Problemy współczesnej bankowości. Zagadnienia prawne

LubimyCzytać

Ustawy regulujące działalność polskich banków należą do najczęściej zmieniających się przepisów w polskim porządku prawnym. Dzieje się tak głównie pod wpływem zmienności prawa europejskiego, które nasze regulacje muszą uwzględniać, a także ze względu na stałe poszukiwania, a następnie wprowadzanie nowych produktów bankowych, które mają za zadanie coraz lepiej spełniać oczekiwania klientów. W tej sytuacji autorzy postanowili przyjrzeć się tym instytucjom prawnym z zakresu prawa bankowego publicznego i prywatnego, które podlegają zmianom oraz zaproponować ich praktyczną wykładnię, użyteczną na chwilę obecną oraz zachowującą aktualność w dającej się przewidzieć przyszłości. Dokonano analizy takich zagadnień, które są szczególnie kontrowersyjne, i w zakresie których nie można jeszcze mówić o utrwalonych poglądach doktryny i judykatury.W opracowaniu czytelnicy znajdą wyjaśnienia dotyczące: kart płatniczych, corporate governance, outsourcingu bankowego, spreadów walutowych, ochrony depozytów, bankowości konsumenckiej i pozycji Komisji Nadzoru Finansowego w polskim systemie bankowym.Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków sektora bankowego, prawników i pracowników urzędów. Może być także przydatna dla osób uczących się bankowości - studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych oraz osób rozpoczynających pracę w banku, albo zamierzających doskonalić swoją wiedzę z tego zakresu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!