Polska Wielka Księga Historii

Wydawnictwo: Bellona
historia
LubimyCzytać

Wielka księga historii odsłania tak wiele poruszających wyobraźnię wzorów, jakie w barwnej tkaninie polskich dziejów przez blisko czterdzieści pokoleń wytworzyły indywidualne ludzkie losy, ich dramatyczne sploty, krwawe wzloty i bezkrwawe upadki.Wolność i polska historia - to połączenie przybiera dziś coraz częściej postać wezwania do wolności od polskiej historii. Ta książka jest wyrazem przekonania, że głębsze zrozumienie wolności, w tylu różnych jej kształtach, kryje się właśnie w opowiadanej tutaj historii. Zapraszamy do niej.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Sartan | 2019-04-23

Zanim przejdę do sedna, wyjaśnię, że nie jestem zwolennikiem ani PO, ani PiS.

We wznowionym wydaniu książki zaskakuje stronniczość ujęcia pewnych aspektów historycznych, a mianowicie eksponowanie wydarzeń związanych z aktualną partią rządzącą (PiS) przy kompletnej marginalizacji rządów PO.

I tak nie ma żadnej informacji - chociażby dwóch zdań - na temat tego, że Bronisław Komorowski został prezydentem Polski. Jeśli chcecie poznać datę, bo Wam umknęła (jak mnie), to z tej publikacji na pewno się tego nie dowiecie. Trzeba posiłkować się Wikipedią. Nawet nie ma zdjęcia byłego Prezydenta. Szkoda kolorowego tuszu... Natomiast na stronie obejmującej lata 2010-2011, czyli początek prezydentury Komorowskiego, widnieje informacja: "2010, 8 lipca. Zdymisjonowany w 2009 przez premiera Donalda Tuska, w związku z aferą hazardową, szef MSWiA Grzegorz Schetyna został wybrany marszałkiem sejmu". Negatywny wydźwięk tej informacji - według mnie - jest niekwestionowany.

Na stronie obejmującej lata...