnieszka Jezierska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
978-83-10-11792-2
Ag2S

Paula musi zamieszkać w internacie - i to co najmniej na rok! To naprawdę okropne, bo internat jest gdzieś na końcu świata! Jak tu wytrzymać tak długo?! W dodatku zaraz po przyjeździe na miejsce dziewczyna spotyka najzłośliwszą istotę pod słońcem: Liselett, która od tej pory zatruwa jej życie. Czy Paula pozwoli wejść sobie na głowę? A może dziewczyny się zaprzyjaźnią? To od Ciebie, drogi...

To od Ciebie, drogi Czytelniku, zależy, co się wydarzy!

Pozwól się prowadzić swemu sercu i na końcu każdego rozdziału zadecyduj samodzielnie, co ma się dalej dziać w tej historii. Nie podoba Ci się zakończenie? To żaden problem - po prostu przekartkuj kilka stron i zacznij czytać w innym miejscu.

W tej interaktywnej książce to Ty decydujesz, jak potoczą się losy bohaterów!

Abyss Glimmer | 2013-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2013

Gdy zobaczyłam ją w bibliotece od razu ją wzięłam bez zastanowienia. Czemu? Ze względu na okładkę, przekonanie o lekkości fabuły, a tym bardziej, że zaciekawiło mnie to, iż sami decydujemy co stanie się z bohaterami. Powiem szczerze, że nie wyobrażałam sobie, jak autorka to zrobiła.

Pauli zachorowała matka i przez jakiś nieokreślony czas mieszka u babci. Nagle dowiaduje się, że następny rok spędzi w internacie i to w całkiem innej części kraju, z dala od domu. Podchodzi do tego pesymistycznie.

Ja wybierałam ostrożnie kolejne części powieści i nawet ułożyła się dość fajna historyjka. Jednak mimo wszystko książka ogólnie nie wywarła na mnie jakiegoś większego wrażenia. Jest dobra do przeczytania, kiedy nie ma się za dużo czasu. Jest lekka i dosyć przyjemnie się czyta. Mimo wszystko myślę, że nie zasługuje na wyższe noty.

Jedyne co mogłabym zdradzić nie pozbawiając was przyjemności prowadzenia własnej wersji powieści to to, iż Liselett to typowy czarny charakter, ale bardzo...

Oliwia | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Kilka miesięcy temu szukałam prezentu urodzinowego dla koleżanki. Tak trafiłam na "Słuchaj swego serca". Określenie powieść interaktywna znajdujące się na okładce, zaintrygowało mnie na tyle, że kupiłam książkę i dla koleżanki, i dla siebie.

Główną bohaterką książki jest Paula. W związku z chorobą matki i faktem, że mieszkanie babci jest za ciasne, dziewczynka musi przenieść się do internatu na drugim końcu kraju.
Od strony fabuły książka młodzieżowa jakich wiele.
Jest główna bohaterka, są jej przyjaciółki i obowiązkowy czarny charakter.
Pozornie nic ciekawego.
A jednak...
Każdy "rozdział" poniekąd stanowi odrębne opowiadanie. Innowacyjność książki polega na czytaniu ich w dowolnej kolejności. Na końcu większości z "rozdziałów" mamy kilka opcji i możemy wybrać o czym aktualnie chcemy przeczytać. W sumie w książce znajduje się pięć alternatywnych zakończeń.

Dziś sięgnęłam po "Słuchaj swego serca" żeby w końcu zobaczyć co to jest. Przezornie zaopatrzyłam się w ołówek, żeby...

Yuuki | 2011-12-07

Tę książkę czytałam bardzo krótko. W sam raz na wieczór i gwarantuję, że tego samego wieczoru już tę książkę się odłoży. Ogólnie była bardzo ciekawa ;D.

Rasia | 2014-03-21
Przeczytana: 19 maja 2008

Przypomniałam sobie o tej książce całkiem niedawno. Kiedy pierwszy raz ją czytałam, byłam dużo młodsza. Ciekawiła mnie możliwość pokierowania akcją tak, jak chce tego czytelnik. Jednak po zaznajomieniu się z tą lekturą nie byłam już taka zachwycona. Moje dokonywane w tej książce wybory polegały na tym, że i tak czytałam kolejno każdy z nich - w przeciwnym razie książka byłaby przynajmniej o połowę krótsza, co świadczy tylko o braku pomysłu autorki na jej poprowadzenie. Wolę raczej takie lektury, które z góry mają określoną fabułę, bo w przeciwnym razie nie jest możliwe zżycie się z postaciami, ani wczucie w panujący klimat. Książka jest ciekawym doświadczeniem, jednakże nie polecam jej. Jest raczej mała szansa na to, że długo pozostanie mi w pamięci.

jaga7991 | 2010-11-12

w połowie przeczytałam, a potem się pogubiłam. zamierzam ją jednak przeczytać jeszcze raz :)

Laura | 2013-04-23

Jednym słowem: Dziwna. Nie przeczytałam całej tylko z jednego powodu. Nie wiedziałam jak. Zaczęłam czytać według wskazówek. Nagle wszystko się poplątało, więc zaczęłam od początku. Tym razem czytałam pokolei. I nagle, co widzę? KONIEC.
Do tego fabuła była nudna. Wolałam poświęcić ten czas jakiejś innej, ciekawszej książce.

Anita | 2011-08-12
Przeczytana: marzec 2011

Co prawda treść nie jest zbyt zachwycająca, ale niesamowite jest to, że po raz pierwszy spotkałam się z książką w której zakończenie nam się nie podoba i bez problemu możemy je zmienić. Pomimo treści uważam, że warto ją przeczytać i zobaczyć jak to jest "pisać" powieść i zmieniać jej przebieg.

Ervisha | 2010-12-20

Porażka. Szkoda czasu na takie nie wiadomo co..

Wilcza | 2015-01-04

Ciekawy pomysł: książka która może potoczyć się na różne sposoby, która ma kilka zakończeń. To nieco jedna nas z bohaterką, pozwala zobaczyć jaki wpływ na życie mają nasze wybory. Takie książki mogłyby zdarzać się częściej.

_incredible_ | 2013-12-29

To było... dziwne. Pierwszy raz czytałam taką książkę, w której sama mam wybierać jak potoczą się losy bohaterki. Ale próbowałam. I tak wybierałam, że skończyłam bardzo szybko.